MSN 80048820 hatası

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Denemediğim şey kalmadı msn e giremiyorum, yazılımcı bir arkadaşım var onu aradım oda giremedi, bu genel bir durum mu ?

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Umarım Aşağıda ki bilgi sorunuzu çözer.

msn kapalı iken;
1-zaman(time ayarları) bütün halinde doğru ayarlanacak(gün-ay-tarih-saat)
sağ alt tarafta saat saat simgesine çift tıklayarak bunları düzeltin

2-başlat/çalıştır bölümüne
regsvr32 softpub.dll
yazıp tamam,a tıklıyoruz
3-msn,yi yeniden başlatın.

Alıntıdır.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
vala bu iki yöntemide biliyordum ikisinide denedim ama girmiyor benimki de...

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
tek yapmaznız gereken saatınızı ve tarıhınızı kontrol edıp ınternetten duzeltmek:):)

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bazen msn hata verebiliyor. Ben birşey yapmadan bekliyorum, bir süre sonra tekrar deniyorum, giriyor. Geçici bir problemdir.

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
Genel bir problem var sanırım, benim msn'inmde acılmıyor..

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
benım kı acık bazen msn cok kullanılan modem ıp numarası mı neymıs onları kabul etmıyormus o yuzden modemınızı kapatıp acıp msn e gırmeyı deneyın dıyordu ıkı uc ıslem sonrası kesın oluyor dıyordu bır yerde okumustum sonra ıp yı sabıtlemek ıcın bırsey wardı ama onu unuttum:(

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
valla herşeyi denedim modemede res attı yukarda yazılanlarıda denedim aklıma gelen herşeyi yaptım girmedi ama biraz önce bir baktım kendi kendine açılmış:D

herhalde genel ir sorundu geçti..

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Arkadaşlar Msn live 8.1 kullananlar genelde bu sorunu yaşıyor.Sanırım msn live 8.1 versiyonunda bir sorun var.Ben 8.1'i iş yeri bilgisayarımdan sildim 7.5 versiyonunu kurdum ve sorunsuz çalışıyor.Evdeki bilgisayarımdada 8.1 var sorun olmadan kullanabiliyorum.Birde dediğim gibi deneyin bakalım.Umarım yardımcı olabilmişimdir.İyi forumlar...

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Sorun telekomdan kaynaklanıyor, herhangi birşey yapmanıza gerek yok, bir süre sonra düzelir.

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
msn in en sinir bozan hatalarından birisi. bazen 2dk bazen 2 saati buluyor düzelmesi. yapabileceğiniz tek şey beklemek. sabır her şeyi çözüyor:)

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Cevap veren herkese çok teşekkürler... Bu durum benim başıma 3. kere geliyor.

İlkinde evde sadece tarihi deiştiridm halloldu, ikincisinde tarih falan normaldi işyerindeki maiknamda, denemediğim şebeklik kalmadı, internette bu konu ile ilgili ne diyorsalar yaptım En sonunda 7.5 kurudm halloldu, dün akşam yine evde, giremeyince hiç kasmadım direk 7.5 indirdim ama yine açılmadı...

Bugün akşam eve gitiğimde analayacağım bakalım ne olcak...
Umarım açılır...

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
8100030d ve 80048820 hatası alıyorsanız..

MSN ‘i kapatın bilgisayarın saatini Gün/AY / YIL / Saat / Dakika olarak güncelleyin kesinlikle..

Tarihi Bios Pilinin zayıflamasından yada tarih ayarlarını kurcalamanızdan dolayı geri kaldıysa MSN Messenger yada Windows Live Messenger bu 80048820 8100030d hatası verecektir..

Ayrıca,tarih ve saat ayarlarınız, proxy ayarları, güvenlik ayarları veya SSL güvenliği ile ilgili bir sorun nedeniyle oturum açamayabilirsiniz. Ayrıca, sunucu geçici olarak kullanılamıyor olabilir..biraz beklemenizde yarar var..;)

sonerboom

Üye
Tepki
4
sorun bence registryden kaynaklanıyor benimde başıma gelmişti güzel bi program buldum registryleri felan ayrlıyor sistemin stabil şekilde çalışmasını sağlıyo kullanması da zor degil hala sorun yaşayan arkadaşlar varsa bana yazsınlar upload edip link vereyim(crack dahil)