Nasıl öldürmeliyim (hamam böceği)

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
Biri kesmiş, biri biçmiş, bence o da bir canlı.

Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Peçeteyle tutup camdan atın. Terlikle, vs.. ezerseniz ortalık batar... Tabi bu sonrasında hamamböceklerinin muhtemel geçiş yerlerini ilaçlayın...

• Beğen
Tepkiler: CandanC

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Borik asit patates ve borik asit pudra şekeri karışımları her türlü haşere için biçilmiş kaftan.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Cinde o böcekleri meze olarak parayla satiyorlar, siz ödürmeden bahsediyorsunuz. Koskoca google duruken bir bisikletforumunda (Artik bisiklet forumumu yoksa hamam böycegi forumumu onuda anlamis degilim) böyle bir konu yersiz olmus.

• Beğen
Tepkiler: sinemaperdesi

Aygn Akn

Üye
Tepki
14
İsim
Aygün
Bisiklet
Salcano
Bence kafes alin besleyin yumurtlayincada çiftlik felan kurabilirsiniz :)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
"plastik kap + kağıt" ikisiliyle yakalayıp aynen balkondan aşağı atın.. en güzel çözüm, herkes kendi yoluna ;)

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Kron
Raidin tabletinden aldim bugun bidahada gozukmediler sonucu merak ediyorum
Bu ilaclara karsi direnc kazanma ihtimallerini gozardi edemiyorum normalde ilacin dibine gelip can vermeleri lazim
Muhtemelen pusudalar yada benle ta*ak geciyolar

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Ben de hamamböceği için marketlerde satılan böcek yemi aldım. Kutunun içinde plastik kartuşlar var. Her kartuşun üzerinde hamamböceğinin yemi yemesi için delik açmışlar. Benim evde öldürdüğüm dev hamam böceği o kadar büyük ki, kartuşun üzerindeki delikten kafası bile sığmaz mahlukun. En azından ufakları girsin de zehirlensin.
Bu yemleri 2 partide uygulamak lazım. 1 yemin yaklaşık 3 aylık kullanma süresi bitince yeni yemi koyun. Çünkü yem kullanma süresi, böceğin kuluçka süresinden daha az.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Özgür Türker

ne varsa eskide var. eski yem kutuları daha büyük tü delikleri. evde tek kalıyorum 2 gün mutfağı temizlemedim karıncalar tren yolu yapmışlar. sanırım bi ontaneye yakın yedim onlardan. ekmek arası sucuğuma gelmişler ekmeğimin yarısını yiyince farkettim onları ama umursamadım çok miniktiler. ağzımın tadı bozulmadığı için yemeye devam ettim :D

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
bu konuda deneyimim var . dediklerimi harfiyen yaparsan başarabilirsin

1. kesinlikle terlik ve benzeri bir sert nesne ile vurma dişiyse vurup ezdiğin zaman yavrular dışarı çıkar.
2. RAİD böcek savar köpük spreyi kullan kesin etkili bu , haşereler genelde mutfakta lavabo altı civarı nemli ıslak serin yerde saklanır gece vakti herkes uyurken başta ekmek kırıntısı olmak üzere her tür gıda ya çullanır bunlar, bunların kullandığı yollar genelde duvar dibleri köşelerdir bu noktalara sprey sıkmanı önericem , tüm aile nerede diye merak edersen bunların dışkıların en çok olduğu noktadır dışkıları küçük siyah parçacıklardır el feneriyle bakarsan anlarsın.mutfak tezgahının erişilmez noktalarına bakman gerekiyor
3. birde böcek yemi var onuda kullanmayı unutma

4.bir kısmı da banyo dan gelir. orayıda göz ardı etme

5. dediğim gibi aktif saatleri gece 00:00 dan sabah ın ilk ışıklarına kadar dolanır bunlar

6.gece baskını yapmak istiyorsan bir elinde el feneri diğerinde raid köüpk böcek savar la dalarsan baskını yaparsın, baskın basanındır.

http://images.hepsiburada.net/assets/Taris/500/Taris_2195741.jpg

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Mersin'de Oturduğumuz Yıllarda Epey Haşır Neşir Olmuştum.İlk Uçan Versiyonları da Burada Görmüştüm...Çok Anım Var Ama Tekini Yazayım...Evin İçinde G3 Mermisi Boyunda Dolaşan Hıamam Böceğine Nazilerin Gaz Yöntemiyle Peşi Sıra Sinek İlacı Sıktım..Biraz Zor Oldu Ne De Olsa Mutasyona Dayanıklı Yaratık Sonunda Biraz Sersemlettik...Bunu Aldığım Gibi Bahçede Yazları Seferberlik Halinde Olan Karıncaların Güzergahına Koydum...Ve Bir Köşede Bunu Seyrettim Karıncalar Yarı Baygın Hayvanın Canını Okudu Akşama Tekrar Baktığımda Hayvanın Eklemleri Duruyordu Sadece..Şimdi Ben mi Caniyim Karıncalar Mı?

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
bir arkadaşım vardı hiç unutmam odasındaki ses sisteminin arkasında 2 tane büyük hamam böceği beslerdi yemeğini falan bile veriyodu evcil hayvan gibilerdi ayrılmıyorlardı ordan bence sizde bir deneyin :p

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Unutmayın. Onlar bizim doğamızda yaşamıyor, biz onların doğasında yaşıyoruz.
Beslenme faktörlerini ortadan kaldırın ve hanenize ulaşabileceği muhtemel delik, yol, kanal vs gibi şeyleri tespit edin ve kapatın.
Ortalıkta yemek artığı, şekerli şeyler bırakmayın. Çok seviyorlar.
Bekar evinde yaşarken insani yollarla çok mücadele ettim bunlarla hiçbirini öldürmeden. Bir süre sonra evimizi terk ettiler.

Onlarla ilgili katliam planları yaptığınızda batı şeriadaki İsrail kuvvetlerinden bir farkınız kalmıyor.

İnsan olmak, onlarla vahşi yöntemler kullanmadan yollarını ayırabilmek ile başlıyor.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
2 hafta önce gece mutfağa çıplak ayak giderken ayağımın altında hafif bi yumuşaklık hissettim, pamuk mu bu la derken ışığı açtım. Tahmin edileceği üzere orta boy bi hamam böcüğüne basıp beraber yürümüşüm :). Önce zıpladım sonra kafasına terlikle vurdum. 1 Gün sonra da arkadaşların dediği gibi kimyasal ilaç koydum belli köşelere. İşe yarıyor bilginiz olsun.

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Öldürme arkadaşları aramaya gelir :D

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Kron
Suan savunmadalar bi turlu denk gelmiyorum

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Kademeli olarak anlatıyorum eksiksiz uygularsanız mükemmel sonuç alacaksınız ...

1 Öncelikle etrafı iyice kolaçan edin
2 Sizi kimsenin görmediğinden emin olun
3 Pantolonu çıkartın
4 Hızlıca amuda kalkın
5 Haşere ile göz teması kurun
6 Hipnoz işlemi başladıktan sonra kafasına .ıçın
7 Haşerenin enkaz altında kaldığından emin olun
8 Bu işlemleri başarıyla tamamladıysanız sizi tebrik ederim
9 Başka bir reçetede görüşmek üzere
10 ncu köyden selamlar

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk ve Snorlax

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Ona patronun kim olduğunu göster.

Şaka bir yana, peçete ile al sokağa at. Bunun sonu da yok ki, hemen her evden çıkıyor bu kara fatmalar. :D

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@gmfaruk

Hamam Böceğini Görünce Yerden AyakLarını Kesme oLayına Bittim Ben ! .. Bir Fare Görseydin Napardın Düşünemiyorum ! .. Sanırım Hayat Senin İçin Bu AraLar OLdukça Sıkıcı oLsa Gerek, Zira BöyLe Bir Konu Açacak Kadar BunaLmış oLmana ÜzüLdüm :) ..