mtb de ince lastik kullanımı

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
slm arkadaslar ben genelde sehir içi kulllanıyorum ama izinli oldugum günlerde dağa cıkmayı seviyorum bisikletime ince lastiklerden alsam sehir içi mutlaka daha akıcı olucakdır ama asıl ögrenmek istedigim dağ da nasıl bir performans gösterir birde jantta problem cıkartırmı birde denge kaybı saglarmı... kusura bakmayın cok soru sordum biliyorum.... yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
nasıl bir ortamdan bahseddigim hakkında yardımcı olması için önceden yaptıgım bi gezinin linkini veriyim...
(link)

Scudo

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@Alkan Koç

Hem arazide,hem asfalt yolda kullanabileceğim lastik seçersen bu sorun ortadan kalkar 26x1.75 veya 26x2.00 Schwalbe maraton plus lastikler bu sorunu ortadan kaldırıyor. Ve aynı zamanda bu lastikleri raptiye veya diken ufak cam patlatamıyor.Fakat lastiğin tanesi 49 euro Bisiklet mağazalarından sipariş verilip bir müddet bekleme süresinden sonra geliyor. Jantlarında problem çıkarmaz eğer jantların 26 ise:)

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
o biraz pahalı ben ikisi 50-60 lira civarında bişe düşünüyorum ama yinede yardım eddiginiz için saolun

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Alkan Koç

söylediğiniz fiyat aralığında sadece rubenanın marathon taklidi lastikleri var taklit derken diş yapısının marathonlarla aynı olduğu demek istiyorum.çifti 50-60 lira civarında.patlama direnci ve yol tutuşu aynı kalitede değil ama işinizi görür.Bu sene cst de aynı yapıda lastik çıkardı ama cst almaktansa rubenayı tercih etmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
cok saolun ferhat bey bu markayı bi arastırcam