Nasıl bir KM saati almalı?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ibrahim çiftçi

Tabiki 1609 daha iyi, fazla olan özelliklerini yusuf bey saymis ama isiklandirma özelligi bence hic kullanilmayan bissey,kendim icin konusuyorum ben hic kullanmiyorum ve kadans özelligi icin de extra bir sensor almak gerekiyor ve yine bilmiyorum ama bi 30-40 lira vardir diye düsünüyorum. Ben 1009'u ucuz ve iyi diye önermistim ama istersen 1609'a diyeceyim yok alamak istersen alabilirsin, yanliz iyi bir sey istiyorsan bu ikisinin arasinda bir sacim yap derim.

Scudo

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Herkese tesekkurler.

Sigma 1009'da karar kildim.

Yeni bir alisveris sitesi olan n11.com uzerinden alacagim. Umarim sorunsuz ulastirirlar.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
@cömert özen

abi peki bu saat sigma gibi yerinden kolayca çıkabiliyormu yani şu manada soruyorum işiniz bitti eve yanınızda götürmek için sigmalar çevrilip yerinden çıkabiliyor bundada öyle bir durum varmı ,sizin için bir artı sanırım ama keşke o kadar da uzun olmasaydı :)

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Çevirilip çıkartılmıyor, Sol atta bununan bir bölüme bastırınca km saatinin oturduğu kızaktan ileri iterek çıkartıyorsunuz.
VDQ 8 kullanırken elim çarptığı zaman kendi kendine çok düştüğüne bizzat sahit oldum. Bu sistemde bizzat siz sökmedikçe kendi kendine çıkmıyor.

(link)

Ayrıca gidon boğazı üstüne tam sığdığı için, resimdeki gibi kullanımda, güneş ışığının değişik açılardan gelmesi durumunda dahi rakamları görebiliyorsunuz. Şu an için benim için ideal

(link)

49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turu İstanbul final düzlüğünde, bir bayanın bisikletinde Garmin Edge gördüm. Asıl aletin hası bu . Tam gezgin işi . İçinde yok yok ( Ama hakikaten yok yok ). İlerde bunu almayı düşünebilirim.

(link)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Sigma 1009'nun siparişini verdim. Kabloların yağışlı havalarda zarar görme olasılığı nedir?

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
herhangi bir problemle karşılaşmadım kablosu aşınmadığı sürece birşey olacğını sanmıyorum su almıyor alet :D güneşte fazla bırakmayın sadece güneşte bekleyince ekranında böle sarı yeşil kırmızı dalgalar oluyor içindeki sıvıyla alakalı galiba tamda bilmiyorum :D

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
yurt dışı alma imkanın varsa ebayda 5-10 dolar arası uygun var.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@yusuf tunçer
Eyvallah :D

@hakan aydın55
Yurtdısından hic alisveris yapmadim. N11.com'dan 60 liraya aldim.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
n11.com'dan aldım demiştim ama meğerse n11.com'un çalışma şekli mağazalar üzerineymiş, bende mağazadan (spordunyasi.com.tr) almışım sonradan farkettim. Sabahleyin de arayıp o ürün yok dediler. İptal ettirdim siparişi.

Nereden alabilirim ki bu saati?

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
XLC Km Saati 12 Fonksiyonlu Kablosuz

Bu işinize yarayabilir.Fiyat konusunda kablosuz km saatine göre oldukça iyi.Xlc de yabana atılacak bir marka değil.

Kablosuz
12/24 modlu Saat
Sürüş zamanı
Hız
Ortalama Hız
En yüksek Hız
Günlük Sürüş Mesafesi
Toplam Kilometre
1. ve 2. Bisiklet için toplam kilometre
2 adet ayarlanabilir tekerlek ölçüsü
Anlık hızın ; ortalama hız ile yukarı ve aşağı ok sembolü ile mukayesesi
Kalori sayacı
Arka aydınlatma

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İbrahim hocam, bence senin için en ideali B'twin Count 8 kablosuz model. Ben de sipariş edeceğim bundan muhtemelen.

(link)

İhtiyacın olan tüm fonksiyonlar var ve kablosuz. Ayrıca ekranı da geniş. Daha ne olsun diyorum ben her görüşümde. :) Sigma iyidir, hoştur ama bu şuna benziyor; Sedona'nın aynı sınıftaki üst donanımlı bisikletini almak yerine, Scott'un düşük donanımlı bir modelini alıyorsun. Fakat burada farklı olan şey, yapacakları işin aynı olması. :) Bence hiç gerek yok, B'twin giriş seviyesi için yeter yeter artar.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Teşekkürler inceleyeceğim bunları, yine her zamanki gibi aksilik yakamı bırakmadı yaşadığım saat olayıyla. :)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@Cömert

@ahmetcan44

Yeniden sayaç arayışına girdim ve bu ikisinden birine alacağım sanırım.

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@ibrahim çiftçi

usta naptın aldınmı bisiklet sayacını, bende alacamda araştırıyorum

Tepki
0
ben xlc 12 satın aldım.cihazın kurulumunun nasıl yapıldığı hakkında hiç bir bilgim yok..yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca bu cihazı bn bir türlü kapatamadım :)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kurulumuna dair icinde kullanma kilavuzu olmasi gerek. Temel olarak miknatisi kilavuzda verilen mesafeyi gecmeyecek ve ayni hizada olacak sekilde jant teline, kablosuz sensoru de maşaya sabitleyeceksiniz. Saat uzerindeki setup tuslarindan teker olcusunu gireceksiniz, saati ayarlayacaksiniz.
Bu tip saatlerde kapama dugmesi olmaz. Kullanimi durduktan 5 dakika kadar sonra otomatik olarak kapanir, sensorden ilk hareket algiladiginda otomatik olarak acilir.