Ne Yapardınız?

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bu bölümde ,bazı gerçek yada hayal ürünü olayları yazarak,sonunda biz ne yapardık ? sorunusu cevaplayabiliriz,
Ben şöyle kısa bir soruyla başlayayım ;

Bir kış gecesi,hava çok soğuk, siz evde yalnızsınız,rüzgarın sesi öyle korkutucu ve can sıkıcı ki,keşke birileri gelse şimdi diyorsunuz,
Tam o sırada kapınız çalıyor ve ürpererek kapıyı açıyorsunuz ki bir bakmışsınız karşınızda elinde iş çantasıyla genç bir adam!
Düşünüyorsunuz tabii, hayırdır inşallah..
Selamlaştıktan sonra eve davet ediyorsunuz ve adam çok uzatmadan konuya giriyor,
-İsminin gizli tutulmasını isteyen bir şahıs,size tam 500000 (beşyüzbin) euro miras bıraktı,işlemler tamamlanınca parayı bizden alacaksınız, diyor.. ve iyi geceler dileyerek gidiyor,
Tabii şaşırıyorsunuz? konuşma bitiyor ve siz bu konuyu yarın araştırmaya karar veriyor,uykusuz kalıyor,düşünüyorsunuz,
Bu olay doğruysa ne yapardınız? - Bu olay tamamen arkadaşlarınızın size oynadığı bir oyunsa ne yapardınız ?

sevgiler ;)

Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
biraz uykuluyum uzun uzun yazamıycam ama sanırım arkadaşlarınız bu oyunu oynamışlar size :)
burdan bunu çıkarttım:)

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Bu olay gerçek ise,gerçekten hoş olurdu.Lakin arkadaşlarımın bir oyunu ise bu onlara pahalıya patlardı.(500000 euro civarı)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
eğer gerçekse eyvallah der alırım parayı:eek: :D ..arkadaşlarımın oyunuysa hepsinin, affedin, ağzını burnunu kırardım:boese157: :D

• Beğen
Tepkiler: Özgür!

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
ne tamamlayınca olacak bunlar:) onu öğrenirim...
durup duruken kendi mücadelesi ile ise beklerim olanları..
arkadaş şakası ise de=ancak şaka olur zaten derim:):):)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Gerekli işlemleri gerçekleştirip işi şansa bırakmazdım:D ilk etapta sonra olayın akışına göre (şaka veya gerçek) değerlendirdim...biraz garip bi cevap oldu ama neyse artık:)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Olabildiğince tedbirli davranırdım. O kadar para az değil. Numara da olabilir hakikat te. Benim zararıma dokunacak bir şey yaşanmaması için şüpheciliği elden bırakmaz ve olabildiğince dikkatli davranırdım. Gerekli işlemleri dikkatli biçimde yapıp beklemeye koyulurdum. İşin peşini bırakmazdım tabi. Ama tanımadığım biri durup dururken bana niye o kadar miras bıraksın ki?

çamurluk

Aktif Üye
Tepki
40
gerçekse böle bi parayı kabul edemem ismi belli olmayan paradan hayır gelmez eğer şakaysa şaka deyip geçerim

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
önce insan durup düşünür bana kimden miras kalır diye. eğer beklediği bir miras durumu varsa, sevinir. yoksada inanmaz. inandırıcı olmaz.

Cemowski

Daimi Üye
Tepki
105
bir şeyler çevirip çevirmediklerini öğrenmeye çalışırım ama eğer söyledikleri doğruysa işlemleri tamamlatıp alırım parayı:) her insan alır