Mosso Folding Marıne Katlanır Bisiklet mi? Original 5 Nigth & Day Şehir Bisikleti B'TWIN mi?

Mosso Katlanır 26" Mi? B'TWIN Original 5 Night & Day Şehir Bisikleti Mi?

• Mosso Katlanır Bisiklet

• B'TWIN Original 5 Night & Day Şehir Bisikleti

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

magrur

Üye
Tepki
20
İsim
alper
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar görüşleriniz çok önemli benim için, o yüzden lütfen bu iki model hakkında iyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum :)
Mesele başlıkta da belirttiğim gibi ancak hep aklımda 26" katlanır bisiklet vardı halende var, sebebi katlayıp taşıma kolaylığı, evde ve iş yerinde de aynı şekilde dışarıda bir yerde bırakmaktansa içeri uygun bir yerde katlanır olduğu için muhafazası da çok kolay olacağından tercih sebebim. 20" olanlar daha pratik belki ama bana göre değil baştan söyleyeyim.
(link) bu konudan hatırlarsanız sipariş verdim ve halen elime ulaşmadı, bekliyorum, ancak bu süre zarfında (link) Mosso Folding Marıne ye rastladım çok hoşuma gitti.
B'TWIN 17.7 KG iken MOSSO 13.3 KG tabi bunda çamurluk ve portbagaj olmaması etkili. Fiyatları aynı.
Ancak Mosso da maşa Hi-Ten Steel, B'twin de 6061 alüminyum süspansiyonlu maşa, çelik vidalar, yazıyor.
Hesap ettim Mosso ya çamurluk ve port bagaj taksam bile kilosu 17 ye ulaşmıyor, maksimum 15.5 KG oluyor, kendi ağırlığı zaten 13.3 KG, çamurluk ve portbagaj 2.2 KG olsa 15.5 KG oluyor, B'twin niye bu kadar ağır acaba???
Yani Alüminyum Kadro ve Maşa omasına rağmen ağırlığının sebebi nedir?
Portbagajın ağırlığı 1.329 kg, çamurlukta o kadar olsa yine geriye 15 KG kalıyor yani bu haliyle bile Mosso dan daha ağır!
Mosso yu alsam çamurluk kesin takacam belki portbagajda takabilirim, ama yine hafif kalıyor :)

MOSSO FOLDİNG MARİNE KATLANIR BİSİKLET:
http://www.mossobisiklet.com/urunler/details/82638_26%20marine%20folding%20copy.jpg

Original 5 Nigth & Day Şehir Bisikleti B'TWIN

https://www.decathlon.com.tr/media/816/8165506/big_273daab92145491baa5d56ba41ce4b5d.jpg

Bu çerçevede yorumlarsanız sevinirim :)
Tekerinize taş değmesin...

Scudo

magrur

Üye
Tepki
20
İsim
alper
Bisiklet
b'Twin
Neticede şuan Original 5 Nigth & Day Şehir Bisikleti B'TWIN marka bisikleti almış bulunuyorum, ilerde duruma göre katlanır model tercihi de yapabilirim :)