MTB için Sağlam Lastik Önerisi 26"

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Selamun Aleyküm arkadaşlar..

MTB için 26" sağlam lastik önerisine ihtiyacım var. Şuanki lastikler 2.1" ve neredeyse iç lastik kadar ince. Lastik yanakları ve diş olmayan kısımlar gerçektende iç lastik kadar ince sayılır. Lastikler sıfır olmasına rağmen basit ve küçük bir diken 0.5cm'lik alanda 3 delik açmış. Sanırım diğer 2 deliği hava azaldıkça ve iç lastik oynadıkça açmış. Tek yama ile hallettim. Lastikteki dikeni de çıkardım. İlk lastik sökme ve yamalama deneyimim gerçekleşmiş oldu. :)

Genelde bozuk yolda kullanacağım ama asfaltta da sarsmasını istemiyorum. Sağlam bir veya bir kaç öneriye ihtiyacım var..

Scudo
N

Necip Reis

Misafir
Kenda

80 psi ye kadar hava vurulabilen çok enteresan bi lastiktir.

Min de 35 tir.

AyrıCa bu lastiklerin yapımında ipek kullanılır.

image.jpg

Diğer bir önerimde schwalbe lastikleridir.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
1000 km kadar hutchinson python kullandım, hiç patlamadı. 2.00'dı. Dün itibariyle schwalbe marathon plus 1.75 taktım, 40 km kadar yol yaptım bugün, hayran kaldım. Ağır ama akışkan. Çok daha uzun süre patlamamasını bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: olympos

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
ön maxxis crossmark 2.1
arka maxxis larsen tt 2.1
işinizi yeterince görür bence :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Necip Reis buradaa satılmıyor sanırım? Ya da ben bulamadım..

@hashus1099 hutchinson python'u listeye aldım. 2.0"ten aşağısı MTB'ye yakışmaz. O yüzden schwalbe marathon plus düşünmüyorum..

@ozan erdem tam aradığım türde lastikler. Türkiye'de satışı var mı acaba? Ben bulamadım. Bir de neden ön ve arkaya neden farklı takmam gerek? Birde telli olan modelleri mi öneriyorsunuz? Aynı modellerin telsizleride var.

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
schwalbe ya da maxxis modellerini incelemeni tavsiye ederim.

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Bütçene uygunsa maxxis ikon a bir bak, olmadı schwalbe smart sam falan güzel modeller.

N

Necip Reis

Misafir
ben kullanıyorum şahsen.Daha önce hiç ismini duymamıştım olsun dedim.Ama oda ne manyak bişi ...Lastik karma olduğu için istediğin arazide kullan yol istersen hava bas arazi istersen havayı azalt.Bazın lastiği söküp mıncıklıyorum(avuca sığıyor tel mel yok içinde)

N

Necip Reis

Misafir
Don panik!....
(link)
(link)
(link)
Ya sen en iyisi bu sitedeki lastiklere göz at

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Necip Reis kafayı Maxxis modellerine taktım sanırım. Şuanki lastiklerim Kenda Kick Back. Yarın daha detaylı araştırayım. Saat baya bi geç olmuş. :)

Hayırlı geceler arkadaşlar. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@pohuman

Tekrar merhaba;
önde tavsiye ettigim lastiği incelerseniz lastiğin orta kısmı dolu kenarlarının da yol tutuşu için tırtıklı olduğunu görürsünüz bu da size teker düz giderken hız viraja girerken de hakimiyet kazandırır.Ki bu lastikle virajlarda biraz hız varsa "vızzz" diye bir ses duyarsınız bu da yol tutuşunun sesidir :)

Arkada ise larsen tt tam olarak yolu tutma lastiğidir(kullanmadım fakat kullananlardan biliyorum)Size arkada Michelin Wild Grip 2.1 de önerirdim fakat hamuru çok yumuşak olduğu için çabuk erime olayı var yani biraz bütçe katili :) o yüzden larsen tt dedim

Neden farklı ön ve arka ? Birçok yarışçıda da görebilirsiniz ön ve arka lastiğin yukarıda yazdığım gibi olması gereken özellikleri farklı farklıdır hatta geçen bazı canyon modellerinde firma bile lastikleri farklı kullanmış olduğunu görmüştüm geçenlerde. . .

Telli mi katlanır mı? Bütçeniz elverişli ise tabi ki katlanır.Şimdilik bu kadar,sağlıklı pedallamalar. . .

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@pohuman Schwalbe 2.00 lastikleri de var, ben de senin gibi konuşuyordum, takana kadar. Bence gayet güzel yakışıyor 1.75 de.

ErenCanYRT

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
uygun fiyatlı dersen rubenalara bak benim tanıdığım var 1500 km oldu tık yok diyor slick lastik bnde ondan alacağım bir bak

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Schwalbe black jack 2.10 çok memnunum eğer virajlara sert girmek ve konfor istiyorsanız öneririm iyi günler :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ozan erdem tavsiyeleriniz ve açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. :tskler: Bulabilirsem önerdiklerinizi alacağım.

@hashus1099 MTB'ye 1.75 takmam. Genelde bozuk yolda kullanıyorum zaten. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. :tskler:

@eren can yurt bir bakayım. Tavsiye için teşekkürler. :tskler:

@Umut AKAN Schwalbe markası çok tavsiye ediliyor. Maxxis bulamazsam bu markaya yönelebilirim sanırım. Tavsiye için teşekkürler. :tskler:

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
cst al, kolay kolay patlamaz, benim kullandığım lastik 26x1.95 ti. 2 sene hiç patlamadı, 2seneden sonra bir kere dikenli araziye girmiştim bıtrak battı ilk patlaması o, onun dışında sorunsuz. dezavantajı ise lastiği janttan sökmenin zor olması, sökerken plastik levyeyi kırmıştım, sanırım lastiğin telli olmasından dolayı zor çıkıyordu janttan

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru