Milano Sanremo 2019

Scudo

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Edit: Mesaj yanlış başlığa yazıldığı için silindi...

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Son 100 km de canlı yayın başladı :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde Şan şöhret atağı deneyebilir, gökkuşağı mayosunun hakkını verir ancak olma ihtimali çok düşük geliyor.Geçen sene Nibali kaçıp kazandığı için sprinter takımları temkinli yaklaşıp izin vermez diye düşünüyorum.Büyük ihtimal toplu sprint göreceğiz gibi.
Ama gönlüm kim olursa olsun kaçanlardan yana.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.645
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
julian alaphilippe helal beeee.....

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.175
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
alaphilippe bitirdi işi yine,bu çocuk bu işin hakkını veriyor ya.:harika:

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Yarış sonrası ne demiş:
Julian Alaphilippe:"Farkında olmak çok kolay değil. Takımım da muhteşem çalıştı bugün. Declercq önde çalıştı. Hata yapmamam lazımdı takımın tüm günkü çalışması sonrasında. Mohoric atak yapınca ya şimdi ya asla dedim. Finişte herkes ağlıyordu"

"Poggio'nun tepesine doğru bir seçki yaratıp grubu kopartabilmek için bir tempo yaptım. İnişte dinlenmeye çalıştım. Kazanmak istiyorum dedim kendime, artık ikinci olmak istemediğimi söyledim. Çok mutluyum."

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Sprint trenleri kaçanları kovalar,kaçanlar kazanamaz dedim ama peloton kaçanları kovalamadı..Haliyle kaçabilecek Nibali veya Alaphilippe gibi isimlere şans vermemiştim..Sprinterler arasında çok formda olan Dylan Groenewegen'in kazanabileceğini düşünmüştüm..Spiker Berkem'de benim gibi,yarış esnasında Groenewegen dedi ama evdeki hesap çarşıya uymadı işte..
Matteo Trentin'i de tırmanma/kaçma/sprint özelliklerinden ve form durumundan dolayı favori göstermiştim ama son anları çok kötü yarıştı ve kaybetti..Bir başka favori Sam Bennnett,hiç ortada gözükmedi..Sarper'in favori gösterdiği Viviani'de öyle..
Saf sprinterler arkada kaldılar yani..
Alaphilippe,bu sene çok kazandı..Çok iyi gidiyor..Bu yarışta çok uzun ve sprinterlere daha uygun olduğu için,Alaphilippe'e şans vermemiştim..Açıkcası Alaphilippe'in yerinde olsam,bu yarışı es bile geçerdim..Toplamda 6 saat 40 dakika süren bir yarış:krktm:
Sanki bu sene ilk defa yarışıyor gibiydi..Gayet rahat ataklarını yaptı,asfaltta dans etti adeta..
Trentin ve özellikle Sagan,çok kötü bir şekilde sprinte kalktılar..Ben bunu yorgunluğa bağlıyorum..Sagan'ın Alaphilippe'e sprintte geçilmesi zor ama Alaphilippe,her zaman ki gibi çok akıllıca yarıştı ve kazandı..

Şu anda Dünya'nın bir numarası Alaphilippe..Sadece gücüyle değil,aklıyla da yarışan birisi..Arkasında da çok güçlü bir takımı var..
Bence bu yarışı kazanması,Alaphilippe'i pelotonun yıldızı yaptı..Alaphilippe,yarışı kazanırken,arkasından gelen isimlere bakın..Valverde,Nibali,Sagan..Bu süperstarlar,Alaphilippe'in yanında sönük kaldılar resmen..Bu başarısı ile,adeta pelotonda psikolojik bir üstünlük elde etti..Bundan sonra Alaphilippe'in yarıştığı her yarışta,Alaphilippe'i favori olarak görebiliriz..

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Eğer yarışının sonucunu bilmiyor olsaydım. Son 1 km deki duruma göre favorim Peter Sagan kazanmıştır derdim. Ama Sagan daha önce Sprint te arkada kalıyordu. Bu defa grubun önünde olmayı seçmiş ama son 200-300 metrede tam göremedim bir tık geride kalmış. Alaphilippe soldan çıkınca Sagan biraz geride kalmış ve aradan çıkıncaya kadar Sprint bitiyor.
Bunlar da yarışın içinde olan durumlar ve sonuçta Alaphilippe kazandı.
Favorim Sagan, sekerse Alaphilippe alır demiştim sanırım.
Son 10 km izlense yetermiş, yarışın hepsine bakamadım arada baktım atmosfer çok güzeldi...

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Ben saf sprinter olsam,bu yarışa katılmam..Yarış 300 km,son kmlerdeki küçük yokuşlar haricinde dümdüz..Ben şimdi 280 km peloton içinde kalmaya çabalayacağım,çok yorulacağım ve sonra karşıma 1-2 yokuş çıkacak,bu yokuşları tırmanacağım ve hemen sonra sprint atacağım..Böyle bir şey yok..!
Yarış profili bana uygun değil ki..Yarışın mesela 150.km'sinde 1-2 yokuş olsa ve sonu düz olsa,o zaman bana uygun olurdu ama böyle değil işte..Bu yüzden dün sprinterlerin istisnasız hepsi,geride kaldılar..Böyle saçmalık olmaz..
Gaviria,Viviani,Groenewegen gibi isimler;o kadar kendilerini hırpaladılar ama sonuçta yoruldukları ile kaldılar..Bu bakımdan bu yarışta sprinterlere şans verilmemesi gerekiyor(muş)..Nibali,Sagan,Alaphilippe ya da dün bu kişilerin arasında yer alan Van Aert gibi isimler,favoriler olarak gösterilmeli..
Dün hakikaten sprinterlerin hepsi duvara tosladılar..Yaklaşık 6 saat bisiklet sürdükten sonra,küçükte olsa bir yokuşa çıkamadılar..Bunu çok net bir şekilde gördük..

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@ahlaksız

Yol bisikletinde "ben saf sprinterim, yokuş çıkmam" demek gibi bir şansınız yok. O kadar safsanız pist bisikletine geçersiniz...

Geride kalanlar için "yokuşu çıkamadılar" demeniz de büyük haksızlık. Önden gidenlerin temposunun nasıl olduğunu görmeniz için yarışı ikinci bitiren Oliver Naesen'in strava kaydını koyayım şuraya:
(link)
Poggio'nun tamamında ortalama hız 38,2 km/h, Naesen'in ürettiği ortalama güç 501W, maksimum güç 1199W. Via Roma'daki sprintte de 23 saniye boyunca ortalama 1000W'ın üzerinde güç üretmiş.

Yokuşu 38'le değil de 35 ile çıkan "çıkamamış" oluyorsa, siz de bisiklete binemiyorsunuz...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Klasikçi sprinter olabilmek ayrı bir olay,ayrı bir meziyet:
-Patlayıcı gücün sprintte iyi olacak
-Klasiklerin sertliğine, kırıcılığına, uzunluğuna dayanabilmelisin
-Yokuşlarda çok geri kalmayacaksın,yokuşa karşı(en azından hafif eğimli yokuşa) sprintin olacak
-İçgüdülerin ve zekan yerli yerinde olacak
-Gerektiğinde kaçışta dayanabilmek ve geri kaldığında kovalayabilmek adına az buçukta olsa rouleur vasıfların olacak

Herşeyden biraz, bazı şeylerden fazlası ile olacak.

Kendi adıma Kittel tarzı saf gücü ile öne çıkan sprinterleri pek sevemiyorum.Bana düz etapların sprintlerini dolayısıyla etaplı yarışları hatırlatıyor.Bence asıl heyecan ve keyif klasiklerde.