motion vs expert

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
corratec expert 649 euro iken motion ın fiyatı 499 euro.
aradaki fark nedir? bu farka değer mi?

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
fulham, vallahi senin sorular sınav sorusu gibi..şimdi scott için cevap yazmıştım, üzerine bu..bir de gece 01:30 civarları..

sen öğrenmek istediğin bisikletlerin birer fotoğrafını ve sitelerde belirtilen özelliklerini foruma aktarırsan cevap vermek çok daha kolay olacak bizler için.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Forumda daha önce de karşılaştırmıştık sanıyorum bu iki bisikletli. Kısaca, Expert'in amortsörü, Motion'a göre daha üst model. Ayrıca Expert'in vites sistemi Sram X.9, Shimano'da XT'ye denk geliyor. Motion'da ise Deore var. En belirgin ve fiyat farkı yaratacak farklar bunlar. Aradaki farkı ödemeye değer mi sorusuna ise sen yanıt vermelisin :). Hangisine ihtiyacın olacağını, kullanım seviyeni en iyi sen biliyorsun çünkü :).

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
expert
(link)

motion
(link)

fotoğraflarına dikkat ederseniz gri renkli jantın tellere yakın kısmı siyah renkli. bianchi de görmüştüm. naylon gibi bişeyle kaplıydı. briazcık kullanımla dökülmeye başlar onlar ve çirkin bir görüntü oluştururu bence. corratecde de öyle midir?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bianchi jantın üzerini sırf "janjanlı" dursun diye kaplıyor olabilir, ancak Corratec'te o kısımlar boyadır ve sökülmez merak etme :).