Mosso bisiklet kurulumunu kime yaptırmalıyım? (Yaşadığım Olay)

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar selamlar,

Yeni bir Mosso bisiklet aldım. Almaya çalıştığım günden itibaren satıcılarla sorun yaşadım. Gerçekten satan kişilerin uzak durulması gereken kişiler olduğunu anladım. Forumda konusunu da açtım; konusu mevcut. Çeşitli sıkıntılardan sonra sonunda bisikleti aldım. Fakat bu sefer de bana satacakları bisikleti kurarlarken sorun yaşadım. Kuran kişi yanındaki elamana kızıp (küfürler havada uçuşuyor) bisikleti sert bir şekilde betona fırlattı, kendisi düşürdüğünü iddaa ediyor ama sonuç aynı, ön lastik takılı değildi, gidon ve gidon boğazı yere çarptı. Tabi ben bu şekilde bu bisikleti almayacağımı söyledim ve almadım. Sonrasında bir çuval eleştiri yedim dükkanda yok sen titizsin, kılsın bilmem ne. Dişimizden tırnağımızdan biriktirdiğimiz para ile bu bisikleti alıyoruz ki ben asgari ücretle çalışan biriydim. Gelin görün ki bu pazarcı mı desem yoksa ne diyeceğimi bilemiyorum pazarcılara hakaret olur. Neyse sonrasında başka bir bisiklet aldım ve kurulmadan aldım.

Şimdi ise bu yaşadıklarımdan sonra doğru dürüst kurulum yapacak yer arıyorum. Garantide sıkıntı olmasın diye kendim -ya da forumdan yardım etmek isteyenlerde oldu sağ olsunlar- kuramıyorum. Mosso'nun servisi sitesinde görünmüyor. Fakat Ümit bisikletin var sizce ne yapmalıyım? Aşağıda yazacağım yerler hakkında bilgisi olan var mı? Bunlardan birine gidecek isem hangisine gitmeliyim? Ya da garantide neymiş diyerek ücret ödeyip bilindik bisikletçilere mi kurdur malıyım? Ücret olarak ne alırlar? Fikirlerinizi almak istedim değerli forumdaşlarım.

Adresler şunlar Ümit bisiklet servisleri:

ANKARA YETKİLİ SERVİSLERİMİZ
ALPER AYAZ

Yetkili:
ALPER AYAZ
Adres:
HÜKÜMET SK. NO:88
İl/İlçe:
BALA / ANKARA
Faks:
0(537) 637-6368
MUSTAFA TANRISEVEN

Yetkili:
MUSTAFA TANRISEVEN
Adres:
ESKİ HÜKÜMET CAD. NO:19
İl/İlçe:
BEYPAZARI / ANKARA
Telefon:
0 (312) 762-4675
HAYAT BİSİKLET

Yetkili:
ERSİN DURSUNCU
Adres:
İLK YERLEŞİM MAH. BATIKENT AVM. ALINTER SOK. NO:162
İl/İlçe:
YENİMAHALLE / ANKARA
Telefon:
0 (312) 354-7505
SAMİ YONCA

Yetkili:
SAMİ YONCA
Adres:
AYVALI MAH. 146.CAD. NO:13/E
İl/İlçe:
KEÇİÖREN / ANKARA
Faks:
0 (532) 591-4779
MATRİX BİSİKLET

Yetkili:
ÖMER GÜVENDİ
Adres:
12.CD NO:30/B
İl/İlçe:
DEMETEVLER / ANKARA
Telefon:
0(312) 335-3586
Faks:
0(554) 843-0618
NİYAZİ YOLASIGMAZ

Yetkili:
NİYAZİ YOLASIGMAZ
Adres:
CUMHURİYET TOPÇULAR CD. NO:6
İl/İlçe:
POLATLI / ANKARA
Faks:
0 (536) 975-9170
ÇİLİNGİR TİCARET

Yetkili:
İLKER TUNCER
Adres:
NASUHPAŞA CD. NO:49
İl/İlçe:
NALLIHAN / ANKARA
Telefon:
0(312) 785-4454
FORMAT BİLGİ İŞLEM

Yetkili:
AHMET ERDOĞAN
Adres:
FATİH MH. KUYU SK. NO:29/D
İl/İlçe:
SİNCAN / ANKARA
Telefon:
0(312) 272-1126
AYSU BİSİKLET

Yetkili:
DİLEK AKSOY
Adres:
ANDİÇEN MAH. GÜZELGAH SOK. NO:50/A
İl/İlçe:
SİNCAN / ANKARA
Telefon:
0 (312) 264-6005
Faks:
0 (542) 485-7089
DEMİR BİSİKLET

Yetkili:
HAMZA DEMİR
Adres:
EKİCİ MAH. 'ZAFER İÖO CAD. TOK SOK. NO:1
İl/İlçe:
Ş KOÇHİSAR / ANKARA
Telefon:
0 (312) 687-9575
Faks:
0 (535) 723-2152

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Scudo

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Servislerleden birçok kişi farklı firmalarda olsa şikayet konusu var tabi.İyi bir durum değil.Yere bisikleti atması ve üste yağ gibi çıkmasıda yüzsüzlüktür bana göre.Mosso servisine vermeyip kendisi kuran(veya tanıdık bir bisikletçiyede verilebilir) ve servise gidip imzalattıran( güzellikle anlatıp ,alttan almak var tabi)var forumda.Belki böyle birşey yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: massaget

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mavinehir Peki hocam böyle yapsam servise neyi imzalattıracağım öyle bir şey yok elimde sanki sadece garanti belgesi vs. var kendim kurdum da imzalar mısınız diyeceğim...

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Of of o Matrix Bisiklet yok mu ben de illallah etmistim.. Balata almaya gittim ellerinde yoktu "yeeenim ben simdi baska bi balatayi tornada traşlatcam cuk diye oturacak sen merak etme' dedi Tekro iox balatasinin ucunu kesip zor belakalipere oturttu. Ama tabi ki uç kısmı olmayinca her frende balata icerde donuyordu. Dedim abi sen naptin bu is böyle olmaz ben bu balatayı almam. Tam olarak " sen cok biliyon kendi isini kendin gor gelme bisikletciye madem" dedi, icerdeki balatayi zorlaya zorlaya cikardi. O sinirle eve gittim bir baktim kaliperin o sabit tarafindaki tüm dişler dümdüz olmus kaliper çöp olmuş.
Dersimi aldim yetkili servis denmesine ragmen boyle yerlere gitmemem gerektigini ogrendim. Erdoğanlar, Güngorler ve Delta'dan şaşmıyorum, yapabilecegim bir sey ise kendim hallediyorum..

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Öyle bi hâl ki bu satıcılar. En iyisi kadrosu iyi ve donanımı bilindik bi makine alıp daha da servise falan uğramamak. Montajıda bakımıda kendin yapacaksın. Esnaflık namına bişey yok ne yazık ki

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Batuhan Köksal belli zaten bu servislere gitsek olmadık sorun yaşanır gibi geliyor bana da güven vermiyor hiç, bunlar çok amatör...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
üniversitelerde bisikletçilik meslek yüksek okulu açılsın kampanyası başlatıcam yakında.

içim acıyor şu bisikletçi sorunlarını görünce.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Sinan A. Kesinlikle doğru dürüst bu işi yapanlar çoğalsın artık memlekette...

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Abi dün senin konuya da yazmıştım buraya da tekrar yazayım.bende de mosso var.mosso yu türkiyede ümit bisiklet toplayıp dağıttığı için sorumluluk onlarda.ümit bisikleti arayıp yardım istersen çözerler diye düşünüyorum.çözmek zorundalar.arayıp bayilerinden kurulumu ücretsiz yapıp yapmayacağını sor teyit al.hatta onlardan bayii tavsiyesi iste sorun yaşadığını belirt.işi çözmezlerse kavga et.o kadar para verdin bu senin hakkın.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
@mehmet aşkın.Servise kurulum yaptırmazsan garanti dışı kalma ihtimali var.Garanti kağıdı ile birlikte ücretsiz bakım kuponları var iki tane.Garanti kağıdının içine bakın.Biri ilk kurulum diğeri belirli bir zaman sonra servise veriliyor.Eğer yoksa aldığınız yere sorun.Veya Mosso-Ümit bisikletten bilgi alın.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Matiz Kaç gündür kaç kez, kaç numarasını aradım telefonu açan bile yok, gerçekten komik...:)

@mavinehir Benden öyle bir kağıt çıkmadı sadece kullanma klavuzu ve garantisi belgesi var ya da vermemiş de olabilirler. Soracak gibi değil adamlar bir daha önünden geçmek istemezsin inan görsen...

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Ankara şubeyi mi arıyorsunuz? İstanbul fabrikayı aramayı denediniz mi? Ben info adreslerine mail atmıştım birkaç saat içinde cevap gelmişti

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
0212 771 22 50 yi aradım az önce santraldaki bayanla konuştum.bu numarayı denediniz mi

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Matiz Bu numarayı geçen gün denemiştim bu gün denemedim. Satış sonrası hizmetler yazan numarayı denedim, buradan yardımcı olurlar mı bilmem ama denemek lazım...

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Ümit bisiklet ankara ile görüştüm durumu anlattım.kutusunu açmadıysa kurarlar ücret talep etmezler diyor.ısrarla yer tavsiyesi isteyince de şu adresi verdi
Uzun ticaret
Çankırı cad.no 65/f
324 59 32
Ali Bey
Benim görüştüğüm kişinin ismi ise Fatih

• Beğen
Tepkiler: massaget

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Matiz

Dostum sağol zahmet oldu, kutusunu tam açamadım yarı açtım. Bu verdiği adres yine Ulus kurtulamadık bu yerden, bunu nereden buldu verdi servis listesinde de adı yok. Bisikleti aldığım yerin yanında ki dükkanın adını vermiş, baya uzak gitmesi sıkıntı biraz, acaba başka bir bisikletçide kurdursam ne olur evime yakın eğer çok bir ücret istemezlerse...

Bunu vermiş:
Uzun Ticaret - Yavuz Özgül

Adres:
Çankırı Cad. Yiba ÇarşısıNo:45/130
İl/İlçe:
Kızılbey / ANKARA
Telefon:
0312 324 59 32

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Estağfurullag.senin işin görülsün.ben de baktım yetkili servislerde değil de bayilerde ismi var.ilk kurulumu bayii de yapar sıkıntı olmaz.ama gitmeden yine de bi ara bence.ön görüşme iyidir :)

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Matiz O taraftaki dükkanlara, çalışanlara acayip bir antipati oluştu. Yerden yere vura vura kurarlar gibi geliyor gördüğüm şeylerden sonra, bilemiyorum.

Ben de kaç defadır arıyorum bir bayan çıkıyor satış sonrasını bağlamaya çalışıyor kaç saattir bağlayamıyor her seferinde meşgulmüş sonra arayın diyor...:)

Bu kadro yüzünden yani garanti yüzünden elim mahkum mu nedir böyle bir yere gitmeye, gerçekten kadro dışında diğer parçalar için garanti olacağını sanmıyorum hatta böyle bir sorun yaşamayalım diye dua etmeliyiz çünkü ben pek inanmıyorum garanti olayına bu firmanın...

Sonunda satış sonrasına bağlayabildiler, telefondaki arkadaşa durumu anlattım buraya gidin benimle görüştüğünüzü söyleyin yardımcı olurlar sorun olmaz dedi...

HAYAT BİSİKLET

Yetkili:
ERSİN DURSUNCU
Adres:
İLK YERLEŞİM MAH. BATIKENT AVM. ALINTER SOK. NO:162
İl/İlçe:
YENİMAHALLE / ANKARA
Telefon:
0 (312) 354-7505

Gitmeden önce arayıp görüşeceğim, ücretsiz kurarlar dedi, şu kağıt var mı demedi, bakalım umarım iyidir...