Mosso marine 26 hakkında anlamadıklarım

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Selamlar , bisikletin kurulumundan sonra anlamadığım bazı şeyler var, ilki fotoğrafta görünen yerde bir parça vardı da sanki takılmamış gibi, acaba aynı bisikletten olanlarda da böyle mi?

İkincisi yine fotoğrafta göründüğü üzere katlama ile ilgili, katlanmış halinde görüldüğü gibi bir kitleme yapamadım, normal halinde kitlenen mekanizma acaba, katlı halinde kitlenmiyor mu yani bu şekilde mi duruyor?

Aynı bisikleti kullananlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim...

Dosyalar

Scudo

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@mehmet aşkın kitleme konusunu anlamadım ama diğer foto daki çıkıntı bisiklet katlı iken aynakol yere almasın diye yapılmış bi çıkıntı gibi geldi bana eksiklikten ziyade.

• Beğen
Tepkiler: massaget

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@yaboga Ben çok açıklayıcı yazamadım, photoshopla da işaret koyamadım, orası değil de, pedalın sapının bağlantı yerinde ki boşluk...

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
@mehmet aşkın Aynı şeyler benim Mosso Marine için de geçerli. Açıkçası katlı haldeyken kilitlense çok iyi olurdu, taşırken zırt pırt açılıyor.

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mekmaster ben de belki kitleniyor da ben kitleyemedim sandım...:)

Peki ilk fotoğraftaki pedalın sapının bağlandığı yerde ki boşluk nedir sanki orda bir parça olmalı gibi geldi de?

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mekmaster Tam benim çektiğim açıdan olsa fotoğraf bura diğer tarafı, pek anlaşılmıyor...:)

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
@mehmet aşkın evdeyken bir bakayım ben :) Açıkçası 26 lık katlanır bisiklet manasını yitiriyor. Katlama mekanizmaları pratik değil. Fiyatının uygun olması iyi.

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mekmaster Tamam hocam evdeyken senden bu konuya mesaj bekliyorum...:)

Katlaması bana da pek pratik gelmedi, katladığım halde koltuklar yatık sığabildi arabaya araç corsa...

Ahhh diyorum şu ufaklıklar sanki biraz daha bana göreymiş bunun 20 jant olanı mesela...:)

• Beğen
Tepkiler: mekmaster

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
@mehmet aşkın aynı şeyi düşünüyorum. :) ama yine de 26 lık normal bir bisiklet baksan bu fiyata ancak bu ayarda birşey alırsın. Yani fiyat 1000 üstü olsaydı açıkçası üzülürdüm ;)

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mekmaster Bunun 20 liğe göre avantajı hız ve yokuş çıkışlarda gücü tam aktarabiliriz...

bunun 20'liği bunla aynı fiyat işi o karıştırıyor...:)

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
@mehmet aşkın valla hocam geçen bir yokuş çıktım perişan etti beni. Çok da avantajı var mıdır bilemiyorum. İşin garip tarafı 20 lik olanın ağırlığı ile 26 aynı.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mekmaster Perişan etmesi lastiklerden bence gereksiz kalın lastik koymuşlar, bir de vites fazlalılığı var rahatlatması lazım vitesi değiştirince...

Kataloğu şuan elimde küçük olan sadece 10 gram daha hafif ama forumda iyi dedikleri dahon, trek gibi pahalı markalarda aynı ağırlıkta, sanırım çamurluk ve arkada ki bagajdan o ağırlık onları çıkarsan 13 kg altına düşer ki bence çok iyi bir ağırlık olabilir gibime geldi...:)

@mekmaster bir de pedallar katlanıyor demişti forumdan bir arkadaş ama ben katlayamadım, sanki katlanmıyor gibi...

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mekmaster Onu ben becerememiş demek ki...:)

Eve gidince şu ilk fotoğrafımda ki boşluk hakkında kıyaslamanı bekliyorum üstad...:)

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Mosso'nun orjinal 20" olsa güzel aslında.Bizim buradaki satılanlar çok farklı.Ama fiyatına göre normal tabi.Katlandığında açılmasın diye birşeyle tutturmak lazım.Dahonlarda mıknatıs var bu işi gören.Olmayanlarda terzilerdeki cırt cırtlı zımbırtı ilede kolayca tutturulabilinir.

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mekmaster evet tam olarak aynı boşluk sende var ben de demek ki normal orada parça yok...:)

Fotoğraf için tekrar teşekkürler...

• Beğen

alterno1903

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
arkadaşlar pedallar katlanıyor. Ancak bisiklet katlanmış halde kilitlenmiyor. Bisiklet üzerindeki aynakol 42-32-22 olduğundan ve arka ruble 14-28 olduğundan performansı düşük. Lastikler kalın (2,00 ) ben 1,75 e geçtim. Keske 1,50 ye geçceydim diyorum. Lastikleri öldürdüğümde kesinlikle 1,50 alacağım. Ben bisiklette epey değişikliğe gittim. ön aynakol 48-38-28 oldu arka ruble 11-32 8 vitese geçtim tabi arka göbek ve vites kollarıda değişti. Şimdi rüzgarı iyi alabiliyorum yokuşlardada sorun yok diyebilirim.

Bisiklet sürekli aracın bagajında duruyor. bagajda bir 4 lük alyan bulunduruyorum gidonu katlamak için . İstediğim yerde çıkarıp biniyorum.

scape

Üye
Tepki
0
İsim
istanbul
@alterno1903

merhaba arkadaşlar bende katlanır bisiklet almayı düşünüyorum ve araştırmalarım sonucunda mosso marine'ye rastladım. Benim merak ettiğim konu aracım opel astra h bagajına girip girmeyeceği. Bu konuda yardımcı olabilecek bi arkadaş var mı acaba? @(link)