Mtb'nin cross ve şehir kullanımı

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
yağmurda çamurda kısaca Heryerde kullanabileceğim cross bir bisiklet bakıyorum yurtdışından; donanım ve ağırlık olarak çok güzel mtbler var, bu çok kalın lastik ve dişli mtb leri daha ince ve az dişli lastik ile şehir içi-dışı yağmur çamurda ama patika yollarda yerlerde kullanabilirmiyiz? çok mu hantal kalır

avantaj ve dezanavantajları neler olur?

Scudo

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
CycloCross modellerine bir bakın derim... Eğer mağaza dolaşıyorsanız mutlaka test yapın.. Genel kulanım şöyle oluyor (forumdan gözlemlediğim) MTB bisiklet ile %80 düz yol kullanımı var. Dağa, tepeye giderken bile.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
süspansiyonsuz arazi ve engebeli bir kullanım düşünemiyorum

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Carraro CRS620 almıştım 10 ay kadar önce, sele ve dış lastik değiştirdim. Genellikle dağda kullanıyorum.
Ancak şehir içinde gideceksem o zaman MT15 jant seti ve Maxxis Detonator 1.50 takıyorum, her yere gidiyorum.
Bu tip bir alternatifte olabilir, ben MT15 seti rotorları ile birlikte internetten ikinci el almıştım, gayet memnunum.

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Sizle mesajlaşmıştık ama o zaman cyclo değil de yol istiyorum demiştiniz. Kafanız biraz karışık galiba. Böyle durumlarda genelde cyclo alınıyor:) ben yazayım yine de. Kendim canyon un inflite serisi cyclocross bisikletini kullanıyorum. Asfaltlarda kesinlikle hantal kalmıyor. Eski bisikletim trek fx 7.4 e oranla ortalama hızımda bayağı bir artış var. 3lü aynakolda en düşük vitesde çıkamadığım yokuşları bunda en düşüğe indirmeden çıkıyorum. Tabii kondisyonum da gelişti etkisi var. Ama kesinlikle asfaltta performansı çok güzel. Arazide de bizim okulun MTB takımıyla antremana çıktığımda hiç bi eksikliğini yaşamadım. Patika taş toprak çamur kesinlike sorunsuz. Ama inişlerde biraz dropbar hakimiyetinize bakıyor iş. Ben bu durumu çözmek için de tektro rl721 fren kolu sipariş ettim. Çarşambaya monte ettircem inşallah. MTB arazide kesinlikle daha büyük kolaylık sağlar cyclo geride de kalmaz

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Yol bisikletimin yanına alacağım, 2. Olarak.

Kısacası gezinti Gıcır yolun uygun olmadığı koşullarda lazım olucak, bu bisikletle kötü yollarada gireyim istiyorum ama çokda hantal kalmasın, şehirde...
Cyclo düşünmüyorum, ama çok şey istiyorum sanırım aradığımı bulamadım :) Anlatamadım birtürlü