Mosso Marine

Tepki
0
İsim
Servet
Bisiklet
Mosso
Arkadaş lar hepinize merhabalar İzmir'den sevgiler saygılar uzun ca seneler sonra artik mosso marine 26 katlanır bisikletimle yollara düştüm bende henuz daha 2 gün oldu sizlerin tecrubelerinize ihtiyacım var vede ilerleyen zamanlarda kendi yasayacagim deneyimlerimi sizlerle paylasacagim öncelikle ilk gun uzunca bir yol yaptım ve şuan 2gundur kalcamin üstüne oturamiyorum yavaş yavaş alisicaz bu arada lastigimi dün akşam kontrol ettigimde tel saplanmis olduğunu farkettim kendim degistirebilecegimi sanmiyorum eskiden böyle hidrolik fren mi vardı sanki

Scudo

Efedi123

Üye
Tepki
0
İsim
Efedi
Bisiklet
Mosso
Herkese merhaba Tecrübeli arkadaşlar bisikletlerine yaptıkları modifiyeleri ve kullandıkları aksesuarları paylaşabilirse benim gibi Yeni bisiklet (mosso marine 26) almış arkadaşlara yol göstermiş olur Mesela ben çamurluk taktırmak istiyorum ama alırken hangi ölçülerde olması gerekir, nelere dikkat etmem gerekir bilmiyorum Keza taşıma çantası bulamadım Terziye yaptırabilirmiyiz ölçü versek Daha önceki mesajımda da bisiklet katlandığında tekerleri bir arada tutmak için mıknatıs alıp deneyen olup olmadığını sormuştum ama cevap veren olmadı bir kaç sitede buldum ama ölçüsünün uyacağından emin olamadım Bisiklete gelecek olursak 10 gün kadar oldu alalı gayet memnunum hatta arkadaşımada 20'' olanını aldık Otobüs ve tramvay kullanımında bir sıkıntı yaşamadım Sürüşü keyifli Eğer almayı düşünüp sormak istediğiniz sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Bugün 6 vites olan bisikletimi 7 vitese çıkardım.Yine rublemin dişlisini büyüttüm.İlk izlenimim yokuşlarda acayip bir rahatlık sağlıyor.

Onur76

Üye
Tepki
4
İsim
Onur yazıcı
Bisiklet
Mosso
bende geçen ay aldığım mosso marine 20 2d bisikletimle merhaba demek istedim bisiklet oldukça rahat yokuş için arkaya 6 lı megarange ruble taktık çk iyi oldu yokuş performansı tavsiye ederim selamlar...

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Onur76 hayırlı olsun ben de 7 li 14-34 mega ruble taktırdım.Yokuşlarda banamısın demiyor.

Tepki
0
İsim
Sergen
Arkadaslar bende boy 185 kilo 90 oldugundan 26lik modeli almayi dusunuyorum suan 1150tl tavsiye eder misiniz

Efedi123

Üye
Tepki
0
İsim
Efedi
Bisiklet
Mosso
Çocukluktan Sonra ilk bisikletim 26 lık olan O yüzden bu konuda tecrübeli sayılmam ama şahsen ben gayet memnunum Kız arkadaşımada 20 lik olanından aldık 2 bisikletide tecrübe etmiş biri olarak 26 olanın sürüş keyfi daha iyi 20 lik olanında da katlanınca kapladığı yer daha az Ben şahsen katlayıp otobüse de bindim tramvay a da Yüzmeye giderken de katlayıp havulunun üstüne koyup rahatça yüzebiliyorum Çok detaya girildiği zaman işin içinden çıkamıyorsun her kafadan bir ses çıkıyor Kafan karışıyor Alt tarafı bisiklet diye bende bir araştırayım dedim Nerdeyse vazgeçiyordum bisiklet almaktan O yüzden bir deneme sürüşü yap Eğer hoşuna giderse al gitsin Dediğim gibi sonu yok bu işin 10 bin tl lik bisikletide araştırdığında eksik şeyleri olduğuna dair olumsuz yorumlar olabiliyor Kafana takılan başka şeylerde olursa yardımcı olmaya çalışırım Bende geçtim o yollardan o yüzden seni anlayabiliyorum Bende aksesuar konusunda yardım bekliyorum forumdaki 26 lık sahibi arkadaşlardan

Tepki
0
İsim
Sergen
@Efedi123 hocam ben 20lik 26lik pek farketmez diyorum aslında ama iste 20lik boyuma kiloma uygun mu sence. Btwin tilt 120 900tl giyat gayet iyi. Decatlonda surdum sürüş keyfide güzel. Sizce napayim boy 185 kilo 90 ? kiloda sıkıntı yok 120e kadar sorunsuzmus ama boy ne olur bilmiyorum. Aslinda 20lik btwinde sele ve direksiyon arasindaki mesafe iyi gibi geldi.

Efedi123

Üye
Tepki
0
İsim
Efedi
Bisiklet
Mosso
Hocam hangisi kafana yattıysa onu al derim Bende decathlon a bakmıştım arkadaşa bisiklet bakarken onlarda güzele benziyordu dediğim gibi tercih meselesi ben araştırdım (abartmadan) seçeneklerimi gördüm denedim ve 26 olanı beğendim onu aldım Bir ay kadar oldu ve her gün nerdeyse en az 1 saat biniyorum bir problemle karşılaşmadım Ufak tefek ilk alınan bisiklette olan bazı ayarlar için aldığım yere gittim sadece Vites fren ayarı gibi Bu arada bu husus da önemli Aldığın yerin satış sonrası desteği Bu konuya da muhakkak dikkat et

Tepki
0
İsim
Sergen
@Efedi123 satis sonrasi destekte decathlon cok iyi decatlonda 26inc katlanir yok beni uzen o mosso da da katlanma sıkıntısı varmis. sanirim btwin alacagim 20inclik

Efedi123

Üye
Tepki
0
İsim
Efedi
Bisiklet
Mosso
Şu olayı anlamıyorum işte Katlanma sıkıntısı varmış deniliyor Ee ben kullanıyorum öyle bir sorunla karşılaşmadım Bunu söyleyen almış tecrübe etmiş mi Yoksa başka marka kullanıcısının söylemiş olduğu şehir efsanesi mi

Bu arada katlanma sıkıntısı derken ben yanlış anlamış olabilirim Mekanizmasında bir sıkıntı Yok ama gidon kısmı 20 lik gibi katlanmıyor Yanlış yönlendirmek istemem kimseyi

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
bu gün almış olduğum katlanır bisikletin katlanma mekanizması sıkıntılı gibi ana mandalın yanındaki küçük tuşa basmadan çekince çok rahat açılıyor mandal bunun ayarı varmı bu çok can sıkıcı küçük kardeşim kullanacak sürerken açılmasını istemem ayrıca mandalın altındaki mandalı tutan yer aşınmış gibi aldığım bisiklet 0

Efedi123

Üye
Tepki
0
İsim
Efedi
Bisiklet
Mosso
Ali. Burak T hangi model aldığını bilmiyorum ama katlama mekanizmasının dediğin gibi olmaması gerekiyor Aldığın yere göster muhakkak Küçük tuşa basmadan açılmaması gerekiyor O mekanizmaya ayar yapıyorlar Bende ilk aldığımda hafif gevşek gibiydi ayar yapıldı şimdi gayet stabil

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@nevermind al kardeşim dikkatleri üzerine çeken bir makine.gerçi yokuşların fazla olduğu bir yerde yaşıyorsan seni biraz zorlayabilir.ama onunda bir çaresi var.arka rubleni(dişlini) 14-34 olarak değiştirdinmi sen yokuşlardan değil, yokuşlar senden korksun. :D Ben ekstradan orjinalinde 6 olan vites sayısını 7 ile,çevirmeli vites kolunu basmalıyla,kısa olan elcikleri uzunlarıyla değiştirdim.SA 001 (2).JPG SA 001 (3).JPG SA 001.JPG SA 002 (2).JPG SA 002.JPG SA 003.JPG SA 004.JPG SA 005.JPG SA 006.JPG

Dosyalar

nevermind

Üye
Tepki
14
İsim
sertac
@slckats hocam sizinkinin model yili kac?

Sahibinden uzerinde ilanlar var model yillarinda 100 tl gibi bi fark var. İstanbulda en uyguna nerden alirim?

• Beğen
Tepkiler: slckats

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Merhaba. Mosso Marine 26 2D ve 26 2D ACR modellerde ön amortisör var mı? Resimlerde yok gibi ama bir videoda var olduğunu gördüm.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TakemasterTR Yok, amortisörlü maşa alsan katlanmada sıkıntı çıkabilir. Hem de ağırlık artacak. Zaten ucuz amortisürlü maşalardan forum genelinde memnuniyetsizlik var, hiç bulaşmaya değmez.