mtb arayışı

Tepki
5
öncelikle merhabalar. Öğrenciyim ve her bisikletçinin bir mtb si ve bi de yol bisikleti olması gerektiğine inananlardanım. Burdan yola cıkarak bi scott speedster s40'ım ve kron xc 1000'im var. Fakat kendimce kron un bana yetmediğine karar kıldım; gerek performans gerek görüntü olarak. Böylece yeni bi mtb almaya karar verdim. 2000tl bütçem var. maksimum 2500 tl bütçem var. Tecrübelerinizden yola cıkarak tavsiyelerinizi bekliyorum. Aklımda da birkaç soru var ; toplama mı alsam vs. gibi . Şimdiden teşekkürler ...

Scudo

Hakan Saç

Aktif Üye
Tepki
45
Nakit alacağını düşünerek giant XTC 1, XTC 2 ya da scott scale 50 öneririm. Bunlar fazlasıyla işini görecektir. Toplama konusunda ise ucuza az kullanılmış donanım bulabilirsen ve bu konuda tecrüben varsa toplama düşünebilirsin. Öteki türlü malzemelerin hepsini sıfır alacaksan toplama işi biraz pahalıya gelir. En iyisi bir bisiklet beğenip üstünde birkaç değişiklik yapmak

Tepki
5
Öncelikle teşekkürler. Evet nakit almayı düşünüyorum. Toplamadan vazgeçtim ve de bir sorum var. Eger bi scott scale 50 alırsam ve sonra parçalarını değiştirmek istersem seçeneğim çok olur mu? Cahilliğime verin :)
Ayrıca Trek 'in bana uygun modellerini bilen arkadaşlar söylerse sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
1.2010 Sedona 781 2000TL
2.2009 Giant XTC2 1995TL
3.2009 Scott Scale50 2079TL
Bu üç bisikletin fena sayılmaz kompenementleride tabıkı, bisiletlerin kompenementlerıni üst seviyeden alt seviyeye doğru sıralamaya çalıştım 1.Sedona781 olarak Full SLX set olup fiyatı oldukça cazip diyebılırım ve tavsiye ederim.Toplamaya gelınce Sedona 781'i ele alalım Full SLX set sadece 1500TL civarı gibi bir rakam tutuyor yanı anlıyacağın hazır bısıklet daha makul karar senın kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: Alaz Can Ertekin

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
Bencede Sedona 781 hem görüntü hem kompenement olarak gayet iyi.
Sedona 781 al derim ama Giant XTC2 de çok güzel bence bu ikisi arasında karar vermelisin kendi görüşüm teşekkürler

Hakan Saç

Aktif Üye
Tepki
45
@Alaz Can Ertekin

Tabiki olur. En önemli parça kadrodur. Kadrosu kaliteli bir bisiklet aldıktan sonra diğer parçaları istediğin gibi değiştirebilirsin. İş maddiyata dayanıyor sonuçta. Yalnız şu nokta önemli. İlla da alacağım bisiklet üzerinde modifikasyon yapacağım diyorsan bunu en başta yap (bisikleti aldığın gün). Bu şekilde daha ucuza getirirsin. Önerdiğimiz bisikletlerin kadroları (Scott giant trek cannondale) gerçekten çok kaliteli ve sağlamdır. Ama biraz pahalı olduğundan modifikasyona paran yetmeyebilir. Seni şimdilik idare edecek bir bisikletin varken modifikasyon için biraz daha para biriktir sonra al bisikleti. Ankara da oturduğunu düşünerek şunları önerebilirim.
Mesela Giant XTC 1 (fiyatı çok uygun) alıp teker setini değiştirebilirsin (Sana uygun kadro boyu kalmamış olabilir) ya da scale 50 alıp aynakol ve teker setini değiştirebilirsin. Bu haliyle uzun yıllar kullanabileceğin hale gelmiş olurlar. Trek içinse öneride bulunamayacağım çünkü fiyatları diğer markalara göre biraz tuzlu

Ali KARAEL

Üye
Tepki
28
arkadaşlar dolar kurlarını göz önünde bulundurarak fiyatları yazalım ör: sedona 781 :1550$ yani yaklaşık 2400-2500 lira arası bir fiyat çıkıyor.

Saygılar

Tepki
5
Hepinize çok teşekkür ediyorum. Şu an için kararım Sedona'dan yana. Modifikasyona gelince şu an için bilgim ve param yetersiz olduğu için uzun bir süre erteleneceğe benziyor. Buna bir etken de kron xc1000' imin bana gercekten yetersiz kalması yani yakın zaman da bi mtb değişimine gitmem gerektiği. Ayrıca bakınırken Cannondale 'in Trail SL 1 modelini gördüm bu bisiklet için de yorumlarınızı alabilirsem çok sevinirim. Şimdiden hepinize çok teşekkürler...

Tepki
13
az kullandıgım scott scale 70-2006model : 800 TL ye vereceğim.
irtibat:5357113521
gokhan

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
bisikletin karizması kadrosudur bence. bu sebeple iyi bir kadro ve ardından iyi bir teker seti edinilmeye gayret edilip bunların ardından maşa aynakol vites fren seti sıralamasıyla düşünürüm ben şahsen. kadro olarak da size giant kadroları tavsiye ederim dünya çapında kendini kanıtlamış bir firmadır ve ikinci tercih olarak scott gelir bence. giant kadrolar scottlara göre biraz daha uygun olduğundan aynı fiyata giant ın daha kaliteli bir kadrosunu alabilmeniz mümkün. ben giant derim. komponenterini de aldığınız sırada veya daha sonra kademeli olarak değiştirebilirsiniz.
umarm biraz olsun yardımım dokunabilmiştir.
:in:

• Beğen
Tepkiler: levent çetinkaya

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
Sedona 781 al bence ... Diğerlerine göre Fiyatı uygun ve kaliteli
aynı randımanı alırsın kaanatindeyim.
olmadı scoot veya giant serilerine bak derim .
hayırlı olsun şimdiden ...

• Beğen
Tepkiler: Alaz Can Ertekin
Tepki
5
Hepinize sonsuz teşekkürler arkadaşlar. Kararımı verdim sedona 781 alacagım. birkaç sene idare eder beni daha sonrasında daha üst seviyelerine gecerim artık. Tekrar teşekkürler...