Mtb SPD tavsiye/tercih !

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
ARkadaşler duyduğum tavsiyeler dolayısıyla planladığım mtb ayakkabısı almak var kafamda, ama tecrübesiz ve kararsızım
aşağıda vereceğim üzünleri hem tavsiye eder hem de fikrinizi sorarım...
Ben sert duruşlu ve makul fiyata daha hafif bir ayakkabı düşünüyorum..
işte bunlar

SCOTT TRAIL SPD
(link)

NORTHWAVE SPIKE MTB AYAKKABISI
(link)

SIDI MTB BLAZE
(link)

SCOTT BOULDER MTB AYAKKABISI
(link)

SCOTT MTB COMP SPD AYAKKABI
(link)

benim aklıma SIDI Blaze ve Scott Mtb Comp çok yattı... Ama hangisi daha iyi olur bilmi,yorum...

Scudo

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
Şimdi herkese göre değişkendir bu ama sanki bence Scott daha yakışıklı gibi duruyor :) Ama Sidi' de Sididir yani. Bence tipi hangisi hoş gelirse onu al..

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@Mücahit Kıvrak

hepsinin fiyatları da 200ün etrafında, makul olduğunu düşünüyorum. Çünkü orta seviyede bunun altında iyisi yok.. Varsa da biraz kasmak gerekiyor..

B

BF Okuru

Misafir
kullanım alanınız ne olacak?Biz deltadan bunu almıştık gayet rahat o zaman haftanın ürünü idi 110 tl gibi birşeye almıştık şimdi indirimde değil ve euro yüksek (link)

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Benim kullanım alanım mecburen şehir agirlikli olacak. Ama bu yüzden biraz daha yumuşak tabanlı gibi bi düşüncem ve tercihim yok. Aslında kullanınca daha iyi anlar ve gerçeğin ne olduğunu farkederim. Pişman olabilirm ama, tamamen sert bir ayakkabı istiyorum.. Gevşek spor ayakkabılarını kullanmaktan bıktım...

Meşhur sözde olduğu gibi ....."bisiklet ayakkabıları gezmek için değil bisiklete binmek içindir"......

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Şu an için kafamda Scott Mtb Comp var.. Kendi bakış açımdan daha üstün bir kavrama ve sertlik için 3 bant, ve arazide yürüyüş esnasında kayganliği en aza indirgeyecek tırtıklı tabanlara sahip.. Görünüşüyle hoş duruyor..
Sidi Blaze'den vazgeçmemin sebebi, içimde diğer ayakkabıya da olan sevgi, bisikletimle aynı marka olması ve 2 bantlı olması..
Sidi bullet'ler ise fiyat olarak biraz daha yüksek...

Bi fikri veya yorumu olan yok mu?

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
@Nuri Alper Ulupınar
Aaa ben de bu SPD almadan önce bu ayakkabının tipine bayılıyordum fiyatını şimdi bilmiyorum ben olsam bunu alırdım :D

• Beğen
Tepkiler: Mücahit Kıvrak
Tepki
32
shimanolar oldukça hafifte bence dene ayağını hangisi daha iyi kavrar ve sararsa onu tercih et ayağının içerde basıp çekerken oynamaması en önemli şey

• Beğen
Tepkiler: Mücahit Kıvrak

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
O shimano modelini tavsiye etmenizin sebebi nedir? Yani hangi yönden?

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Her gün yeni birşey öğrendim. Denedim. Uzaktan gözüktüğü gibi olmuyormuş. Kullanım alanımı ve kullanabileceğim alanları düşündüm. Şimdiki shimano'nun bu modelini alıp kullanacağım.
Sonrasında bakarız artık..
(link)

incelediğim modeller. Scott comp, scott pro carbon 2009, scott pro carbon 2010, sidi dragon, bu seçtiğim model ve northwave'in ilk sayfada paylaştığım modeli...

Tepki
14
ben SIDI MTB BLAZE kullanıyorum siyah renginden.ama sidi alcaksan bnce 3 bantlı tercih et..