Nasıl bir bisiklet almalıyım.

Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle siteye yeni üye olduğum için hepinize merhaba demek istiyorum.

Evden işe gidip gelmek için bir bisiklet almak istiyorum. nasıl bi bisiklet almalıyım. Almayı düşündüğüm bisiklet 2.el olsun istiyorum. Çünkü daha önce bisiklet kullandım ama şehir içinde yoğun olarak kullanmamıştım. herhangi bir sıkıntı çıkarsa gözden çıkarabilmem lazım. 2. el sitelerinde araştırdım ama karar vermekte zorlandım.

Evim dikmende, iş yerim kızılayda. arasında takribni 10 km. var ve yol yokuş. işten eve giderken sanki dağa tırmanıyormuş gibi tırmanış var.

kişisel özelliklerim;
Boyum : 178 cm.
Kilom : 82kg
Yaşım : 30

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekür ediyorum.

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Seçimin dağ bisikleti yada city bike (şehir bisikleti) olmalı bence. Ben city biketan yanayım. Neden dersen aynakolun üzerinde paçalığı mevcut, çok renkli cafcaflı tasarımı yok sade, 28" olması ve mtb ye göre daha hızlı olması. Yokuş dik demişsiniz alırken dikkat edin 3 yapraklı aynakol olmasına.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
kesinlikle city bike eğer arazi şürüsü yapmayacaksınız mtb hamallıktan baska birsey değil

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Öncelikle hoş geldin. Hasan Çağrı'nın güzel bir çalışması var. Öncelikle ondan faydalan.

Bence şehir içi bir bisiklet ise treklerin modelleri var.Fiyatları da çok güzel..

Selamlar..

Tepki
0
bütçe olarak 150 tl civarını düşünüyorum.
city bike olarak önerebileceğiniz model varmıdır veya alacağın bisiklette illaki şu özellik olsun dediğiniz bir özellik ?

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@şavkı aşıkoğlu

150,00 TL ye bulman çok zor diye düşünüyorum..:rolleyes:

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@şavkı aşıkoğlu

Bir söz var ya ; Ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti.Tabi bu söz genel anlamda olmaya bilir.Fakat ileride bunun faydasını çok iyi anlarsın.Bisiklet alan bir abi arora dan ucuz diye bisiklet almış araba'nın bagajına koymuş.

Eve gelince çıkarmışlar, tekeri dön derince yalpalamaya başlamış. Bunun gibi örnekler. Tabi, imkân yoksa fazla da yoruma gerek kalmaz.

Forumu, yani 2. el kısmını takip et. Mutlaka sana uygun olan düşer.

Sevgiler.

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@sadana

Allah da seni güldürsün. koptum okuduğum zaman :) yanlış anlaşılma olmasın butcenın mıktarı ile ilgili değil gülmem. Alinin direk cevabı yapıştırması

• Beğen
Tepkiler: erkan tufekci

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Valla hocam, 150 TL işinizi görücek bisiklet bulabilirsiniz. Ama sürekli sorun çıkartır. Eğer sizi yarı yolda bırakmayacak bir bisiklet arıyorsanız 400 TL yi gözden çıkartmanız gerekir. Hem alacağınız bir sağlam bisiklet ile turlar yapabilir, bisiklet aşığı birisi olabilirsiniz. :)