Narenciye kokulu yollar turu 1.gün (antalya-mersin-adana) nisan 2018

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Bir gün mesaide çalışırken dostum İzzet aradı ve diyalog şu şekilde gerçekleşti:
İzzet: Antalya Mersin arası tur düşünüyorum gelir misin? Sen, ben ve Volkan 3 kişi gideceğiz. 7 Nisan da yola çıkacağız.
Ben: Ekip güzel, tarih güzel, rota güzel de benim bisikletim yok Avustralya'ya giderken satmıştım henüz almadım sipariş verdim ama yetişmez.
İzzet: Yetişir kanka yetişir :))
Emre Bisiklet'e (Harun) sürekli baskı ile bisiklet yetiştirildi ve tura çıkmaya 3 gün kala bisikletim "CESUR" a büyük bir heyecanla kavuştum. Daha önce bisikletle birlikte elden çıkarttığım kamp malzemelerini de hızlı şekilde temin ettikten sonra hazırlıklar tam gaz başladı benim cephede. İzzet de bisikletini değiştirmeyi düşünüyordu. Geçen sene Çanakkale - İzmir turunda kullandığı emektar Scoot'ını bir tur bisikleti ile değiştirmeyi düşünüyordu. Carraro Cr-t World'ü internetten inceleyip hem de canlısını görünce hemen İzzet'e de bir tane edindik ve iki tane Crt- World ve bir Cube Kathmandu ile yola çıkmaya hazırlandık ancak son gün Volkan'ın işleri ile ilgili gelişmelerden dolayı gelemedi ve biz İzzet'le ikimiz ikiz bisikletlerle cuma günü akşam son dakikada hazırdık.

IMG_1819.JPG

Sabah 07:30 gibi Antalya otogara ulaştık ve hemen malzemelerimizi indirip bisikletleri kurmaya başladık. İzzet ön heybe kullanmayacağı için onun işi daha kısa sürdü çünkü otobüse sığması için ön bagajı da sökmek zorunda kalmıştım. Otogardaki vatandaşların meraklı bakışları altında 20 dk'lık bir hazırlık sürecini tamamladık ve yavaş yavaş şehir merkezine doğru pedal çevirmeden indik, tabiki fotoğraf çekindik ve Kaleiçi'nde kahvaltı yaptık.

IMG_1830.JPG

IMG_1833.JPG IMG_1835.JPG IMG_1836.JPG

Sonra yolcu yolda gerek diyerek bastık pedala. Hedef herşey yolunda giderse Manavgat'ın güneyindeki Side mahallesinde deniz kıyısında çadır kurmaktı. keyifler gıcır tıngır mıngır giderken birden ön lastik inmeye başladı. Nasıl olur sıfır asfalt ve zırhlı lastikle turun ilk günü ve ilk saatler.

IMG_1859.JPG

neyse moral bozmaya gerek yok dedik ve söktük lastiğimizi ve yamamızı yaptık ancak şaşırdığımız husus iç lastiğin içerden yani janttan delinmiş olması ;( lastik mevzusu ileride tekrarlayacak ve çözülecek ) !!!!! tamir yaptık ve devam.

IMG_1850.JPG IMG_1853.JPG

Tabiki turu güzelleştiren şeyler tatlı aksilikler, maceralar ve sakarlıklardır. antalya çıkışındaki Decathlon mağazasını gördüğümüzde biraz dolaşalım dedik. benim yol bilgisayarı "Count 4" tü ancak ölçüm yapmıyordu bende onu danışırım diye düşündüm. mağaza girişene bisikletlerimizi bıraktık gidon çantalarımızı aldık içeriye girdik işimizi hallettik ve çıktık. yaklaşık 4-5 km kadar gittikten sonra gidonumda bir hafiflik hissettim :)))) tahmin ettiğiniz üzere gidon çantamı yol bilgisayarını danıştığım görevlinin orada unutmuşum. önde giden dostum izzet'e seslendim onu durdurdum. hemen benim heybeleri söktük izzet kendini gölge bir yere aldı oturdu bende heybesiz şekilde hemen geri döndüm geldiğimiz yolu geri gittim. nefes nefese biraz önce görüştüğüm görevlinin yanına gidince gülümseyerek "abi arkanızdan koştum ama yetişemedim, kusura bakma çantanın içine bakmak zorunda kaldım kimlik ya da telefon numarası bulabilir miyim diye" dedi. bende çok teşekkür ederek gittiğim geri geldiğim yolu şimdi yine gidiyorum :))) neyse ki bu olay ucuz atlatılmış oldu :))) sonuçta gidon çantası içinde kıymetliler vardı.

Yolda olmanın en güzel yanı taze meyveler ve güzel insanlarla karşılaşmaktır. Güzel çilekleri olan bir meyveci abinin yanında mola verdik tarladan sabah toplanmış çilekleri büyük bir iştahla yedik. Normalde o kadar çileği yesem şişerim ama o kadar güzeldi ki hiç şişkinlik yapmadı.

IMG_1861.JPG IMG_1862.JPG IMG_1865.JPG IMG_1866.JPG IMG_1867.JPG

IMG_1874.JPG

İlk gün yolu yarıladık sayılır. benzinliklerde mola vererek sideye ulaştık ama otel işgalinden dolayı denize ulaşmak ne mümkün. zaten gün içinde de malesef deniz kenarından sürme keyfi yaşayamadık.

IMG_1882.JPG

IMG_1877.JPG IMG_1878.JPG

IMG_1879.JPG
IMG_1880.JPG

kamp yeri ararken bir taksi durağını gözümüze kestirdik ve şu abilere bir soralım bakalım dedik. taksici abiye meramımızı anlatttık durak başkanına telsizle sordu sayın başkan da "kalsınlar kalsınlar" dedi ve hemen çadırımızı kurmaya başladık. öncesinde akşam yemeği için makarna ton balığı salça gibi malzemelerimizi tedarik etmiştik. Şef İzzet hemen yemeği yapmaya başladı ve zehir gibi acı pul biberin yakıcılığında karbonhidrat ve protein ağırlıklı yemeğimizi yedik. taksi durağının lavabo ve tuvaletinin olması ( hatta duş bile vardı ) büyük konfor sağladı. tabiki taksi durağının çayı 7/24 hazır :)) taksici abilerin yanına gittik çay aldık biraz sohbet ettik ve çadırlarımıza çekildik.

IMG_1890.JPG IMG_E1890.JPG IMG_1891.JPG IMG_1895.JPG

ilk günün yeni brooks ile yola çıkmış olmanın "acısıyla" sonlandırıyorum :))

Scudo

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
takipdeyim.

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kazasız belasız güzel turlarınız olsun

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.958
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Eminim devamı da harika geçmiştir. Bisiklet sevdamın tavan yaptığı şu günlerde takip etmemem mümkün mü ? :)

Selamlar

five

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.958
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@erhanerdem Çok teşekkür ederim. :)

Aynı yollardan 2009'da geçip aynı güzel kokulu çileklerden yemiştim. Şimdiki fark daha kalabalık ve daha muntazam yollar. Bisiklette olmanın keyfi, hele kafa dengi bir arkadaşla, paha biçilemez. :)

Selamlar

five

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Çok güzel ve keyifli bir tur olmuş instagramdan takip ediyordum. Burada da okumak ayrı bir zevk verdi.

• Beğen

Taze Fasulye

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Sümeyye T.
Bisiklet
b'Twin
''Narenciye Kokulu Yollar...'' turun ismini çok beğendim, çokta keyifli olmuş anlaşılan.:asik:

Selametle,
İzmir'den sevgiler.:)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Tekeriniz duz bassin, kolay gelsin diyerek su gorselde ki bakislara bittim demeden edemeyecegim :koptum:

Tepki
228
İsim
Volkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güzel bir tur yazısı olmuş ne güzel. Tura kafa dengi arkadaşla çıkma konusuna şiddetle katılıyorum. Birde dikkatimi çeken yazının başında yanlış anlamadıysam;
"İzzet ön heybe kullanmayacağı için onun işi daha kısa sürdü çünkü otobüse sığması için ön bagajı da sökmek zorunda kalmıştım." ön bagajı tamamen sökmüş sünüz.
Ön bagajı sökmenize gerek yok sanırım. Bende gökova festivali dönüşü otobüse bisikleti yüklemeden önce şöyle bir yöntem gördüm youtube'da
çok işime yaradı tavsiye ederim.

Ben kendi bisikletimi videoyu izleyip resimdeki gibi yaptım.
Birde püf noktası;
Eğer var ise yanınızda bulunan siyah çöp poşetine bisikleti sığdırırsanız ya da sararsanız, otobüs firması yetkilileri içinde ne olduğunu görmemişse sorun çıkarmıyorlar. Aslında olay algıda seçicilik. Benim yanımdaki arkadaşım bisiklet kılıfına bisikleti koyup sorunsuzca yerleştirip gitti. Sorduklarında " içinde org var" deyip geçiştirdi. O koltuğuna yerleşti biz geride kalan 3 bisikleti almaları için baya dil döktük. Her neyse bu benim tecrübe ettiğim bir olay umarım sizinde işinize yararlı birşeyler yazmış olurum. Keyifli sürüşler.

Dosyalar

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erhanerdem Abi tam da benim sürdüğüm yerlerde surmuşsunuz keşke sizi gorseydim de bir tur yapasaydık :) güzel olurdu

• Beğen

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube