Müzik Grubu: Son Feci Bisiklet

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Müzik Grubu: Son Feci Bisiklet

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31.0-8/735943_578921232172077_1336251904_o.jpg

• Başlangıç Bilgileri 2011 tarihinde Başladı
  • Tür alternatif

• Grup Üyeleri

Bas.Git. : Ozan Özgül
    Git.Vok : Arda Kemirgent
    Bam.Bam : Can Sürmen
    Lead.Git : Erkin Sağsen

• Memleket Ankara

• Kısa Açıklama

(link)
    (link)
    (link)

• Biyografi

Son Feci Bisiklet, 2011 yazında Arda Kemirgent (vokal, gitar) ve Can Sürmen (davul) tarafından Ankara'da kuruldu. Sanılanın aksine bisiklet sporuyla bir ilgisi bulunmayan ikili, grubun ilk 6 şarkısını kaydedip Son Feci EP adı altında dinleyiciye sundu.

Şarkılara gösterilen ilgiden hoşnut olan ikili, gruba Efe Güner (bas gitar) ve Erkin Sağsen'i (gitar) katıp ilk konserini Ankara'nın Manhattan'ında verdi. Aynı dönemde Babajim Stüdyosu'nun düzenlediği 2. Be the Band yarışmasında ilk 10 grup arasına girmeyi başaran ve Roxy Müzik Ödüllerinde finale kalan Son Feci Bisiklet; 2012'yi beste çalışmaları ve çeşitli konserlerle süsledi.

Bu dönemde grupta bir oyuncu değişikliğine gidildi ve bas gitara Efe Güner'in yerine Ozan Özgül geldi. Bu değişiklikten sonra 2 yeni single çıkaran grup, son olarak Bu Kız isimli single’ını yayınladı ve konser trafiğini yoğunlaştırdı.

• Menajer

Berrak Kaya // berrak@senbeno.org // +905324474120

Booking Agent : Serhat Göker // n.serhatgoker@gmail.com //05452920929

• E-posta sonfecibisiklet@gmail.com

• Etkinlik Sorumlusu

Serhat Göker -- 05452920929 -- n.serhatgoker@gmail.com

Grubun youtubedeki en popüler şarkısı...

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Şu yeni grup ismi furyasını anlamış değilim;
Son Feci Bisiklet, Yüzyüze Konuşuruz, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Kaç Canım Kalmış, Halimden Konan Anlar...

Bunların hepsinin aynı kişiler olup her şarkı için grubun ismini değiştirdiklerini düşünmeye başladım.
Hepsinin şarkıları da aynı. Hep aynı Indie havası.. Peeeh.. Gidip Grizu, Whiskey falan dinleyeyim ben...
(Yaşlandım mı lan yoksa?)

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
valla sana katılıyorum bir müzisyen olarak kendi düşüncem müzik namına ortada bir sonuç yok taktıkları isimlerle ilgi çekmeye çalışıyorlar çok ezikçe :)

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer
büyük ev ablukada yı unutmuşsunuz çok üzüldüm:)bu kadar ön yargılı olmayın iyi şeyler de yapıyorlar
(link)
boş bir sayfayı doldurdum artık o sayfa benim:nota:

(link)

• Beğen
Tepkiler: olympos

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletle birlikte en büyük tutkukarımdan birisi rocknroll ama öyle alternative rock gibi değil :) içinde emek ile yapılmış melodiler, harmonik soloları gerektiğinde çoşturan vokal ve doldurucu bi bass ile davul bu işi çok rahat yaparsınız :) ama 2010 lardan sonra ortaya çıkan gitaristler "tablature" denilen ezbere dayalı bi sistem ile soloları çalıyorlar ve bi yerden sonra sadece çalmakla kalıyorlar ama iş kendi gruplarının şarkılarına solo yazmaya gelince kopyalamaktan öteye gidemiyorlar sololarını :) Bu sadece Türk gitaristler için değil dünya çapında bi sorun :) şimdi diyebilirsiniz sen hiç mi "tablature" kullanmadın? Evet kullandım ve kullanırım ama soloları atarken veya major yada minor gamlardan çalışmalar yaparken basılması gereken notaları bilmek demek size grubun verdiği altyapıyı kullanıp çok güzel ve uyumlu sololar çıkarmanızı sağlar :D Çok üst düzey teknikler bilmenize gerekte yok :) la do sol den verilen bi ritime la-mi arası bi harmanlama kafidir :) :) Müzikten ve bisikletten müthiş zevk alırım birde grup olarak iyi bir performansla birleşince çoook güzel olur :D Teşekkürler :)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Sabih Bağcı

Ah beaa.... Nerede o eski sanatçılar(gerçek sanatçılar) Şimdi bir çoğu ıvır-zıvır,para için uydur uydur müzik yap.:acpsnr::acpsnr: O Ses Türkiye'yi özellikle izliyorum "Birisi de çıkıp heavy metal dener mi acabaaa???" diye,yok 1 tane bile çıkmadı...:krsn:

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre Yönlüer

Aynen be üstat :) geçen babam izlerken bi pink floydle karşılaşmış bana anlattı :) şu 80-90 senelerindeki efsane gitaristler hala yaşamasa bitmişti herşey :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bu saçma gruba karşılık bu video'yu paylaşmak istiyorum;

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 dk sonunda parmaklarımı hissetmemeye başladığım şarkıdır kendisi when the wild wind blows:D
Bendende bu gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer