Mosso yol bisikleti kullanıcıları

Hangi Mosso yol bisikleti modelini kullanıyorsunuz?

• 722tb7

• 730TCA

• 735TCA

• 750CB

• 760CB

• Wizart

• Toplam katılım
    132

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar Merhabalar;

Forumda Canyon, Orbea, Corratec, Trek, Cube, Sedona, Salcano, vs birçok kullanıcı konusu açılmış durumda. Bu konularda, bisikletlerin sadece kağıt üzerindeki teknik özellikleri değil, o modellerle ilgili püf noktalar ve bazı problemlerin çözümleri de yer alıyor. Son zamanlarda forumdan bir çok arkadaşın mosso yol modellerine geçiş yapmasıyla mosso yol bisikleti kullananlar olarak sayımız iyice arttı. Öyleyse Mosso yol modellerimizin fotoğraflarını bu konu altında paylaşalım. Çok sevdiğimiz bisikletlerimizin problemlerini ve nasıl çözümler bulduğumuzu burada paylaşalım. Böyle bir konunun mosso yol bisikleti kullanıcılarına ve ileriki zaman diliminde mosso yol bisikleti almayı düşünen arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum. Hadi mosso yol bisikletlerinizi görelim!

Buyrun ilk taşı atıyorum. Mosso 735tca kullanıyorum. Karşılaştığım en büyük sıkıntı jant bantlarının çok kalitesiz olması ve iç lastiğin yüksek basınçta patlamasıydı. Jant bandının yerine elektrik bandı sarınca sorunu çözdüm. Eğer 735 kullanıyorsanız ve lastiğiniz jant tarafından patlıyorsa, jant bandını gözden geçirseniz iyi olur.

IMG_2124.JPG

Scudo

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
evet jant bandından bende aynı sorunu yaşadım bisikleti ilk alınca değiştirilmesi gereken şeyleri onlarmış. En yakın zamanda da fotoğraf çekip koyarım buraya :) 4300 km yol yaptım. Bisikletçinin deyimiyle jantlar yüksüklü olduğu için fena değilmiş ben aldığımda akord yaptırmıştım fakat dün baktım arka tekerin akordu fena kaçmış akord yaptırcam yarın gene. Ama ben birkaç defa sağlam çukura düştüm ondan olmuştur muhtemelen. Sele kendini bırakmaya başladı üstten bastırınca raylara doğru fazlaca esneme yapıyor seleyi değiştirmem gerekecek. Bisikletin zayıf noktaları sele ve jantlar bunlar değiştirilince çok iyi olacağını tahmin ediyorum. 3700 km de ilk zincirimi değiştirdim. Belki biraz daha fazla yatmayı sevdiğimden gidon boğazını 11 lik yada 12 likle değiştirebilirim.

sulesule

Üye
Tepki
9
merhaba umarım bu sefer dogru yere yazıyorum eşimle birlikte mosso legarde 21 almaya karar verdik nasıl sizce

Tepki
181
İsim
Hakan K.
Bisiklet
Mosso
@sulesule Bisikletin görüntüsü, rengi vs. hoşunuza gittiyse teknik olarak düzenli bakım yaparsanız problem olmaz. Mosso markası kendi gibi markalara göre çok daha kaliteli. Dikkat etmeniz gereken tek şey kadro boyları. Kadro boyunu iyi seçmeniz gerekiyo yoksa bisikletten soğursunuz.

Kadrosu çok güzel bi tek jantları sıkınıtılı bu bisikletlerin. Jantı da 350 TL gibi ucuz bi fiyata değiştirdin mi kimse tutamaz ;)IMG_4089.JPG

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@hakankcksrklk

jant ağırlık konusu açılmışken 2,5 kg iki jant için yüksek bir değer midir. tabii disklerle beraber.

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
stok jantlarım giant px 2 diye geçiyor. ikisinin de diskli toplam ağırlığı tam olarak 2562 gr. bisiklet zaten dokuz kilo. bana da iyi gibi geldi ki daha hafif bir jant ile mod. yapılabilir.

sulesule

Üye
Tepki
9
çok teşekkür ederim bilgiler için. yalnız canımızı sıkan bir konu yaşıyoruz iki gündür. akşam bisiklete 750 deyip .sabah 850 diyen bisikletçiler bizi yıldırdı. 2 yerde aynı şey başımıza geldi canımız çok sıkıldı. hafifliği çok begendik . bakalım en bisikletçi 825 dedi eşim 1724 mavi yada fosfor yeşili bende 1721 gri pembe alacagım nasipse

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@sulesule
Yaptıkları etik değil. Bayiler bütün bir yıl boyunca satış fiyatı bellidir. Başka mağazadan alışveriş yapın...

• Beğen
Tepkiler: hakankcksrklk

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum 735 tca tiagra setlisini 3.000 liraya ve 735 tca 105 setlisini 3.500 liraya buldum antalyada okudan ticaret diye bir mosso şubesinde sizce almalı mıyım boyum 1.78 cm bacak boyumda 82-83 cm sizce hangi boy kadroyu almalıyım lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mosso cavalier 700 tourney 2017 modeli 1500 tl, salcano xrs050 claris 2017 modeli 1600 tl mosso tip ve şekil olarak güzel kablolar kadro içinden geçiyor alüminyum maşa var,jantlar geniş profilli filan sizce hangisi alınır?

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@tuna07
55 kadro sana uyar tiagra 52/36 105 53/39 aynakola sahip seçim yaparken bunuda düşünmeni tavsiye ederim. Tiagra sette güzel ben 9500 km yaptım ön freni bozdum sadece.

• Beğen
Tepkiler: Tuars07

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@gokberk88 jantlarından memnun musun kullanıcıların çoğu ağırlığından şikayetci birde yazmış olduğun aynakolun dişli oranlarının avantajı ve dezavantajı nelerdir

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Mossoların 2016 yol serilerine konan jantlar bisiklet yürüsün diye yani sadece o işe yarıyor. En kısa zamanda değiştirilmeli bütçe ile mukabil.

• Beğen
Tepkiler: Tuars07

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@tuna07 jantlarla 4000 km yaptım yavaş yavaş akordu çabuk kaçmaya başlayınca değiştirdim. Üzerindeki jant seti biraz ağır ama siz zaten bunun farkına varmayacaksınız. Anladığım kadarıyla yol bisikletine yeni başlayacaksınız. Başlangıçta ister istemez çukurlara gireceksiniz o yüzden çok iyi bir jant seti ile başlamamanız iyi birşey. Siz kullanın eskiyince tecrübe kazanacaksınız daha iyi bir jant seti o zaman alırsınız. ağırlıktan kasıt da 250 gr. Gözünüzde büyütmeyin bence.
Aynakol oranlarına gelirsek 53/39 aynakol yokuş olan yerlerde sizi zorlayabilir eğer yeterince antremanlı değilseniz. 52/36 aynakol hem düz yol hemde yokuşlar için çok idealdir. Size tavsiyem 52/36 aynakola sahip tiagra seti ile başlamanız.

@hydrocon Acemiler için bence ideal jant seti. Şahsen bir arkadaşım yol bisikletine yeni başlamıştı. Kendisi düşük hızda mazgala girmiş ve bisiklet yana yatmış. Tabi çember 8 çizmiş. Arkadaşın iyi bir jant seti olmuş olsa idi yazık olacaktı. Kullanın eskitin öyle değiştirin bu süre zarfında da tecrübe kazanın.

• Beğen
Tepkiler: Emre G. ve Tuars07

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@gokberk88 o konuda haklısın dostum tecrübesi olmayanlar acemiliklerini beraber gelen jantla atabilirler fakat sonrasında ivedilikle değiştirilmeli. Zira 2200gr sadece jantlar için gereksiz ağırlık.

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
image.jpg

2015 mosso 730 tca. Tam bir f/p canavarı, kadrosuna çok yakından bakmadıkça karbonmu alu mu ayırt edemiyorsunuz, jantlarıda söylendiği kadar hantal değil bence göbekleri tiagra tel sayısıda fazla olunca akord sorunu olmuyor.