Müzik ve bisiklet

Ugur_33

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar benim günlerdir kafama takılan bir soru var ben her bisiklet sürmemde walkman,mp3 player türü şeyler dinliyorum yani onlar olmadan nerdeyse hiç sürmüyorum aranızdada böyle bisiklet süren varmı diye bir soruyum dedim tehlikeli ama çok eğlenceli bence :D

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
motivasyonu artırmak için olabilir..
yeterince dikkatli olursan sorun olacağını sanmıyorum..en azından ben yaşamadım..

Ugur_33

Üye
Tepki
0
Twist_of_faith abi valla ben bi kere ufak bir kaza geçirdim ondada arkadan araba gelmişti haberim yoktu arabanın dikiz aynası sol kolumun dizime vurdu allahtan birşey olmadı yoksa başka bir risk geçirmedim müzik olarak daha çok hareketli şeyler dinlediğim için sürerken bi nevi gaza gelmek oluyo :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mümkünse tek kulaklıkla(benim tercihim sağ kulakta) veyahut kısık seste trafik teki sesleride algılayabilecek kadar dinlemekte zarar olmasa gerek.ben sürekli dinlerim.

Ugur_33

Üye
Tepki
0
Ben çift kulaklık dinlerim hep ama ses konusunda kesinlikle fazla açmam çünkü bazen hızlandığım zamanlar oluyor hem müzik sesi hem rüzgar sesi kulağımı mahvediyor sağlık açısından kötü yani ;)

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
ic mekan antremanlarinda kesinlikle.. hem de sonuna kadar acarak :D disarida hayir.. dis mekanda bulundugum ortamin seslerini dinlemekten hoslaniyorum.. dikkatimin mumkun oldugu kadar keskin olmasi, reflekslerimin hazir olmasi kendimi guvende hissettiriyor.. Ama arabayla gidiyorsam baska mevzu, eheheh ilk durakta kendini disari guc bela atan az yolcum olmamistir :D

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Bu konuya bir ekleme:
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre ritmik müzik yokuş çıkmanıza yardımcı oluyormuş. (Çok az oranda) Buna karşılık ritmik olmayan müzikler ters etki yaratıyormuş..

Trafikte müzik dinleken sesini fazla açmamalı.Doğadaysam doğanın müziğini tercih ederim.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Doğa'nın sesi varken insanlar tarafından uydurulan seslere kulak vermeme tercihini kullananlardanım.... ;)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
trafikte doğada her yerde mp3 playerim yanımdadır motivasyon konusunda gerçekten çok iii müthiş bir gaz veriyo..ama arabaları duyabileceğim kadar açıyorum sesini ormanda ise son ses:D

Tepki
0
İsim
yasir karaman
Bisiklet
GT
eğer trafiğe açık bir alanda değilsen pek sıkıntı olmaz müzik ruhun gıdası sonuçta:harika:;)

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
9 senelik hort, tebrikler :)

Ben de bazen dinlerim. Uzun turlarda da (100km + ), sadece kulak tıkacı görevi görmesi için kulaklık takiyorum, müziği açmadan. Araçların sesi bir süre sonra kafa ütülüyor.

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

Orhan57

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Orhan Yıldırım
Bisiklet
Sedona
@Gürsel A. Ritmik müzikle ritmik olmayan müziğin farkı nasıl anlaşılıyor?

zeroplayer

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
şehirde sürerken kulaklığı hiçbir zaman eksik etmiyorum ama arazi sürüşlerindede hiç kulaklık takmıyorum o sessizlik ve huzurun tadı başka

Tepki
60
İsim
Abdullah
Bisiklet
Carraro
Bazen kısık seste müzik dinlerken etraftaki arabalarının teker seslerini daha net hissettiğim oluyor.

Carlito

Üye
Tepki
23
İsim
İzzet
Bisiklet
Cervélo
Müzik olmasa herhalde spor yapmak benim için çokta keyifli olmazdı müzik herşeyi daha yoğunlaştıryor Ve
Keyifli bir hal alıyor tabii trafige kapalı alanlarda tavsiye ederim malum ülkemizde ezilmek çok ta uzak bir ihtimal değil:)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
sürekli İstanbul trafiğinde bisiklet kullandığımdan yapamadığım eylem. tüm duyuların sürekli açık olması gerekiyor.

ama sanırım, doğada, sıkıntısız bir yolda kullanırken gayet de zevkli olurdu.

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Müziksiz olmuyor, çevrenin seslerini de duyabilecek şekilde sesi ayarlıyorum.

SuatYRDGN

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Canyon
Ben iem tipi kulaklık kullanarak dinliyorum.
Son ses heavy metal. Shure se315 ile. Dac almakta lazım tam performans için.
Müzik olmazsa yaşayamam. Şuan bile dinliyorum.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Arazide cesaret yolda motivasyon veriyor.Tavsiye ederim :)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Tek kulaklık, ileride işitmek kaybında yol açabilir idkkatli olmak gerek. Kulak içi kulaklıklar güzel müzik verir ve rüzgarı keser, ama başka bir şey de duymazsınız tam anlamıyla mantar gibi kulağı tıkar. Çemberli olan beats vs tarzı kulaklıklar en güzel sesi ama yavaş hızlarda verebilir yüksek hıza rüzgar sesi de. Ben müziksiz yapamıyorum ama trafikte kullanmıyorum. Gerçi kullansan da kullanmasan da öküz çok . Yeşilde karşıya geçerken geçenlerde birisi önümden son anda döndü ve -o kadar hızlı gelmiş ki yeşili kaçırmamak için-deliye dönüp elimi kaldırdım. Gitti ilerde bekledi, küfrediyor...peşinden gideyim de kavga edelim diye.
BAZEN FİLMLERDEKİ SAHNELER GERÇEK OLSUN İSTİYORUM..