Mustafa Sayar ve Doping

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@ahmetcan44

Torkununda Facebook sayfasi yok artik, kapatilmis.( dun vardi) Torkunun Facebook sayfasindan beklenen sey, bu konuyu arastiriyoruz, dopingi onaylamiyoruz vs vs diye aciklama post etmeleriydi ama ne gezer.

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Torku sayfasını kapatması,Mustafa Sayar hakkında verilen kararı onaylaması anlamına geliyor,ben böyle anladım..

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
haya devam ediyor. biz yinede bisikleti seviyoruz. Bu bisiklet işine de para girdi mertlik bozuldu.eskiden pinokyolarımız bmx lerimiz vardı masumduk hepimiz.hatta hormonsuz domates yerdik.. komşu bahçeden çalarak... ne mustafa sayar vardı nede foome vardı...ah o eski günler ah...

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Herşey bir kenara bisiklet bir kenara.Çabalarından dolayı sporcuları tebrik ederim fakat Türk sporcuların bunu yapmasını asla hoş karşılamam.Bu işi bilenler,zaten bizden 1 numara çıkmayacağını bilir.Yani doping işine boşa giriyorlar,vücutlarına yazık,emeklerine ve kendine saygısına yazık.

• Beğen
Tepkiler: Sarp Ozan Örki

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Mustafa Sayar dopingli de olsa nasıl kazandı onu sorgulayan var mı?...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halil EROĞLU

Dopingli çıkan birinin nasıl kazandığının önemi nedir?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Halil EROĞLU

Kazanması yeterli yani sizin için? Dopingli olması vs. önemli değil.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Yine yanlış anladınız. Doping tabii ki en önemli konudur spor müsabakalarında; fakat bu şahıs dopingli/dopingsiz kazanabilecek performansa sahip miydi onu soruyorum. Bazı arkadaşlar demiş ya Türk sporculardan birinci çıkmaz zaten diye. Ben de diyorum ki bu şahsın doping kullanmadığını varsayarsak nasıl birinci oldu öyleyse?...

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Dopingden sonra hiçbirşeyin önemi kalmıyor...Kendisine bağlanan umutlar, belki çok iyi bir sporcuydu ve beklenen başarılar...artık hiçbir önemi yok

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Halil EROĞLU

Doping kullandığı ortaya çıktı zaten. Onun üzerine konuyu yukarı taşıdım zaten, söylediklerim doğruymuş diye.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44
Soruyu basitleştireyim anlayamayan arkadaşlar için. Mustafa SAYAR'ın hile yapmadan(doping bir nevi hiledir), birinci olabilme ihtimali % kaçtı? O kalitede bir sporcu mu?..

ONUR ÖZGÜR

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Merida
@Halil EROĞLU

Bir önceki sene 160. olmuş. Bu sene 1. oldu varın siz hesaplayın yüzdesini.

Ben hesapladım ama yanlış hesapladım sanırım çünkü sıfırında altında eksili bir rakam çıkıyor..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros

gökhan dostum ..seni neden engelliyor onu anlamadım şimdi..evet trt 3 bile verdi mustafa sayar ın cezayirdeki doping skandalını bu durumda elbet masaya yatırırlar cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışını orada güme gider ..diğer topikte yazdım burada yineleyeceğim yarış öncesi ve sonrası kesinlikle tüm yarışçılar doping hakem kurulu tarafından test edilecekler sadece burada değil avrupada bile bundan sonra olacak olayların önü kesilmiş olur ...sıkı tarafsız bir doping hakem kurulu yarışçıları denetleyecek, denetlemeye girmeyen bisiklet takımları aynen aforoz edilecek ...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Kudret Kurtcebe

Gezi parkı protestoları sırasında kızmıştım biraz, bu konuyu ortaya attım. Birden yön değiştirdi, gerçeğin açığa çıkması hoşuna gitmedi. O olay üzerine konuyu açtım zaten ben buraya.

Doping kontrolü konusunda ise, Tour of Turkey zamanında kan testi bile alınmamış sporculardan. Bizim federasyonumuzun doping ile savaştığı falan yok...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros

böyle iş olmaz, ne demek kan testi almamak valla birileri uğraşması lazım kokuşmuşluklar ile yoksa bu canım bisiklet sporu güme gidecek dürüst insanların gerek burada gerekse dışarda savaş açması lazım ,bu böyle devam edemez ,spora doping karışması bence iki yüzlülüktür ,doping ile uğraşmayan federasyon bence el değiştirmeli ,yerlerine ehli adamlar gelmeli..