Muğla

Scudo
Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
guzel yerdır bargılya antık sehır bogazıcı mutlaka gorun

fehıye ye bodrumda selam

babadag benı asar zor parkur :)

Son düzenleme:

Pherserd

Üye
Tepki
15
İsim
Alkım
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
datçada güzel yerde kimse yok :(

• Beğen
Tepkiler: Gatto
Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
125kg bısıklet cantı egrılır dıye dusunuyorum.

Gatto

Üye
Tepki
0
İsim
Sultan
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Selamlar, Datça’da yaşıyorum. Datça, Marmaris,Köyceğiz... ve yakın çevreden arkadaşlar organize olalım. Biz iki arkadaş burada çok yalnız kaldık.

@Pherserd
Varııııımmm ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Öncelikle herkese merhabalar,
Dün iş icabı Marmaris'teydim. Yaklaşık 6-7 senedir gider gelirim. Dışarıdan bakan bir göz olarak her gidişimde Marmaris'in günden güne daha da güzelleştiğine şahit oluyorum. Fakat son bir yıldır benim de bisiklet merakım hortladığından mıdır nedir bu son gidişimde Marmaris'te bulunan muazzam bisiklet sayısı dikkatimi çekti. Marmaris halkı bölgenin düz yapısı ve merkezinin dağılmamış olmasından dolayı bisiklet kullanımına epey önem veriyor.
Bunda yukarıda saydığım iki nedenin dışında başka etkenler de illaki vardır. Mesela şehirde bir bisiklet yolunun olması, akaryakıt fiyatlanın uçuk olması, marinanın şehir içinde olması.
Ama yine de yurtiçinde bu kadar yoğun bisiklet kullanılan benim gördüğüm ilk ve tek yer diye düşünüyorum.
Marmaris'te yaşayan arkadaşlar illaki ekleme yapacaklardır. Bu arada hoşuma giden iki bisikletin fotoğrafını çektim.
IMG_20190424_170751.jpgIMG_20190424_170818.jpgIMG_20190424_171235.jpg

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar. Haftasonu tatil amaçlı 2-3 gün Fethiye - Ölüdeniz tarafında olacağım. Bisikletimi de götürüp sabah serinliğinde git-gel yaklaşık 20-25 km yol yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir rota ya da uyaracağınız bir husus varsa dinleyip bilgi almak isterim değerli arkadaşlarımdan. Şimdiden teşekkür ederim.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@cemkurkcu

(link)

Burasi kriterlerinize uyuyor yanlisim yoksa. Inisli cikisli, harika manzarali bir rota. Kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@vetohan

Harita üzerinde oluşturdum rotayı. Yaklaşık 35 km bir sürüş olacak. Kaybolmazsam :D gayet keyifli bir sürüş olacak gibi. Teşekkür ederim :harika:
199390

@bsklt07
40 km üzeri sürüş yapmadığım için otelden çıkıp bunu gerçekleştirmem birazcık zor olabilir şimdilik ama tavsiyeniz için teşekkür ederim. :)
@mehmet fikret
Birazcık uzak maalesef :(

• Beğen
Tepkiler: Veto8

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu yaz eşimle Muğla ya gitmeyi planlıyoruz. her şey dahil tatil yerine günü birlik doğaçlama tatil yapacağız. Muğla ile ilgili çok tecrübemiz yok. internette gezi rehberlerini araştırıyoruz. sizin önereceğiniz ucuz otel , apart önerilerine açığız. gidilecek yerler konusunda da bilgilere ihtiyacımız var. aracımızla gideceğimiz güzel koylar denizler arıyoruz. büyük ihtimalle çadırımız da yanımızda olur.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@selcuk4852
Sanırım dönüş rotası bayağı yokuşlu (Topoğrafya haritası olarak baktığımda). Tavsiyeniz nedir? Tamamiyle rotayı mı değiştirmek yoksa dönüşte gittiğim yoldan mı gelmek mantıklı olacaktır.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@cemkurkcu

Haritanin sag tarafinda kalan yol donus yolunuz ise evet, orasi uzun bir yokus. Ama cikilmaz diye birsey yok, kondisyona bakar. :)
Ayrica yanlis gormediysem AES Club otel de kalacaksiniz. Donus yolunuzdan gecen otobusler otelinizin onunden de geciyor. En kotu durumda onlardan birine binersiniz diyecegim ama bayram kalabaliginda bisiklet almama ihtimalleri de var kesin konusamiyorum.

Ayrica otelinize yakin Kaya Köyünü de gormenizi tavsiye ederim. Simdiki rotanizi cok saptirmadan oradan gecebilirsiniz. Tabi Aes Club da kaliyorsaniz gecerli bu bilgiler, harita da isaretlemissiniz diye ben oyle varsayim yaptim. Yine o bolge de hisarönü tarafina kisa geziler yapilabilir.
Ölüdeniz’e de bisikletle inebilirsiniz ama yokus cok dik orda. Inisde iyi frenler, cikisda da iyi bacak lazim. :) Ama bu yolda da otelin onunden gecen otobusler geciyor, en kotu durum icin.
Bir de Baba Dagi yokusu var ama o da tam performans surusu, cik cik bitmiyor. :D
Eger Strava programini kullaniyorsaniz, daha bir cok yol vardir o bolgede, kendiniz bakip secebilirsiniz. Zira kaldiginiz yer bisiklet gezileri icin cok guzel ve uygun bir bolge.

selcuk4852

Üye
Tepki
6
İsim
selçuk
Bisiklet
Salcano
@cemkurkcu arkadaşımızın dediği rotaları kullanabilirsiniz. Yalnız dolmuşların pek bisikleti alacağını düşünmüyorum bebek arabasına bile laf ederek alıyorlar katladığım halde ovacıktan direk kayaköy tarafına sürebilirsiniz bana göre yarım adadan daha güzel yerler yada aracınız varsa çarşıya gelir bisiklet sürmeye oradan başlarsınız çalış taraflarınıda rotanıza ekleyebilirsiniz.Biraz performansınıza bağlı bu durum faralya taraflarınıda kelebekler vadisi o bölgeleride düşünebilirsiniz (o bölgelerde giderken yokuş çıkacaksınız)

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@vetohan Evet, AES Club'da kalacağız. Pazar ve pazartesi için iki sabah turu düşünüyordum.
@selcuk4852 Zaten toplu ulaşım aracı kullanmayı pek düşünmüyorum. Öldüm bittim dersem eşimi ararım gelir beni toplar yoldan :D
O zaman elimde Kayaköy ve Hisarönü var. Ayrıca arabayı merkeze park edersem oradan başlayarak bir yarım ada turu da yapabilirim.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, sağolun :)

• Beğen
Tepkiler: cember3454

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@selcuk4852
Cok tesekkur ederim. Otele giris yaptik az once. Bisiklet yolunun bitip yokus yukari cikmaya baslayinca ne demek istediginizi anladim; ciddi yokus ciktik :)

• Beğen
Tepkiler: Veto8

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano