Nabız Takibi

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
en çok kullanılan sigma 16.16.sts cadance 225 tl onun yerine xlc 25 foksıyonlu var altimetre oldugu ıcın xlc almayı dusunuyorm kullannan var mı bu cihazı 200 tl ye bulunabılıyor

Scudo
Tepki
256
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar günaydın,
Market bölümünde bir arkadaş bu ürünü satıyor.Ben aynı ürünü 1,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum incelemenizde fayda var derim.Fiyatı da harika...

(link)

Tepki
15
İsim
hacışerif
Bisiklet
Canyon
Alıcaz GARMİn sanırım. Ben Xiomi bileklik aldım kendi programı verileri söylüyo ama strava ile bağlayamadım :(

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
Ben Sigma PC 25.10 nabız saati kullanıyorum. İnternete bağlanıp/pc.ye bağlayıp bir yerlere veri kaydetmeyecekseniz, kadans olmasa da olur diyorsanız bence en ekonomik, stabil çalışan ürün. Bluetoothla bağlanmıyor. Dijital kodlu olduğu için bağlantı kesilme durumu yok. Sadece nabız takibi ve yakılan kaloriyi görmek için ideal bence. Uzun süre de geriye doğru kayıt tutuyor. Ben bu saatin verilerini bisiklet km saati + stava verilerini birleştirerek kullanıyorum.

YagizY

Üye
Tepki
216
İsim
Yağız Yıldırım
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, nabız takibi benim de önem verdiğim bir konu. Uygun bir ürün arıyorsanız Dechatlon’da nabız ölçer kemer ve saat setleri satılıyor. Saat üzerinden sürekli izleyebiliyorsunuz, Strava ile de eşleşiyor.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herkese merhaba; nabız başlangıç aşamalarında ister istemez yüksek çıkacaktır çoğumuzda ama şahsi fikrim 120 lerin üzerini çok zorlamamak lazım... bireysel dayanıklılık ve farklılıklar olacaktır mutlaka ama nabız değerlerinin yüksekliği kalp hücrelerini bayağı bir zorluyor hatta ölmesine sebep oluyor diye bir makale okumuştum.... düşük nabızda uzun süreli aktiviteler daha mantıklı gibi duruyor

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında ideal nabız aralığı
Max 220 - yaşınış
Ve sizin çalışma aralığınız max ın %70-60 aralığında olmalı

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.965
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba bisiklet sürerken nabız bandı kullanımının önemini ve nedenini açıklar mısınız?

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaşamayı sevmemiz. Spor yaparken de sevmemiz. 🤷‍♂️
Kardiyovasküler sistemimizi üzmeden, limitlerimizi daha iyi bilerek ve kontrol altında antreman/sürüş yapmak.
Arkadaşlar merhaba bisiklet sürerken nabız bandı kullanımının önemini ve nedenini açıklar mısınız?

• Beğen
Tepkiler: felixyakuza

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.965
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaşamayı sevmemiz. Spor yaparken de sevmemiz. 🤷‍♂️
Kardiyovasküler sistemimizi üzmeden, limitlerimizi daha iyi bilerek ve kontrol altında antreman/sürüş yapmak.
Hangi nabız aralığında sürmemiz gerektiğini aşmamamız gereken maksimum nabız seviyesini nasıl bulacaz 😉

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
30 dak sürdürebileceğiniz bir efor sonunda son 20 dak nın ortalaması sizin eşik nabzınızı verir. Buna göre diğer zone ları Joe Friel formülüne göre hesaplayabilirsiniz.
Max nabız için ise dik ve en az 4-5 dak sürecek bir yokuş bulup 4-5 dakikada bitecek seviyede saldırın. Durmak zorunda kaldığınız yer max nabzınız olacaktır. Kaba bir hesapla ise 220- yaş formülüne yakın bir yerdedir.
Hangi nabız aralığında sürmemiz gerektiğini aşmamamız gereken maksimum nabız seviyesini nasıl bulacaz 😉

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.965
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
30 dak sürdürebileceğiniz bir efor sonunda son 20 dak nın ortalaması sizin eşik nabzınızı verir. Buna göre diğer zone ları Joe Friel formülüne göre hesaplayabilirsiniz.
Max nabız için ise dik ve en az 4-5 dak sürecek bir yokuş bulup 4-5 dakikada bitecek seviyede saldırın. Durmak zorunda kaldığınız yer max nabzınız olacaktır. Kaba bir hesapla ise 220- yaş formülüne yakın bir yerdedir.
@Bıyıkov hocam hem cevaplar için hem yurt dışı mil yardımın için tekrardan çok sağol .Hem paradan hem zamandan kazandım 😉

• Beğen
Tepkiler: Bıyıkov

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha önce forumda da konuşulmuş olan irfan hocamın kitabını tavsiye ederim. Temel bilgiler çok güzel anlatılmış.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İrfan abi bu konu üzerinde pdf ler hazırlamıştı. Kendisine sorarsanız size yardımcı olur.

• Beğen
Tepkiler: ghostt

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.965
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani ortalama bir sürüşte 35 yaşındaki birinin nabzı hangi seviyelerde olacak ?

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani ortalama bir sürüşte 35 yaşındaki birinin nabzı hangi seviyelerde olacak ?
O sizin temponuza göre değişir. Ama 5. bölgede bir kaç dk dan fazla kalmamaya çalışın diyorlar hep. Sürüş amacına da bağlı. Mesela yağ yakmak istiyorsanız en ideal bölge 2. bölge. Nabız konusu tamamen kişiye özel bir durum. Kendi doğrularınızı kendiniz bulmanız lazım. Antrenman durumunuza, yaşa, kiloya göre değişen bir durum. Genel bir standartı yok.

• Beğen
Tepkiler: ghostt

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yaş durumuna göre nabız bölgeleri;

297814 dosyayı görüntüle
Bu tabloye göre ben bisiklete bindikten 2dk sonra direk zone 3-4 arasında gitmiş oluyorum o zaman. Nabzımın 115 e hiç görmedim gibi bir şey bisiklet sürerken.

Soru: Zone 3-4 de giderken yağ yakmıyor mu vücut?

Bugün ki sürüşümden bir tablo.
1669736545923.png

Kayabey

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Talha
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlon daki nabız bandı iyimi? Kullananınız varmı? Ek olarak ne almak lazımdır birde