Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Müzik ve bisiklet

Ugur_33

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar benim günlerdir kafama takılan bir soru var ben her bisiklet sürmemde walkman,mp3 player türü şeyler dinliyorum yani onlar olmadan nerdeyse hiç sürmüyorum aranızdada böyle bisiklet süren varmı diye bir soruyum dedim tehlikeli ama çok eğlenceli bence :D

Scudo
motivasyonu artırmak için olabilir..
yeterince dikkatli olursan sorun olacağını sanmıyorum..en azından ben yaşamadım..

Twist_of_faith abi valla ben bi kere ufak bir kaza geçirdim ondada arkadan araba gelmişti haberim yoktu arabanın dikiz aynası sol kolumun dizime vurdu allahtan birşey olmadı yoksa başka bir risk geçirmedim müzik olarak daha çok hareketli şeyler dinlediğim için sürerken bi nevi gaza gelmek oluyo :)

mümkünse tek kulaklıkla(benim tercihim sağ kulakta) veyahut kısık seste trafik teki sesleride algılayabilecek kadar dinlemekte zarar olmasa gerek.ben sürekli dinlerim.

Ben çift kulaklık dinlerim hep ama ses konusunda kesinlikle fazla açmam çünkü bazen hızlandığım zamanlar oluyor hem müzik sesi hem rüzgar sesi kulağımı mahvediyor sağlık açısından kötü yani ;)

ic mekan antremanlarinda kesinlikle.. hem de sonuna kadar acarak :D disarida hayir.. dis mekanda bulundugum ortamin seslerini dinlemekten hoslaniyorum.. dikkatimin mumkun oldugu kadar keskin olmasi, reflekslerimin hazir olmasi kendimi guvende hissettiriyor.. Ama arabayla gidiyorsam baska mevzu, eheheh ilk durakta kendini disari guc bela atan az yolcum olmamistir :D

Bu konuya bir ekleme:
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre ritmik müzik yokuş çıkmanıza yardımcı oluyormuş. (Çok az oranda) Buna karşılık ritmik olmayan müzikler ters etki yaratıyormuş..

Trafikte müzik dinleken sesini fazla açmamalı.Doğadaysam doğanın müziğini tercih ederim.

Doğa'nın sesi varken insanlar tarafından uydurulan seslere kulak vermeme tercihini kullananlardanım.... ;)

trafikte doğada her yerde mp3 playerim yanımdadır motivasyon konusunda gerçekten çok iii müthiş bir gaz veriyo..ama arabaları duyabileceğim kadar açıyorum sesini ormanda ise son ses:D

eğer trafiğe açık bir alanda değilsen pek sıkıntı olmaz müzik ruhun gıdası sonuçta:harika:;)

9 senelik hort, tebrikler :)

Ben de bazen dinlerim. Uzun turlarda da (100km + ), sadece kulak tıkacı görevi görmesi için kulaklık takiyorum, müziği açmadan. Araçların sesi bir süre sonra kafa ütülüyor.

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak
@Gürsel A. Ritmik müzikle ritmik olmayan müziğin farkı nasıl anlaşılıyor?

şehirde sürerken kulaklığı hiçbir zaman eksik etmiyorum ama arazi sürüşlerindede hiç kulaklık takmıyorum o sessizlik ve huzurun tadı başka

Bazen kısık seste müzik dinlerken etraftaki arabalarının teker seslerini daha net hissettiğim oluyor.

Müzik olmasa herhalde spor yapmak benim için çokta keyifli olmazdı müzik herşeyi daha yoğunlaştıryor Ve
Keyifli bir hal alıyor tabii trafige kapalı alanlarda tavsiye ederim malum ülkemizde ezilmek çok ta uzak bir ihtimal değil:)

sürekli İstanbul trafiğinde bisiklet kullandığımdan yapamadığım eylem. tüm duyuların sürekli açık olması gerekiyor.

ama sanırım, doğada, sıkıntısız bir yolda kullanırken gayet de zevkli olurdu.

Müziksiz olmuyor, çevrenin seslerini de duyabilecek şekilde sesi ayarlıyorum.

Ben iem tipi kulaklık kullanarak dinliyorum.
Son ses heavy metal. Shure se315 ile. Dac almakta lazım tam performans için.
Müzik olmazsa yaşayamam. Şuan bile dinliyorum.

Arazide cesaret yolda motivasyon veriyor.Tavsiye ederim :)

Tek kulaklık, ileride işitmek kaybında yol açabilir idkkatli olmak gerek. Kulak içi kulaklıklar güzel müzik verir ve rüzgarı keser, ama başka bir şey de duymazsınız tam anlamıyla mantar gibi kulağı tıkar. Çemberli olan beats vs tarzı kulaklıklar en güzel sesi ama yavaş hızlarda verebilir yüksek hıza rüzgar sesi de. Ben müziksiz yapamıyorum ama trafikte kullanmıyorum. Gerçi kullansan da kullanmasan da öküz çok . Yeşilde karşıya geçerken geçenlerde birisi önümden son anda döndü ve -o kadar hızlı gelmiş ki yeşili kaçırmamak için-deliye dönüp elimi kaldırdım. Gitti ilerde bekledi, küfrediyor...peşinden gideyim de kavga edelim diye.
BAZEN FİLMLERDEKİ SAHNELER GERÇEK OLSUN İSTİYORUM..

Back