Mosso Kullanıcıları Kulübü

Scudo

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@Aykut Subaşı

Burada detaylı resimleri var.Tabi şimdiki hali biraz daha farklı.

(link)

Tepki
13
Merhaba arkadaşlar;

Bende bisiklet sevdasına yeni katıldım ve 2008 Mosso Falcon süperlight triple butted bisiklete sahibim.

İbrahim Ozan

Daimi Üye
Tepki
321
Son Hali
Yenilikler ;
2o1o deore set
Slx disk rotorları
Sele italia
byte gidon gidon bogazı
Km saati sigma 509

Mosso uyuma Kimse yok ya mossocu
Yenilikler:
Sr Suntour Axon Rld Maşa
Mavic Crossride Jant seti
continental Race king 2,10 lastik seti
bu kadar....

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ali i.

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
@kocak04

kendinizmi tarttınız fabrıka verisimi

(link)
bu bisiklet hakkında neler soyleyebiliriz almayi dusunuyorum

Tepki
4
Bisiklet
Mosso
Merhaba Arkadaşlar
Mosso kullanıcılarının yorumları ve tecrübelerinin paylaşılması için bir konu açtım.
Mosso 771 SMD ACERA

• Beğen
Tepkiler: hakan çelik

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mosso 2670TB Acera Hardtail MTB
10 aydir 3000 Km kullandim. Asfalt, kros, arazi, camur her zeminde spor ve ulasim amacli kullandim. Su ana kadar bilya dagitan ve kilitlenen sag pedal nedeni ile pedallari ve cam kirigi nedeni ile yarilan dış lastik haricinde parca degisimi gerekmedi. Ancak arka disk balatalari yenileme ihtiyaci basladi. Bir de fren veriminde ve pistonlarin geri donusunde sorun basladi. Belki yag ve hava kontrolu/bakimi gerektirecek.
Fiyat / Kalite / Performans olarak daha cok tercih edilen ama ayni duzeyde daha pahaliya satilan bisikletlerden farki olmadigini dusunuyorum. Kadrosundan ve akisindan cok memnunum.
Vasat kisimlari Suntour XCM maşa (bu fiyata maalesef bu kadar ona itirazimiz yok :) ), uzerinde gelen standart aluminyum pedallar, sele kelepcesi ve sele.
Selede konfor sikayetim yok ancak surekli hafifte olsa citirdiyarak rahatsiz ediyor son 3 aydir. Sele borusunu temizledim, kizaklari kontrol ettim ne yaptiysam kesilmedi. Ses zaten selenin kendisinden geliyor gibi.
Simdilik tecrube ve yorumum bu kadar :)
Umarim birilerine yardimi olur :)

• Beğen
Tepkiler: hakan çelik

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Mosso DRE 301;

2. Göz bebeği derler onun gibi bişey benimkisi de, 25 Haziran 2013 Tarihinde aldım. 31 Mart 2014 tarihine kadar dur durak demeden bindim gezdim. Dağlara çıktım, dağlardan indim (Bu arada dağa çıkıp inmek Downhill değil bilginiz olsun, bazıları Rampa aşağı uçtularmı downhill yaptım sanıyor :D ) 4300 km de şuan, ön teker disk balatası değişecek sanırım. Ama komple değiştireceğim balataları çünkü ömrünün sonlarına gelmeye başladılar. Çok kez zincirim koptu :) Bisikletimde değişen iki parça var, bunlardan biri ön aktarıcı diğeri de zincir. Şuana kadar herhangi bir sıkıntı çıkarmadı bana, çıkarmayacağını sanıyorum. Vasat yanları da var tabi, bunlar; Üzerinde gelen Suntour XCM maşa olması ve alüminyum pedallara sahip olması. Bunun dışında herhangi bir sıkıntısı olmadı. Çok zevk alıyorum bisiklete binmekten, memlekete döner dönmez ilk işim yanımda getireceğim parçalar ile donanımını bir üst seviyeye çıkarmak :) Konu çok güzel bir konu, teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
475
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2013 Nisan ayında aldığım Mosso XC680 XT
Değişenler;

Jantlar Mavic Crossmax ST (2012)
Pedallar Nukeproof Proton
Gidon boğazı Funn Strippa 50mm
Gidon Nukeproof Sam Hill Series
Sele borusu Truvativ Stylo T40
Ön disk 180mm yapıldı
Maşa esneme mesafesi 140mm olarak ayarlandı

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t31.0-8/10007283_10152375272812089_608420287_o.jpg

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/892322_10152201357067089_1550182809_o.jpg

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
konuyu hortlatsam ayıp olurmu :)

haydi mossocular fotoları koyalım. ben şuan hazırlıksız yakalandım foto yükleyemiyorum. diğer marka kullanıcıları kadar çok olmasakta sesimizi duyuralım

Tepki
2
Merhaba arkadaşlar takas sonucu bu mosso bisiklete sahip oldum, nasıl bir bisiklettir değeri nedir vs. hiç bilmiyorum fakat çok hoşuma gitti kullanmak haz veriyor. Elden çıkaracak olsam ne kadar eder hiçbir fikrim yok, fikir verirseniz sevinirim.

(link)

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Bisikletiniz temize benziyor ancak üzerindeki donanımları da önemli.

Tepki
1
Bisiklet
Mosso
MOSSO 2670 DEORE

Bisikleti 6 ay önce aldım. Dürüst olmak gerekirse bisikleti fazla zorlayan biriyim.:rolleyes: Bunlara rağmen bisiklet çok dayanıklı, vites geçişleri sorunsuz ve en önemlisi de bisiklet kullanıcıyı yormuyor. Mosso ülkemizde çok yaygın bir marka olmamasına rağmen almayı düşünenler kesinlikle Mosso marka bisiklet alabilirler. :in:

• Beğen

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
mosso elden kalan kadroları satıyormuş :D :p feribotta karşılaştığım über uzman arkadaşlar öyle dedi :D

geyik bir yana kadroyu nasıl yapıyorlarsa hafifliği gerçekten süper

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Mosso iyidir. Kim nereden çıkardı bilmiyorum elde kalan kadro meselesini. Mosso bisiklet denince akla ilk gelen üreticilerden.

• Beğen
Tepki
3
Bisiklet
Mosso
Geçen yaz ağustos'ta WILDFIRE TURNEY 2D modelini aldım bisikletten memnunum sadece iki şikayetim var.
1-Amortisörleri çok sert (yeni amortisörle çözücem o işi )
2-aldığım haftadan beri disk frenlerde gıcırdama sesi var
onun haricinde güzel yormayan bi bisiklet.

Xalil8

Aktif Üye
Tepki
98
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti