Mosso Kullanıcıları Kulübü

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskişehir içi 1821 MSM H satıyorum ilgilenen arkadaşlara duyurulur! !!!!

• Beğen
Tepkiler: erman35
Scudo

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hunter84
teşekkür ederim bilgilendirme için bu kadar tutacaksa şuan için gerek yok.
benim de ilk bisikletim ilk önce bunu eskiteyim sonra satıp yeni başka bakmak daha mantıklı.ben iş-ev arası sürüyorum ama 1 tane büyük yokuşum var(gerçi çok uzun sayılmaz ama bana fazla :) )ondan kolaylık olur mu diye düşündüm ama sonuçta bisikletin üstünde ben olacağım bisikletten önce kendimi geliştirmem gerek.

emirhan54

Üye
Tepki
4
İsim
Emirhan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
@Mortevita
Ne kadar? Bisikletin durumu nedir?

• Beğen

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emirhan54
İlgileniyorsanız özelden istediğiniz bilgilerı gönderebilirim

• Beğen

vadrigar

Üye
Tepki
28
İsim
Yaşar Taymaz
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,
115 kilo, 184 boy ve iyi bakılmış bir göbekle beraber kullanacağım bir yol bisikleti alacagım. yıllardır arayışlarım ve şimdiki bütçem beni cavalier 700 claris modeline getirdi. aslında carraro sora 3400 küsür iken mosso sora 3900 civarındaydı. telefonda görüştügüm bisikletçi carraronun jantlarının mossodan daha kötü oldugunu söyledi ve ben bir anda sogudum carrarodan.
siz ne düşünüyorsunuz? bu hafta içi alabilirim bisikleti muhtemelen. cevap yazabilen olursa çok mutlu olurum.

• Beğen

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vadrigar
merhaba,
yakından zaman bisiklet alan biri olarak öncelik ile çok araştırdım kafayı sıyırma noktasına geldim.
mosso 1821 msm h 2.el aldım sonuç olarak bu kararı vermemde ki etken.
1-maddiyat(bundan dolayı diğerleri eledim hemen etkili bir etmendi)
2-duyduğum öğrendiğim kadarı ile mosso kendi kadrolarını kendisi üretiyor ve ondan dolayı maliyeti düşük diğerlerine göre ve ekipmanları da bence başarılı
marka takıntınız yoksa tercih edilebilir ayrıca sadece bisiklet almakla bitmiyor iş.
kask kilit ışık vs. bu tür ekipmanlar çok para tutuyor bilginize.

• Beğen
Tepkiler: vadrigar

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vadrigar
mosso cavalier 700 claris kullanıyorum.. Başlangıç için güzel bir bisiklet. Ben biraz görselini severek aldım ama doğru tercih yapmışım. Biraz iyileştirmeler ile keyifle sürecek hale geldi ( spd pedallar daha iyi lastikler gibi)
Mosso taivanın en büyük üreticilerinden birisi Arge si çok sağlam. 10.6 kg claris setlisi ve aero kadrolu. ben 96 kg idim bu bisikleti aldığımda yaklaşık 2000 km oldu kullanalı ve henüz jantlarını bozamadım bile.
eleştirim gidon açısına oobilir STi kollara ulaşmak zor ve zahmetli ergonomik değil değiştirmek gerekir.

Bu arada benimle aynı zamanda aynı bisikletten alan bir arkadaşım satıyor. 58 kadro lime siyah modeli. 250 km bile yoktur şuan..

Tepki
1
Mosso 735 Tca satın almak istiyorum. fakat kadro boyu konusunda endişelerim var. Mosso 735 Tca kullanan arkadaşlar mümkünse kendi boyunu ve kullandıkları bisikletin kadro boyunu yazabilirler mi? 183cm boyum var!

• Beğen

leon35

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
meraba arkadaşlar bisikleti alalı 400 km oldu sizce zinciri yaglama ve temizleme vakti geldimi? bide Muc-Off Dry Lube yagı tavsiye eden varmı.194238

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@leon35
Kral yağdır.

• Beğen

Spart

Üye
Tepki
11
İsim
Özgür D.
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhaba. Foruma yeni katıldım. Eskiden bisiklet kullanıyordum fakat iş dolayısıyla pek zamanım olmuyordu. Şimdi nispeten daha çok zamanım var ve Mosso Legarda 1924 MSM H modelini aldım. Bisikletten memnunum. V frenli Shimano Altus vitesli bir bisiklet. Profesyonel bir bisiklet değil ancak şehir ve çok engebeli olmayan yollar için gayet iyi bir fiyat/performans bisikleti. Vites geçişleri çok iyi. Frenler vasat. Kadro fena değil. Ayarlanabilir gidon var.

• Beğen

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@armaganenes iç bacak boyunda önemli ben 2017 yılından bu yana kullanıyorum eğer bacak boyun 84 cm civarıysa 55 kadro düşün ama kısa ise ve agresif sürüş istiyorsan 52 tercih et buradan geometri tablosuna bakabilirsin (link)

• Beğen

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Spart
hayırlı olsun güle güle kullanın model kısmında H demişsiniz ve sonra V frenli.
bisikletiniz V frenli ise modeliniz 1924 MSM V dir.
bende 1821 msm h var ve yokuş yoğunluğu olan yerden inişlerde sorun yaşamıyorum memnunum frenlerden.
acaba sizin fren ayarlarınız da sorun olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: Spart

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Spart
Hayırlı olsun.. Bisikleti sizmi v frene çevirdiniz ? Eğer öyleyse belki değişim operasyonu başarılı geçmemiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Spart ve erman35

Spart

Üye
Tepki
11
İsim
Özgür D.
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@erman35
MSM V Model. Doğru diyorsunuz. Frenler belki de daha yeni olduğu için olabilir. Ya da ayar da gerekiyor olabilir. Vites geçişlerinden sonra özellikle ön arka çapraz zincir şeklinde iken sizlerde de sık sık ses geliyor mu yoksa benim komple bir ayara mı ihtiyacım var??

• Beğen

Spart

Üye
Tepki
11
İsim
Özgür D.
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BurakMehmet
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Ben yanlış yazmışım. V modeli bisiklet. Ama bugünkü bisiklet kullanımında hiçbir sıkıntı olmadı. Muhtemelen yeni pabuçlar alıştı. ????

Tepki
12
İsim
Ahmet M.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu hafta Mosso Legarda 1924 MSM H bisiklet alarak kullanmaya başladım. Bisikletten memnunum. Ancak dağ bisikletinden geçiş yaptığımdan olacak, lastikler bana ince geldi. 700x35c'den daha kalın lastik kullanan var mı? Hangi lastiği tavsiye edersiniz.

• Beğen

Spart

Üye
Tepki
11
İsim
Özgür D.
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
On
@Shap7ShifTR
Öncelikle hayırlı olsun yeni bisikletiniz. Bende de aynısından var. Yollarda kaymak gibi akıyor. Bildiğim kadarıyla 27 min 42 Max olacak şekilde bu janta uygun lastik seçebilirsiniz. Marka konusunda çok tecrübem yok. Yanlış bilgi vermeyeyim.