Mosso Monza Hakkında

BySuvari

Üye
Tepki
28
İsim
Barış
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Acaba hız konusunda MTB veya Yol Bisikletlerinden belirgin bir farkı varmı? Akıcılığı sizi tatmin ediyor mu? V frenlerden bıktığım için disk fren olması bu bisikleti benim için cazip kılıyor.

Scudo

Hakan®

Üye
Tepki
87
Bisiklet
Mosso
@BySuvari Daha once mtb ve sabit masali disk frenli sehir bisikleti kullandim. Her ikisinden de ortalama hiz olarak daha iyi bir noktadayim. Bunun en buyuk etkenlerinden biri oturus pozisyonundan dolayi ruzgar direnci dusuk ayrica aktarmadaki disli oranlari daha sert haliyle ayni kadansta daha hizli yol aliyorsunuz. Yol bisikleti kullanmadigim icin kiyaslama yapmam dogru olmaz ama mantiken yoldan daha yavas olmasini beklerim.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
@Hakan®
Hayırlı uğurlu olsun kazasiz belasiz keyifli pedallamalar. Kadro renkleri ve tasarimi cok hos gözüküyor. Dropbar a kullandikca alisirsiniz alisinca da duz gidon keyif vermeyecek büyük ihtimal :)

alper52

Daimi Üye
Tepki
227
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
1.83 boy ile 56 kadro kullanıyorum, bacak boyum uzun diye tam geliyor, kendi lastiklerini çıkarıp 1.25 durano dd taktım, performans iyi derecede arttı, ilerde tep hyd gecemezsem bi yol freni takıp devam etmeyi düşünüyorum.

1.83 boy ile 56 kadro kullanıyorum, bacak boyum uzun diye tam geliyor, kendi lastiklerini çıkarıp 1.25 durano dd taktım, performans iyi derecede arttı, ilerde tep hyd gecemezsem bi yol freni takıp devam etmeyi düşünüyorum.

Hakan®

Üye
Tepki
87
Bisiklet
Mosso
@OguzGyan İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Drop bar oldukça konforlu, aslında benim sorunum gidon boğazının uzun olması.
Fazla uzanmam gerekiyor bu durum bel ağrısına dönüşüyor. Yakın vadede kısa bir model bulacağım. :harika:

@alper52 Lastik ile elde ettiğiniz akıcılık bariz farketti mi? Ben de slick lastik alabilirim.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Hakan® Monza deyince aklıma şu geliyor; :D:harika: Belki bisikleti götürüp orada sürersiniz:)
Hayırlı olsun bu arada guzel bisiklet....
12_Italy_E_300DPI-886x498.jpg

• Beğen
Tepkiler: Suat Özkul

Hakan®

Üye
Tepki
87
Bisiklet
Mosso
@Emre Yönlüer Hocam ilk adını duyduğumda benim de aklıma gelmişti. Mosso seviyor zaten allı pullu yazıları "Ready for Race" yazmışlar sağına soluna :koptum:

Ama hedef Nürburgring Nordschleife hem bisikletle de girilebiliyor. :D

https://driversnirvana.files.wordpress.com/2009/11/rar2.jpg

kikla

Üye
Tepki
0
Kiyaslama yapmak gerekirse mtb ile ayni yolda yaptiginiz ortalama hiz ile bu bisiklet aradindaki fark ne kadardir sizce?
Saygılar...
Ornek mtb ile 20 km/h monza ile 24 km/h
@Hakan®

maytemur

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Aytemür
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
merhaba,
öncelikle hayırlı olsun inşallah aldığınıza pişman değilsinizdir geçen süre zarfında. Bende bu bisikleti almayı düşünüyorum ama bazı sorular var kafamda ;
1- kesinlikle mekanik disk sürtmesinden bıkmış biri olarak bunu alırsam yol freni ile değiştirerek kullanmayı düşünürüm bu durumda , çamurluklar için yer var mı? hem böylece ağırlığı biraz olsun düşmüş olacaktır.
2- arka rublenin oranı nedir ? ayna kol 50-34 bildiğim kadarı ile ama arka hakkında net bir bilgiye ulaşamadım. Eğer düşük oranlı ise 11-28 gibi onuda değiştirmek gerekecek örneğin bir 11-34 ile.
3- arka tarafta bagaj için bağlantı yerleri var mı ? kadroda ve göbekte ?

şimdiden teşekkürler sağlıklı pedallamalar herkese

Tepki
24
@maytemur
Merhaba iyi bayramlar bende sizin gibi mosso monza almayi istiyorum ve yol bisikleti freni takmayi düşünüyorum bisiklet de kilo düşüşü olur. Ayrica bagaj delikleri mevcutdur bagaj takılabilir

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maytemur

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Aytemür
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Sağolun size de hayırlı bayramlar. Bu iyi haber birde arka rubleyi öğrenebilirsek inşallah oda değişim gerekmez.

alper52

Daimi Üye
Tepki
227
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
Aynakol 46*39 ruble 12 28 di yanlış hatırlamıyorsam,

maytemur

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Aytemür
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Tüh oranlar çok kötüymüş bana göre. 50-34 e 11-32 veya 34 olsaydı iyiydi. Artık yeni yıl ürünlerini bekliycem bu durumda.
Teşekkürler

Drronk

Üye
Tepki
46
İsim
Tolga Ş.
Bisiklet
Giant
bence mosso monza 32c teker taskılmış disk frenli bir yol bisikleti , cyclocros'tan ziyade bizim şehirlerin yollarına "kazı,çukur,su birikintisi,logar kapağı,ızgara" göre düzenlenmiş yol bisikleti :D , amaç bu ise mantıklı tabii ama 12kg biraz ağır bence çünkü disk fren nedeniyle 200gr lastik nedeniyle 300gr ağırlaşsa.... :( keşke bir üst modelini de yapsalarmış.

Erh@n

Üye
Tepki
147
İsim
Erhan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan® Merhabalar. Konu üsütünden uzun zaman geçmiş ama gidon boğazını değitiridiniz mi? Değiştirdiyseniz ne almıştınız? Bunu merak ettim bende de aynı bisiklet var 10-15km lik sürüşler yapıyorum şuan .Bir sıkıntı yaşamadım ama biraz daha uzun gitsem yaşatacak gibi geliyor.

7800xt

Üye
Tepki
48
Geçen sene 2000 lira civarında aldım. Şuan fiyatı sitelerinde 2700 lira civarında.
Performans olsun;kaliteli kadro olsun beni oldukça memnun ediyor.
Sadece lastiklerinde ufak çatlaklar oldu. 2000 civarı km yaptığımı düşünüyorum.
Tavsiye ederim.

Levent11

Aktif Üye
Tepki
980
İsim
levent
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kullanan arkadaşlar frenlerinden memnun musunuz? Arkaya bagaj takılabiliyor değil mi? Memnun olmadığınız bir tarafı var mı?

• Beğen
Tepkiler: Mtt

alper52

Daimi Üye
Tepki
227
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
Desteklediği maksimum lastik kalınlık ölçüsü nedir acaba

maytemur

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Aytemür
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum ve sorulara genel olarak cevap olur diyerek bilgi vermeye çalışayım.
1- benim aldığım 2017 modeli aynakol 46-34 arka ruble 11-28 di değiştirdim 11-34 yaptım arka rubleyi yokuşlarda vs gayet yeterli. 2018 modelinde aynakolu 50-34 yapmışlar daha iyi olmuş tabi.
2- bisiklet hem tur hemde yol olarak kullanmaya müsait. Ön tarafta delikler var ama arka kadroda yok orada kadroya kelepçeyle bağlanan bagaj kullanıyorum.
3- lastikler 700x33c üzerinde geliyor ve kadroda yeterince boşluk var daha ne kadar kalın takılabilir bakmak lazım. Hem yol hem tur için 700x28 tekerler ideal gibi.
4- Monza üzerinde sora set ile geliyor ama hem jantlar shimano değil hemde arka ve ön teker jant göbeklerinde acera kullanılmış ? teker göbeklerinde problem oldu imkan olursa jantları komple değiştirmeyi veya bisikleti yenilemeyi düşünürüm çünkü bayağı ağır bir bisiklet. şimdiki aklım olsa carraro veya daha iyi bir şey bakardım veya bikepacking için güzel bir yol alırdım.
5- frenler mekanik şimdiye kadar bir problem olmadı.

alper52

Daimi Üye
Tepki
227
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
@alper52
@alper52
Kendimi alıntıladim, 1.75 lastik cinsine göre arka tarafdan sürtüyor, 1.60 ise normal bı şekilde sürtmeden devam ediyor