ne önerirsiniz?

celik

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben foruma yeni üyeyim.
arkadaşlar yaşım 32 boyum 1,69 kilom 85, kilom yüzünden bir bisiklet alıp işe gidip gelmek istiyorum spor olması için acaba faydası olurmu?
2. sorum forumunuz daki bilgilere göre 15-16"bisiklet almam gerkiyormuş doğrumu öğrenmişim?
3. ve son olarak400-500ytl ye en iyi ne alabilirim? cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Forumumuza hoşgeldiniz.
Bisikletin faydalarını en kısa sürede göreceksiniz, bundan emin olun.
1.69cm boy için 16" kadro boyuna sahip bisikletler uygun olacaktır.
Günlük mesafenizi artırdıkça fazla kilolarınızdan çabucak kurtulacak, zamanla kaybettiğiniz yağ içeren kilolarınızı kasa dönüştüreceksiniz.
Bütün vücudunuzda gençleştiren bu dönüşüme siz de şahit olacaksınız.
Marka model seçimi için, tarafsız olmak adına hemen bir model belirtmeyi sevmiyorum,
bu bölümdeki eski mesajlara göz gezdirin, birkaç model belirleyin kafanızda, biz burada masaya yatıralım hep beraber ve en iyisini beraber seçelim.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Açıkcası sürekli olarak bisiklet sürerseniz faydasını inanılmaz şekilde göreceksiniz bundan hiç şüpheniz olmasın ayrıca 2-3 aylık periyottan sonra insan kendini çok sağlıklı hissetmeye başlıyo(ben öle hissettim)
ve daha çok sürmek için kendini alamıyor...
Ayrıca benim tavsiyem biraz daha sabır edip kron xc500 model bisikletin piyasaya çıkmasını beklemeniz...

celik

Üye
Tepki
0
benim bisikletler hakkında pek fazla bir bilgim yok fakat forumdan öğrendiğim kadarıyla önce şehir mi yoksa dağ bisikletimi iyi olur onu bilmiyorum
sonra amortisörlü olması, ağırlığı sanırım hafif olursa oda demir değil krom olması gerekiyor herhalde genelde herkes kron modelini tavsiye ediyor fakat salcano olursa ne olur işte birsürü soru işareti oluyor bence hemen dökülmemesi bir de beni keşke bunu almasaydım dedirtmemesini istiyorum

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Mesajınıza göre bilgilendirme yoluna gidelim.
Şehir mi, dağ mı bunu sizin nerede süreceğiniz belirleyecek.
Hem arazide hem şehiriçinde binecekseniz, % kaç şehiriçi, % kaç arazide bineceğinizi belirtin.
İşyeri uzaklığınız kaç km?
Amortisörlü olması konfor açısından çok farkediyor, fakat Türkiye'de çift amortisörlü bisiklet birkaç adet ve onların da fiyatları hayli yüksek.
Bu yüzden ön amortisörlü olması işe gidip gelirken size konfor sağlayacaktır.
Hafiflik, verim açısından en önemli konu.
Aynı zamanda ne kadar hafiflik, o kadar yüksek fiyattır.
Salcano'ların fiyat performanslarını beğenmiyorum, bu yüzden kendimce o markayı eliyorum.
Kron olabilir, başka markalar da olabilir, 2.el veya sıfır toplama da olabilir.
Alacağınız bisiklet aluminyum kadrolu (gövdeli) olmalı.
Hi-ten ve çelik kadrolardan uzak durun.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
DRAG Ontario o paraya alabileceğiniz en iyi bisiklet. 299 Eurodan 269 Euroya düştü fiyatı da: 500 YTL yani. Sizin belirlediğiniz bütçeye alabileceğiniz en iyi bisiklet bu ben size söyliyim.

Ayrıntılar için: (link)

celik

Üye
Tepki
0
%80 asfalt %20 arazi de kullanacağım iş yeri uzaklığım 6km
ön amortisörlü ve aliminyum kadrolu olmasını tavsiye etmişsiniz teşekkür ederim benbir kaç siteye göz attım salcano ve kron harici göz atabileceğim markalar hangisidir?

nebileyimulan

Daimi Üye
Tepki
49
sedona vitra derim kron xc500 modelinde zoom amortisör kullanılmış zoom herbakımdan dandikliği kanıtlanmış bir markadır. sedona vitrada ise suntour xcm modeli var ve fiyatına göre herkes performansını beğenir bisiklet çevrelerinde krona bir yatkınlık görüyorum ama bence sedona daha iyi.

reklam olsun gibi bir niyetim yok

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
O fiyat aralığındakiler;

Sedona Vitra 260$ (Suntour XCM maşa, Tourney, Altus karışık donanım)

Kron XC 1000 (XCM maşa, Altus, Acera, Alivio karışık donanım)

Trek 3700 340eu (Insync/RST maşa, Altus, Acera karışık donanım)

Scott Reflex 60 360eu (Topgun maşa, Tourney, Altus, Acera karışık donanım)

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
400-500 arasında olsun diyorsanız bence sedona vitra iyi olur ama 600ytl ye çıkarsanız amoeba hussarı öneririm ben yeni aldım çok memnunum