Mosso yol bisikleti kullanıcıları

Hangi Mosso yol bisikleti modelini kullanıyorsunuz?

• 722tb7

• 730TCA

• 735TCA

• 750CB

• 760CB

• Wizart

• Toplam katılım
    132

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
beyler tanıdığım biri 2018 model mosso mtb aldı bayiden geçen cumartesi, ben şubatta mosso cavalier sora için sipariş verdim, fakat hala bekliyorum,sözünü ettiğim modeli sipariş verip de bayiden teslim alan var mı?

Scudo

ensarsnmz

Üye
Tepki
1
İsim
Ensar Sönmez
Bisiklet
Diğer
2017 735TCA Tiagra ile aranıza katıldım. Dün kurdurdum bisikleti. Hava kötü olduğu için bugün 15 km kullanma fırsatım oldu. Hissiyat gerçekten mükemmel bisiklet budur dedirtiyor insana. Danışmak istediğim birkaç husus var.
Bisikleti kurdurduğum bayi işi çok özenli yapmadı gibi geldi bana. Zinciri yağlanmadı hiç, kurulumu yapan adam o hazır geliyo yağlanmaz dedi inanasım gelmedi. Zincirin üzerinde bulunan yağ sanırım zinciri paslanmaya karşı koruma amaçlı sürülüyor yanlış mıyım? Eğer yağ almam gerekiyorsa öneride bulunabilir misiniz?
Lastiklerin havası kaç psi şu anda bilmiyorum. Basınç göstergeli bir pompa ihtiyacım var sanırım. Yine önerilerinize açığım bu konuda.
Kablosuz km sayacı bakıyorum. Aliexpressten 14 dolara coolchange alsam işimi görür mü?

Şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi pedallamalar

• Beğen
Tepkiler: Flawless2642

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ensarsnmz Öncelikle hayırlı olsun bisikletiniz.Zincir konusunda haklı zincir yağlanmaz lastikte kesinlikle düşük basınçla gezme yoksa bisikledten soğursunuz.

Doğanay07

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Doğanay Ç.
Bisiklet
Mosso
@ensarsnmz öncelikle zincirinizin üzerindeki yağı temizleyip yeniden yağlanmalı ayrıca kilonuza göre hava basın ben 75 kg mım 100 psi basıyorum. ayrıca km saati olarak kesinlikle öneriyorum (link)

Tepki
4
İsim
ÜMİT YAŞAR ALPASLAN
yaklaşık 1.5 ay önce 2018 cavalier sora için anlaşmıştık bugün bisikletçiye gittiğimde 6. ayın 15 bisikletin geleceğini söyleyince siparişi iptal ettim boşuna beklettiler bu kadar insanı.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@ensarsnmz
Zincirin üstündeki yağımsı madde zinciri korozyona karşı koruyor.Zinciri yağlamak içinde ilk önce zincirinizi temizlemeniz lazım,yağ önerisinede gelirsek size tavsiyem yaz mevsiminede gireceğimiz için shımano ptfe lube olur decathlon da satılmakta fiyatıda uygun her baklaya bir damla şeklinde sıkarsanız 300-400 km rahatlıkla zincirinize bir daha yağ vurmazsınız.

ensarsnmz

Üye
Tepki
1
İsim
Ensar Sönmez
Bisiklet
Diğer
@Doğanay07 km saat güzelmiş hocam. Biraz araştırayım bi yandan da parasını kenara hazırlayalım
@Fırat Ç. Şimdi baktım çok da pahalı bişey değilmiş. Teşekkürler öneriler için

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Merhaba,

2018 model 790 Pro almayı planlıyorum ben de ama Mosso kullanıcısına çok rastlayamadığım için düşüncelerdeydim. Bu grup çok iyi olmuş:))

Çok uzatmadan, 1 2 sorum var:

1- 7046 alloy kadro var. Bugün bir bisikletçi abi çok sağlam olmayabilir. Extra hassas olabilir dedi. Bu kadroyu bilen var mıdır?

2- bildiğim kadarıyla uci onayı yok Mosso kadroların. Bu bana ileride bir dezavantaj sağlar mı? Mesela gran fondo'lara katılabilir miyim bu bisiklet ile?

3- satış sonrası süreçlerde mossodan memnun musunuz?

Forumda ilk mesajım, hadi hayırlısı olsun :))

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Arkadaslar,

735 tca marka bisikleti olan arkadaslardan 55 kadro da ust borunun yerden yuksekligi kac cm oldugunu yazabilirlerse cok sevinirim.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Gokhan Demirözer

1) Çok sağlam olmayabilir lafına beni bir gülme aldı [emoji4] Bisikletçi abiye selamlar

2) Emin olmamakla beraber UCI ın düzenlediği yarışlara katılamazsın ama Fondo lara girebilmen gerekir.

3) Yıl başı eklenen vergiye kadar fiyat performans açısından oldukça güzeldi ama eklenen vergi ile şirazesi kaydı.. Memnun olmadığım tek konu, spor geçmişi olmayan benim gibi kullanıcılar için çok fazla olan 53-39 175mm bacak boyu olan aynakol kullanmaları.

hsncn06

Üye
Tepki
2
İsim
Hasancan
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar ben de Mosso Cavalier 700 Claris ile Kron RC 2000 arasında kaldım sizce nelere dikakt etmeliyim ilk yol bisikletimi alırken ? Boyum 1.83 bacak boyu 88 cm kadro boyu normalde hesabıma göre 58 çıkıyor ama yol bisikletinde daha rahat etmem için ufak kadro almam gerekir mi yoksa yine 58 ideal mi olur ?

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@ensarsnmz Zincir fabrikada ambalajlanmadan önce yağlanır yani yeni zincir alınır alınmaz yağlanmaz kurulumu yapan haklı. 300-400 km. sonra yağlayacaksın. Yağ olarak ben 404'ün 400 ml. sprey zincir yağını kullanıyorum memnunum. Yağlamadan önce gazyağı ve diş fırçası ile temizle.

Tepki
80
İsim
murat şengül
Bisiklet
Carraro
@Mtt

Kanka şu kadar söyleyeyim bende bi göbek sesi vardı onu halledicez başka da bi şey yok sende çıkmaz muhtemelen. Yağ gibi akıyo bisiklet jant setini parçalayınca yeni jant da takıcam daha da güzel olucak umarım düşünmeden al kalitesinş belli ediyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tepki
80
İsim
murat şengül
Bisiklet
Carraro
@Mtt

Carraro yu düşünmeden al sora set çok tatmin edici gidon boğazı sele borusu falan fsa çok temiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi