Neden Bianchi'yi tercih etmiyoruz?

Tepki
156
Bianchi bisikleti satıyor satmasına hem de çok iyi para kazanıyorlar. Ama iş servis-bakıma geldiğinde genellikle nerede ciddiyetsiz iş yapmayan bugün git yarın gel diyen bisikletçi varsa onlarla anlaşma yapmışlar. 4 senedir Bianchi'nin Grizzly modelini kullanıyorum. Ön-arka amortisörlü bir model. Yalnız ön ve arka kadroları birbirine bağlayan ve fabrikası da dahil olmak üzere başka bir yerde bir türlü bulunamayan "özel" bir vida ile tutturulmuş. Bu vida hiçbir standarda uymuyor yani yerine başka herhangi bir vida takamıyorsunuz. Üstelik bu vidayı sıkmak için ön ayna dişlinin çıkarılması gerekiyor. Bu işlem sürekli tekrarlandığı için de ön ayna dişlinin ruhuna okuttular. Yeni bir ön dişli taktırmak zorunda kaldım. Bir de ön ve arka kadrolar hareket halinde sağa sola salınım yaptığı için SEYİR HALİNDE ARKA AMORTİSÖRÜM KIRILDI! Bisikletimle sürekli gezmeyi severim hatta bu ayın 7 sinde Kapadokya'ya gezi planım var. Bu şekilde trafiğe bisikletle çıkmanın intihar etmek anlamına geldiğini de biliyorum ama en son çare olarak bir tornacıdan oraya özel bir parça yapmasını isteyeceğim. Pahalı olacak ama güvenlik her zaman için paradan daha önemlidir! Mersin'den Melis arkadaşım Bianchi'ye laf attığım için alınmaz inşallah ama Bianchi servis'e yaşadığım sorunları fotoğraflarla anlatan ayrıntılı bir mail yazdığım halde 5 gün geçti tık yok! Cepten bile çaldırmadı insafsızlar! Bianchi puanı çoktan kaybetti gözümde. Dandik bisikletleri satmakla iş birmiyor bari servisini düzgün yap kardeşim de ayıbını ört ama ne gezer? Sorunun cevabı dolaylı da olsa verildi sanırım:)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MeLiSBuRCu

Ozaman sat bisikletini, yerine bianchi olmayan başka bi bisiklet al...
Üzülmene gerek kalmaz...:D:D:D

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
vışşş anam vışşşş ben bianchi hakkında yorum yapmaktan usandım sıkılım tiksinti geldi ama bianchi hala yüzsüzlüğünü sürdürülyo (tr için diyom)

DUYUN SESİMİ GARDAŞLARIM TR BİANCHİ YE HAYIIRRRR

• Beğen
Tepkiler: Speedy Cycler

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@Abdullah Hakkı

Bizler Bianchi Turkey hakkında olumsuz yorumsuz yorumlar yapa yapa usandık ama Bianchi Turkey kalitesiz biskletleri kaliteliymiş gibi satmaktan usanmadı. Neden mi? Cevabını forumdaki arkadaşların hemen hemen hepsi bilir. Çünkü Bianchi nin bu yaptığını sadece bisikletten anlayan kimseler biliyor. Sokaktaki adam bunu bilmiyor. Ben şahsen bu durumu bu forumla tanıştıktan sonra anladım. Bugün sokağa çıkıp anket yapsak. Vatandaşlara en iyi bisiklet markası ne diye sorsak. İddia ediyorum yüzde 98 den fazlası Bianchi der. Çünkü Bianchi yi bizler ne kadar beğenmesek bile Bianchi nin 1990 lı yıllarda kazanmış olduğu olumlu bir imaj var. Bianchi Turkey hala bu imajı kötüye kullanıyor yani cepten yiyor. Deyim yerindeyse Bianchi Turkey in suyu ısınmaya başladı. Bu suyun kaynaması tahminen 10 sene içinde olur. Umarım Bianchi Turkey bu su kaynamadan önce önlemini alır. Aksi halde Bianchi nin adı çıkarsa dokuza sekize indirene kadar kim bilir kaç sene geçer?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Yani çok geç olmadan Bianchi İtalya' nın işe müdehale etmesi gerekir. Yoksa Bir kaç sene sonra çok geç olabilir. Çünkü şirket Türk piyasasına ucuz ama kalitesiz ürünleri son çare olarak soksa bile imajı kurtarması çok zor olabilir. bence Bianchi İtalya' nın yapacağı en iyi iş Bianchi TR ile anlaşmasını fesh etmek ve yeni temsilcilik açarak Türkiye' ye kaliteli ürünlerden göndermek. Bizlerin mesajları Bianchi TR' yi akıllandıramadı, bari Bianchi' nin İtalya' daki genel müdürlüğüne yazalım da akılları başlarına gelsin. Aramızdan kalemi, pardon klavyesi güçlü birisi güzel bir İngilizce dilekçe yazsın ve bizde o dilekçeyi ilgili yere e-posta bombardımanı şeklinde sürekli gönderip durumdan haberdar edelim ve bir süre sonra Türkiye' deki imajlarının sarsılabileceğini söyleyelim. Bianchi İtalya mutlaka şikayetimizi/şikayetlerimizi değerlendirip gereğini yapacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
ilk bisikletim bianchi uno ydu..
dehşet ağırdı,hatırlıyorum..
bi de o zamanlar bi bisiklet alırdın herşeyni beleş werirlerdi,yok matara,zil,süs vs vs vs..
artık nası kazıklıyolarsa milleti..
artık çürümüş olan bisikleti görünce babam zamanında eşşek ölüsü kadar para wermiştim ben buna die hayıflanıyo..
çelik kadro,dışardan bi sorunu yok görünüyo ama kesin içerden heryeri çürümüştür,45 kiloyum,binmeye korkarım,aha dağılır birazdan altımda kadro diye..

• Beğen
Tepkiler: jamssea

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@baymineral

Bianchi İtalya Bianchi mağdurlarının şikayetlerini büyük ihtimalle biliyordur. Bir defa Bianchi İtalya nın yetkilileri Türkiye piyasasında satılan bisikletleri, bu bisikletlerin kalite/fiyat oranını araştırmışlardır. Bianchi Turkiye nin imal ettiği bisikletlerin kalite/fiyat oranını Scott, Corratec, Cannondale, Kron, Drag, Trek gibi bisikletlerle de kesinlikle karşılaştırmışlardır.Düşünün ki Bianchi Türkiye 1997 den sonra işi iyice cıvıtmaya başladı. 10 senelik bir zaman diliminde Bianchi Türkiye nin bu yaptığını İtalyanlar anlamaz olurlar mı? Şirketin bir takım politikaları gereği bu duruma göz yumuyorlardır. Bianchi İtalya kendi yaptığı orijinal Bianchi leri Türkiye ye ihraç edip bu bisikletlerin gümrük ve nakliyat masrafları ile uğraşacaklarına, bunun yanında diğer firmalarla rekabet edeceklerine Bianchi Türkiye den istedikleri patent hakkını alırlar olur biter.

onurelmas

Üye
Tepki
23
Granada model bisiklet alacaktım. şimdi bu alet kötü mü??

koray386

Üye
Tepki
32
@baymineral
Ben bianchi italy`e durumu anlatan türkçe bir mail atmıştım 3 gün sonra cevabı geldi cevap tabiki ingilizceydi cevapta maili türkçe yazdığımı bu yüzden okuyamadıklarını en iyisi bu maili bianchi tr ye göndermemi söylemişlerdi,bence içimizde ingilizce bilen birisi durumu mail olarak anlatırsa eminim mutlaka ilgileneceklerdir

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
Kısa ve öz bir cevap veriyim,bütün arkadaşlar çok doğru şeyler söylemiş.
BİANCHİ BİSİKLETİM VARDI (AMORTİSÖRLÜ ORTADAN:D)4-5 YIL BALKONDA DURDU,TOPLAM 50 KM YOL BİLE YAPMAMIŞIMDIR.AMA 1 YILDIR ADAM GİBİ BİSİKLETLER KULLANIYORUM,YAPTIĞIM KM. 10-15 KATI OLMUŞTUR.BİANCHİ VARKEN BİSİKLETE BİNMEK TUR ATMAK DAĞLARI GEZMEK FALAN GİBİ ŞEYLER İÇİMDEN HİÇ GELMEZDİ.AMA ŞİMDİ ÖYLE DEĞİL,ANLATABİLMİŞİMDİR HERLADE.....

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@onurelmas

Bianchi Granada 1056 YTL ye satılan bir bisiklet. Bu bisikletin üzerindeki parçaların modellerini ve markalarını bir yere not et. Daha sonra bisiklet parçaları satan mağazaların sitelerine bağlanıp bu parçaların fiyatlarını teker teker araştır. 1056 YTL ye satılan bisikletin gerçek değerinin çok daha az olduğunu göreceksin. Bianchi çok ünlü bir firma. Daha önce dünya şampiyonu olan 2 bisikletçinin Bianchi kullandığını unutmayalım. Ancak Türkiye de üretilen Bianchi lerin orijinal İtalyan yapımı olan bisikletlerle hiçbir ilgisi yok. (link) adresine bağlanırsan demek isteğimi daha iyi anlarsın. Türkiye de imal edilen Bianchi ler hakettiği değerden çok daha fazla fiyata satılıyor. Üstelik bu bisikletler Kron, Corratec, Trek, Giant gibi bisikletlerden ağırlık olarak da fazla. Bir bisikletin sürücüsüne verdiği sürüş kalitesi o bisikletin ağırlığıyla ters orantılıdır. Bisiklet ne kadar hafif olursa bisikletin manevrası, hızlanması, sürüş kalitesi o kadar yüksek olur. 8000 YTL gibi bir fiyata satılan 10 kg lik bir bisikletin sürüş kalitesi 200 YTL ye saılan bir bisikletten kat kat fazladır. İnternetten bisikletleri araştırırsan 1056 YTL ye Bianchi Granada dan çok daha iyi bisikletler alabileceğini görürsün. Bu forumdaki Bianchi Türkey bisikletleri hakkında yazılmış yorumları okumadıysan oku. Kaç kişi Bianchi bisikletim var ve memnunum diyor? Bianchi Turkey 1990 lı yıllarda Türkiye de çok iyi bir imaj kazanmıştı. Şimdi o kazandığı imajın arkasına saklanıp insanları kandırıyor.
Yanlış da anlama bu bir karalama filan değil. Bu profesyonel bisikletçilerin ortak görüşü. Bu forum bulunan İŞTE BÜYÜK FİRMA BİANCHİ ve BİANCHİ TR KULLANICILARININ SORUNU adı altındaki yazıları özellikle iyi oku.

• Beğen
Tepkiler: onurelmas

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Konuyu hortlatmak istedim, denizli aydın yaptım slr 500 umle tek sıkıntı sele oldu, buda yenı yol'a basladıgım için. hala mı kötü bu bianchi?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konu 8 yıl sonra fena hortlamış :)
Orijinal İtalyan olan Bianchi'ler gerçekten harikadır. Ayrıca bisiklet aleminde fenomen bir markadır.
Ama isim hakkı sahibi Accell bisiklet, güzelim markanın içine etti. Gerçek Bianchi markası Türkiye'ye gelse, herhalde kendini kanıtlayana kadar bi on sene toparlayamaz kendini.
Ilk bisikletim olan Bianchi Caurus 837'yi 1991de alıp 14 yıl kullanmıştım. Şimdi nerede o kalite, o dayanıklılık.
2004 yılında askere giderken sattığım eleman hala kullanıyor bu arada. Hiçbir Şeyini değiştirmedi. Tüm orijinalliğine...
Gerçek Bianchi böyle işte millet.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İtalyan Bianchi'nin markasını kullanıp bisiklet satmak istediği için, bisikletleri de ne üretimi bilmiyorum almam da. Orijinal Bianchi olmalı bisiklet.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
98 model uno sf hala yazlıkta durur. yazları onu kullanırım. zamanının en iyi dağ bisikletlerinden biriydi..

msklpsnt

Üye
Tepki
78
İsim
İlker
Bisiklet
Fuji
Bianchi aspid im vardı sonra aspid sx almıştım. Muhtemelen kullandığım en iyi bisikletler arasında yerini hep koruyacak. Ama elbette 45 amortisörlü bianchi lerden napıyoruz... Uzaak duruyoruuz :)

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
yine yaramı deştiniz :) konuyu hortlatan kardeşime teşekkür :) gerçek bianchilerin hastasıyım tarz renk harika :) ama çakma şeyleri oldum olası sevemedim ya..

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
valla bende Bianchi kullanıyorum afx modellerini kullananlardan hiç problem duymadım speed serileri tabi daha düşük modeller. 1700 liraya 29 mtb aldım bende kadrosu 7000 seri aluminyum ve komponentleri de kötü değil ve bana tek sorun çıkartan kısmı orta göbeği gerçi o sorun sanırım benden kaynaklı :) 94 kg yum her orta göbeğimde çıt çıt sesini 2 hafta demeden getiriyorum 2 tane octalink göbek değiştirdim şu an hollowtech sisteme geçtim ve gayet memnunum şu an da 2500 km yol yaptım bir kere genel bakıma soktum onun dışında kendim dişli vs. temizlerim. bakarsan bağ bakmazsan dağ olur misali.. geçen sene 1700 liraya 29 mtb daha ucuzu bu komponentler de varmıydı bilmiyorum o kadar araştıramadım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
made in turkey olduğu için... şüphesiz ki gavur italyan daha kaliteli üretir.

Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
Bianchi iyi yada kötü diyemem. ama bir şeyin içine dalıp araştırınca çok daha farklı markalar ve kalitei standartları keşfediyosunuz.. Böyle bir durumda bianchi almak pek mantıklı gelmiyo tabi... :)

2015 mayıs gibi bisikletleri araştırmaya başladığımda şçok farklı bir dünmya olduğunu farkettim...