Mini Cooper için hangi bisiklet taşıyıcı

KürşatK

Üye
Tepki
1
İsim
Kürşat K.
Bisiklet
Fuji
Selamlar, bisiklet olayında çok yeniyim. 2011 Mini Cooper aracım var. 2 tur bisikleti için, toplam 27 kilo, hangi bisiklet taşıyıcıyı almamı önerirsiniz? Başka bir model de olabilir, tavana monteli de olabilir. 1000 liraya kadar çıkabilirim ancak Mini yetkili servisinde orijinal taşıyıcı çok pahalı 2500-3000TL'yi buluyor.

Aşağıdaki iki linkte mini buldum, başka uyumlu model görmedim ve fiyatı da uygun geldi. Bu nedenle Thule Freeway 968 almayı düşünüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: dreams_scenarist
Scudo
Tepki
12
İsim
Burc G.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar bu konuda 5 yıl içinde bir tecrübesi olan oldu mu?

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Aracım Mini Cooper değil; ama hem bagaj arkası hem tavan üstü taşıyıcı kullandım.
Aynı anda 2-3 bisiklet taşıdığım oldu (MTB+çocuk+şehir bisikleti+yol bisikleti kombinasyonları)
Tavan üstü taşıyıcıyı tavsiye ederim.
Artısı: Montaj-demontaj (Thule için söylüyorum) 2 dakika, çok pratik, güven veriyor. Bagaja ulaşımı emgellemiyor. Bisikletler birbirine temas etmiyor, arabaya da temas etmiyor.
Eksisi: boyu kısa olanlar için bisikleti yükseğe kaldırmak sorun olabilir, kapalı otopark gibi yerlerde sorun olabilir, yakıt sarfiyatını artırabilir yüksek hızlarda, biraz da rüzgar sesi artıyor.
Bagaj arkası olunca daha pratikmiş gibi gelşyor; ama bence öyle değil. Kayış mekanizması bence güvensiz, bagaja ulaşımı emgelliyor, sonuç olarak arabanın bagaj kapağı 20-30 kg yük taşımak için tasarlanmış bir mekanizma değil, bisikletler birbirine ve arabaya temas ediyor. Ama yakıt sarfiyatı ve rüzgar sesi yönünden avantajlı.
Genelde bakarsanız bek her türlü tavan üstü taşıyıcıyı tavsiye ederim (Thule kullanıyorum)
Bir de çeki demiri tipi taşıyıcılar var, o olaya hiç girmedim, ruhsata işletmek, plaka çıkarmak gibi prosedürden üşendiğim için.

• Beğen
Tepki
12
İsim
Burc G.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Çok teşekkürler cevaplar için.

Aracım Mini Cooper değil; ama hem bagaj arkası hem tavan üstü taşıyıcı kullandım.
Aynı anda 2-3 bisiklet taşıdığım oldu (MTB+çocuk+şehir bisikleti+yol bisikleti kombinasyonları)
Tavan üstü taşıyıcıyı tavsiye ederim.
Artısı: Montaj-demontaj (Thule için söylüyorum) 2 dakika, çok pratik, güven veriyor. Bagaja ulaşımı emgellemiyor. Bisikletler birbirine temas etmiyor, arabaya da temas etmiyor.
Eksisi: boyu kısa olanlar için bisikleti yükseğe kaldırmak sorun olabilir, kapalı otopark gibi yerlerde sorun olabilir, yakıt sarfiyatını artırabilir yüksek hızlarda, biraz da rüzgar sesi artıyor.
Bagaj arkası olunca daha pratikmiş gibi gelşyor; ama bence öyle değil. Kayış mekanizması bence güvensiz, bagaja ulaşımı emgelliyor, sonuç olarak arabanın bagaj kapağı 20-30 kg yük taşımak için tasarlanmış bir mekanizma değil, bisikletler birbirine ve arabaya temas ediyor. Ama yakıt sarfiyatı ve rüzgar sesi yönünden avantajlı.
Genelde bakarsanız bek her türlü tavan üstü taşıyıcıyı tavsiye ederim (Thule kullanıyorum)
Bir de çeki demiri tipi taşıyıcılar var, o olaya hiç girmedim, ruhsata işletmek, plaka çıkarmak gibi prosedürden üşendiğim için.
Aracımın üst kısmında tavan kenar çıtaları yok ve bunun için ayrılmış bir yer var mı araştırmama rağmen bulamadım. (Maslakta sorduğum mini cooper özelinde çalışan ustalar bile net cevap veremediler bana.) Açıkçası aracı deldirmeyide asla göze alamam. Delme işlemi yapılmadan takılan barlar için , benim aracımın tavan kenar lastiklerinin altında yer var mı muamma... Yoksa üst kısma bende tercih ederim...

Tabiki Thule, 2. El alabilirsin.
Aracını cooper mı? Hangi modeli acaba Thule un?

Bisiklet için Mini Cooper taşıyıcısı da alınabilir aslında :)
=)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dreams_scenarist seasucker diye bir model var bence onlardan alın tavan çıtasına falan gerek kalmıyor.
Daha uygun markalarda mevcut.
(link)

• Beğen

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
@dreams_scenarist Thule’de her model araca göre özel üretilmiş kitler var. Delik açmadan taşıma sistemini kurdurabilirsiniz diye biliyorum. Caddebostan Thule mağazası aynı zamanda Türkiye distribütörü, çok yardımcı oluyorlar.

• Beğen
Tepki
12
İsim
Burc G.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@dreams_scenarist seasucker diye bir model var bence onlardan alın tavan çıtasına falan gerek kalmıyor.
Daha uygun markalarda mevcut.
Bunu bilmiyordum öneriniz için çok teşekkürler,videolarına baktım şimdi biraz fakat ben buna asla güvenemem yapı itibariyle... düşüncesi bile yüreğimi hoplatıyor açıkçası :) tabi bu kişisel bir korku... Yinede kültürlenmiş oldum tekrar teşekkürler.

@dreams_scenarist Thule’de her model araca göre özel üretilmiş kitler var. Delik açmadan taşıma sistemini kurdurabilirsiniz diye biliyorum. Caddebostan Thule mağazası aynı zamanda Türkiye distribütörü, çok yardımcı oluyorlar.
İletişime geçmekte fayda olabilir. Çok teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Tepki
12
İsim
Burc G.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar. Eğer konuda bilgiye ihtiyacı olan olursa diye yazıyorum.

Tercihim ''buzzrack pilot'' oldu.

Uzun yolda da kullandım. Şahsen kullanımı çok güven veriyor. Bagaj kullanımını engellemiyor. Eksi yönleri ; tek başıma arabaya monte edemiyorum (taşıyıcıyı arabanın arkasında tutarken, üst iki kancayı arabanın üst kısmına geçiremiyorum. o iki kancadan sonra tutmanıza gerek kalmıyor zaten gerisini monte etmek için. Fakat benimle de alakalı olabilir bu durum tabi). Biraz ağır (bana göre). Ve eğer kullanmadığınızda koyacak yeriniz kısıtlı ise, fazla yer kapladığını belirtmeliyim. Bunlara rağmen yolda çok güvenli hissettirmesi, eksilerini önemsiz kılıyor benim için. Değermiş diyorum.

Ve son olarak başka taşıyıcı kullanmadığım için bir kıyaslama yapamayacağım...

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

BilalKorukcu

Aktif Üye
Tepki
289
İsim
Bilal Korukcu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ben kesinlikle vakumlu tavan tasiyicilarini oneririm. kendi bisikletim 25 kg'luk bir e-mtb ve onu bile aracin ustunde sorunsuz sekilde tasiyabiliyorum.