Mosso Kullanıcıları Kulübü

xRd

Üye
Tepki
11
İsim
Sedat
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar selam.

Mosso legarda 1921 ve 1924 arasında kararsız kaldım. 24 modelini sırf 24 vites diye almak istiyorum fakat oda kilitlenebilir maşa olduğu için almak istemiyorum. Çünkü o fiyatta ne yazıkki o tür maşalar o kadarda kaliteli olmuyor.

Soruma gelecek olursak eğer 1921 modelini alıp daha sonra 24 yada 27 vites yapabilirmiyim? Bisiklet onun içi,n uygunmudur ?

• Beğen
Tepkiler: erman35
Scudo

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper2508
Gürsel Akay bisiklet.. mosso bayisi aynı zamanda
bağdat cd 204 numara
(0216) 363 58 36

@xRd
merhaba.. uygundur evet ama 21-24 vitesinden çok kullanılan setler önemli..
1924 te rublede 12-32 var.. hem rampada daha rahat çıkarsınız hem düzde daha hızlı gidersiniz 1921 de 14-28 ruble var..
maşaları ikisininde aynı...
bence baştan 300-400 far vererek iyisini almak mantıklı.. modifiye çok ucuz değil..

• Beğen

janko35

Üye
Tepki
22
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@xRd

ben de arasında kalmıştım. ön attırıcı altus değil 1921 serisinde. düz maşa seçeneği var. geliştirmeler ileride yapılır. ağırlık önemliyse 1921 mdm daha mantıklı. amortisör isteyip 1921 msm almayı düşünenler içinse bütçeyi arttırıp 1924 almaları daha mantıklı olur. keşke 24 vitesli düz maşa üretseydi mosso. izmirdeyseniz mosso satan servisini veren sundu var ona gidin geliştirme için ne kadar maliyet çıkar detaylı sorun. seve seve cevap verirler. kafanızda belirlersiniz farkı.
benim alırken ağırlık takıntım vardı şimdi olsa bütçemin yettiği en iyisi mosso legardeyi alırdım sanırım. hidrolik vs. ama yinede o amortisör kilidini açmazdım. mosso keşke her vitese mdm üretse dileğimi tekrarlıyorum...

• Beğen
Tepki
3
İsim
Sergen
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Herkese merhabalar bugün itibariyle ben de 1924 v ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Soruma gelicek olursam yaklaşık iki saat bir deneme sürüşünden sonra vites geçişlerinde zaman zaman geçiş yapmadığını ve hemen hemen her geçişte çok fazla ses geldiğini fark ettim. Bu yeni olması ve bisikletin alışma süreci ile mi alakalıdır yoksa bir problem olduğuna işaret mi etmektedir?

janko35

Üye
Tepki
22
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ras Al Ghul

ben aldığımdan beri hiç sıkıntı olmadı geçişler. bir gösterin derim. izmirdeyseniz %99 sundudan almışsınızdır. teslim ederken kontrol ediyorlar aslında. ilginçmiş durum.

xRd

Üye
Tepki
11
İsim
Sedat
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BurakMehmet

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Pek fazla bilgim olmadığı için soruyorum. 1921 düz maşa olandan aldım peki alır almaz ilk olarak ruble değişikliği yapabilirmiyim. Bahsetmiş olduğunuz 12-32 taktırabilirmiyim. Yoksa komple setmi yenilemem lazım ?

@janko35

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
İlk başta internetten almayı düşünüyordum fakat daha sonra bayiden almanın daha mantıklı geldiğini düşünmeye başladım alıram dediğiniz gibi sundu dan alacağım.
Evet ağırlık takımtım var evim 3.katta ağır bir bisikleti her gün indirip çıkarmak zor olacaktır. KAldıki sürüştede bunu hissedeceğim. O yüzden düz maşa almak istiyorum. Hem o fiyatta kilitlenebilir bir maşa pek iyi olmayabilir.(Yani bilenler hep o şekilde bilgi verdi, bir süre sonra sıkıntı çıkartabiliyormuş)
Giriş seviyesinden birşey alacağım için çok fazla para verme taraftarı değilim. Kendimi geliştirdikçe modifiye etmek daha mantıklı geliyor. Yeterli legardenin kadrosu iyi olsun benim için yeterli.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.554
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aramıza yeni katılan saygıdeğer mossocular öncelikle hoşgeldiniz..
Bisiklet modeli ile nereden ne kadara alındığını da yazarsanız ortalama bayi iskontolarını bu sayede öğrenebiliriz diye düşünüyorum..

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@xRd düz maşa almakla mantıklı bir seçim yapmışsınız, şehirde sürüş için düz maşa, dağda süren adamda gider dağ bisikleti alır hem.
1921 de arkada altus aktarici mevcut, yalnızca arka rubleyi değiştirerek bisikletinizi rampa için uygun hale getirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: muroseri

xRd

Üye
Tepki
11
İsim
Sedat
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@amasseia

Sizinle aynı fikirdeyim fakat korkutan bir nokta var beni kilitli taş, ufak tefek çukurlarda bazı parçalara zarar vermek gibi.
Peki hangi rubleyi almam daha iyi olacaktır. Önerebileceğiniz bir şey var mı ? Çünkü farklı kodlarla bir sürü seçenek var.

• Beğen
Tepkiler: muroseri

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.325
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uğurmt

TCA 735'de opsiyon yok sanırım. Ancak aldıktan sonra kendiniz değiştirebilirsiniz. Fakat kadro geometrisi ve dişli oranlarıyla kesinlikle tırmanış için ölüm makinesi. Dün 2000 metre tırmanış içeren 200 km'lik bir tur yaptım ve hala kendime gelemiyorum. Düz yolda mükemmel 53/39 fakat yokuşlarda çok dua aldı benden :D

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@xRd
Bende yol bisikleti var ve yaşadığım ilçe kilit taslarla döşeli ve genellikle kilit taşlar üzerinde sürüş yapma mecburiyetinde kaliyorum. Daha çok dikkat ediyorum ve yavaş sürüyorum.
Önden amartisorlu alsaniz da ucuz fiyatlı amartisor kilit taş seviyesindeki titresimleri absorbe edemez ve süs gibi kullanırsınız maşayı.

janko35

Üye
Tepki
22
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@xRd

4-5 haftadır 1921mdm kullanıyorum. 520km yaptım
bugün bagaj ve sepet taktım. ayrı ayrı da denedim. hafifliğe alışınca zulum oluyor. portbagaj neyse de gidona sepet kesinlikle sürüş zevkinin içine etti. kadroya ağır kilit takınca, suluk dolu olunca bile hissediyorum ağırlığı. ne kadar hafif o kadar iyidir. mdm alın geçin, giriş seviyesi amortisör için kafanızı yormayın derim ben.

Seyfettin

Üye
Tepki
6
İsim
Seyfettin K.
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@janko35

Merhaba

Nasipse ben de bu hafta Mosso Legarda 1921 MDM V fren alacağım.
Siz de yeni bisiklet almışsınız kazasız sürüşler :)
Bisiklet ile ilgili ilk izlenimlerinizi paylaşır mısınız.

Düz maşa olması ve 21 vites olması hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum.
Ayrıca kadro boyu seçerken nelere dikkat ettiniz. Boyunuza göre hangi ölçüde kadroyu seçtiniz. Bilgi verirseniz sevinirim. Kazasız ve keyifli sürüşler :)

alper2508

Daimi Üye
Tepki
675
İsim
Alper
Bisiklet
Mosso
@janko35

hayırlı olsun bisikletin. fotoğraf paylaşırsan seviniriz. kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim

@Seyfettin

seyfettin kardeş ben 1 yıldır aynı bisiklete sahibim. korkmadan gönül rahatlığıyla al bin. henüz zinciri bile yağlamadım. gayet iyi bir bisiklet. bayırlarda illa ki sorun yaşarsın bayır çıkmak zor. düz maşa olduğu için çok sıkıntı yaşamazsın. çukurlara biraz dikkat edeceksin tabi. sonuçta dağ bisikleti değil. düz yolda ise çok yüksek hız istemezsen yeterli olacaktır. ben istanbulda her yere gidiyorum. en son florydan başlayıp bakırköy yenikapı karaköy üsküdar yaptım. ben çok memnunum. sadece sele rahatsız ediyor biraz

• Beğen
Tepkiler: amasseia

janko35

Üye
Tepki
22
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alper2508

teşekkürler.

@Seyfettin

sağolun. amortisörlü bişey hiç kullanmadığım için düz maşanın farkına dair bir yorum yapamam alıştığım titremeler :D rampalarda ayağa kalkıyorum idare ediyorum. hafif olmasını seviyorum. 24 vites olsaydı daha iyi olurdu bazı rampalarda dediğim oluyor tabii ama hafiflik daha önemliydi benim için. mdm sadece 21 viteste var bildiğiniz gibi.

boyum 1.76 46-18" kadro aldım. dükkanda üstünde denedim tam oldu. kadrodan memnunum. pedallardan birini kırdım, fren pabuçları yokuş aşağıya indiğim için ilk bakım süresine mutabıken eridi shimano fren pabucu aldım güzel tutuyor, hatta fazla sert tutuyor sanırım alışıyorum ona da. lastik biraz fazla mı kaydırıyor, benim acemiliğim mi, doğalı mı budur bilemedim ama önemli olan kadro zaten. diğer herşey zamanla değişir. selesi acıtıyor, dekatlondan jel kılıf aldım hala acıtıyor. oldukça akıcı, kullanması keyifli bisiklet bacaklarım yorulmuyor sele acıttığı için dinleniyorum genelde :) 6-7 haftada 600 km yaptım. oturduğum yere otobüsle çıkmak zorunda kalmasam ve sele acıtmasa 1000 kmyi geçerdim sanırım. kesinlikle yormuyor, üstünde bütün gün gezebilirim. hele rüzgar yoksa :)

• Beğen
Tepkiler: Seyfettin

Seyfettin

Üye
Tepki
6
İsim
Seyfettin K.
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@janko35

hocam kıymetli cevabın için teşekkür ederim :) anladığım kadarıyla alındığında pişman etmeyen bi bisiklet. Yorumun beni rahatlattı çok teşekkürler :)

Biraz özel olacak ama kilo ile ilgili bi sıkıntın var mı? Ben de biraz kilo var evlilik kilosu bi an da şiştim resmen :) eğer siz de de kilo problemi varsa bu problem bisiklet sürmekte size sıkıntı oldu mu?

alper2508

Daimi Üye
Tepki
675
İsim
Alper
Bisiklet
Mosso
jant akorunu mutlaka yaptır
ben ilk aldığımda akoru tam değildi
2 hafta sonra ilk bakıma gittim akor yaptılar
ondan sonra çok daha akıcı oldu bisikletim

janko35

Üye
Tepki
22
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Seyfettin
kilo sıkıntı yapsa da zamanla vermene yardımcı olur. ben 15-20 km yürüyen bir insan olarak bisiklet sele hariç keyif gibi geliyor hiç zorlanmıyorum :D bu ara 15 kilo aldım kilolu sayılırım ama dediğim gibi yine de zorlanmıyorum :D bide öncesinde geçici heves midir diye kendimi sorgulamak için izmirin kiralık bisikletleriyle 1 ay takıldım. aşırı ağırdılar onlar, ondan sonra bu tüy gibi geldi diyebilirim. sana sağlıklı bir cevap veremiyorum o yüzden :D