moderatör dostlarım

ikbal

Üye
Tepki
0
merhaba değerli arkadaşlar
öğretmenim ve sırf kilolarım için bisiklet düşünüyorum;
165 boyunda ve 91,7 kilodayım. bana uygun hangi bisikleti tavsiye edersiniz. şehir bisikleti spor amaçlı kullansam bir sakıncası var mı? düşündüğüm model ve markalar;
1. (link)
2 . (link) öncelikle bunlar bana uygun mu? şehir içi bisikleti dağ bisikleti gibi performans bulur muyum?
eğer bunlar yaramaz derseniz mümkünse belirtin link de verin.
saygılar....şimdiden teşekkürler.

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
bisikleti kullanacağınız koşulları da (zemin koşulları yani) yazarsanız daha yerinde yorumlar gelecektir.

şehir bisikletinde, dağ bisikletine göre daha yumuşak koşullar için üretilmiş bileşen kullanılacağını tahmin ediyorum.

eğer sadece asfalt yollarda kullanacaksanız şehir bisikleti de uygun bir seçim olabilir.ağır ve doğru düzgün çalışmayan ön amortisör (bende de zoom 540 var ondan biliyorum) yerine,daha hafif olan düz çatal tercih edilebilir :)

• Beğen
Tepkiler: ikbal

ikbal

Üye
Tepki
0
bizim şehir parke taşlıdır. Ben bisikleti; şehir içi, asfalt yolda ,kırda, dağda kullanmak isterim .sözün özü spor için alıyorum;ama bazen arkaya birşeyler bağlar ve çarşıya çıkarım. arka sepetlik bazen lazım olur diye şehir içi bisikleti de düşünüyorum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kırda dağda taşlık yerde dediğiniz zaman bu iki bisiklet arasından Ilgaz direk olarak elenir. Onun hitabettiği yer şehir içi asfalt, belki biraz da stabilize, toprak yoldur. Onun dışında arazi şartlarında ne teknik olarak yeterli kalır, ne de geometri olarak size istediğiniz ve ihtiyacınız olan kontrol ve konforu sağlayamaz. :)