Mosso TCA 735 105 İnceleme

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@sargonnas Decathlone dan aldığım iç lastikte bu sorunu yaşayınca gittim cts aldım onda da aynısı oldu.
70psi den fazla basınca sıkıntı oluyor. Tekrar aynı sorunu yaşarsam daha kaliteli bir içlastikle jant şeridi alıcam.
Yine devam ederse bisikleti satıcam:):)

• Beğen
Tepkiler: sargonnas
Scudo

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
:D Bisikleti satma canım jant seti al en güzeli.

Şerit için yer kalınlaşmış olabilir hem çift sargı hem banttan dolayı. Ondan da bastığın zaman sıkıntı olabilir bence ilk iş şeridi değiştir. Jant seti var mavic elimizde istersen öyle bişeyde sunabilirim. :) Mavic aksium one 300 Tl istiyoruz sete. Ticarete döktüm ne oluyo yaw :D @skywagon Cem abi :D

• Beğen
Tepkiler: H.T

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@sargonnas İmdatt adam soyuyolar:):) Daha sıfır jant yaw biraz eskisin hele düşünürüz;)

• Beğen
Tepkiler: sargonnas

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Ahahaha bende değiştiricem jantları ama galiba biraz bekliyip iyi bir jant seti alacağım. :D

• Beğen

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Test edildi onaylandi. 39/53 aynakol beni asiyor.Yokusta dizlerime cok yuk biniyor. 34/50 kullanipta 39/53 aynakola gecmek isteyen babayigitler varsa takasa hazirim:)

Tepki
14
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@cetinbudak
öncelikle özür dilerim bir süre gec girdim foruma:) hayır bende lastik patlama şimdiye kadar olmadı

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
@H.T senib lastik olayı ne oldu meraktayım hala. Bir güncelleme yapsan da merakım gitse.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@çağrı can Şimdi geldim eve.Tam bu sefer patlamadan tamamladım dicektim ki arka teker yine sönmüş..
Çıldırıcam yeminle soğudum bisikletten.Satıyorum varsa alan söylesin..

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@çağrı can Şimdi sahur yapıcam gece gece bunla uğraşamam. Sabah bakıcam bakalım yine mi iç lastikten kaynaklı yoksa bir şey mi battı tekere. Geçen patlayan ön tekerdi şimdi arka zaten. Değiştirmelik bir durum yok.

İşte sorun bu.Sarı yerden patlamış. Aşınma izleri belli oluyor.
(link)

Yapışkan yama ile yamadım bakalım.
(link)

Sağlam olan ön tekeri de söktüm.Her ihtimale karşı onu da yamadım.
(link)

Sedona el pompasıyla gücüm yettiği kadar bastım. Petrolde hava basmayacağım bir daha.
Oradaki aletler dengesiz.Bir anda yüksek psi gönderiyo kimisi hiç basmıyo kimisi yanlış gösteriyo.

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar decatlondaki iç lastiklere güvenmeyin daha dün eskişehire gittik yolda lastik patladı btwin iç lastik taktım şişirirken sibobun dibinden lastik yarıldı :D
maxxis iç lastik kullanıyorum presta siboplu hiçbir sorun yaşamıyorum mosso tca 735 tiagra kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: DDŞ ve H.T

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@H.T

iki yamayı üst üste getirmişsiniz. O noktada siz rahatsız edecek bir balans sorun olur sanırım. Birde bu jant şeridi veya bandı denilen mevzuda önemli. Jantın internal rim width denilen iç genişliği boyutlarında bant almak gerekiyor. Hatta 1 mm üstü olması daha uygun. Mesela iç genişlik 19 mm ise 20 mm gibi. Jantın içini tam kapatması önemli. İçinde bombe yapmaması kaymaması lazım, tam oturacak. Yoksa tel deliklerinden iç lastik balon yapar veya pvc kenar iç lastiği keser. Birde bunların kumaş olanları var onlar bildiğim kadarıyla yapıştırılıyor sen pvc olandan vazgeçme. Yüksek psi değerlerine karşı mukavemeti var. Birde ilk alındığında janta zor geçirebilirsin biraz açmanda fayda var.

• Beğen

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
@H.T çok ilginç. Sanki janta parasıkışmış, o iç lastiği ezmiş gibi. Bir mantık yürütemiyorum çünkü jant tarafında değil, sibop lastiğin o tarafının dönmesine müsade etmez, dış lastik tarafında. Dışlatiğin her defasında aynı yerine takmanızda pek olası değil. Artık tek çare bir arkadaşınızdan dışlastiği değiltirip öyle denemek kalıyor. Mesele janttamı lastiktemi diye.

• Beğen

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@celikkadro

Evet kardesim ben koydum.Bi araba alicam nakit para gerekiyor.temmuzda da nisanim var bu sebeple satiyorum.mtbyi de satabilirim acik kalirsa.
@çağrı can usta tam dedigin gibi uzun uzun arastirdim sebebi jant seridi.jant seridi kaliteli olmadigindan yuksek basincta ic lastik darbe sonucu yerinden oynuyor ve sibop kismi dis lastige surtme yapiyor.

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Lastiği şişirdiğinizde elinizle her cm yoklayın. İç lastiğin dış lastiğe temas etmediği, yani sert olamayn bir yer vad mı bakın. özellikle sibop üstüne

Bazen iç lastik iyi oturmuyor ve dengeli şişmiyor.

• Beğen

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
şurda yazmaktan dilimde tüy bitti geti değiştirin diye sakalımız da var halbuki :D

• Beğen

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@gokberk88 sakalli bi foto atarsan degistiririm kardesim:):)

• Beğen
Tepkiler: mtbcanavarı

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@H.T :D :D :D

jant setini değiştiren varmı arkadaşlar? bu arada ruble 280 gr mı burada (link) 350 gr yazıyorda

• Beğen

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Vallahi ben sattim bisikleti.Mtb forever:)