İnceleme Mighty Yol Bisikleti Çamurluk (Ufak bir inceleme)

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Mrb arkadaşlar malum önümüz kış yaz kış bisikletle işe gidip geldiğim için yol bisikletime çamurluk arayışına girdim. Bisikletim Yol serisinin en alt modellerinden birisi olduğu için fazla masraf yapmadan bu sorunu çözmek istedim. Şimdi kimi prof vede gramajcı arkadaşlar eminim diyecekler yok yol bisikletine çamurluk mu olurmuş. :) Oluyor arkadaşlar hemde çok güzel oluyor . Sadece hobby amaçlı değilde yaz kış ulaşım aracı olarak olarak kullıyorsanız bisikletinizi ve de uygun düşük bütçeli takması çıkarması çok kolay bir çamurluk arıyorsanız tam size göre.

Çamurlukların toplam ağırlıkları 900 gram sanırım. Maşa ve arka çatala sabitlediğiniz o siyah parçalara çamurluğu takıyorsunuz. Ancak resimde de görüldüğü gibi istediğiniz zaman mandallı sistemi sayesinde 5 saniyede çamurluğu söküp çıkarabiliyorsunuz. Herhangi bir vida ile çatala maşaya sabitlenmediği için sallantı oluyor illaki ama bisikletin herhangi bir yerine temas etmediği için ses namına hiçbir şey yok.Çoğu zaman çamurluk olduğunu unutup sulu ıslak zeminde duruyorum sonrasında aklıma çamurluk takılı olduğu geliyor basıp gidiyorum. :) Bir aydır kullanıyorum geçen günlerde yağan yoğun yağmur altında test etmek zorunda kaldım sonuç mükemmel üzerimde çamur yok denecek kadar az.

Mighty City Bike diye aratırsanız netde karşınıza çıkar. Ben 35 lira + 9 Lira kargo şeklide aldım.

Kısacası test ettim çok memnun kaldım . Bu tarz arayışta olan arkadaşları bilgilendirmek için paylaşmak istedim . :)

http://i1280.photobucket.com/albums/a486/pck0pat/20151103_231011_zpslkt8c6nw.jpg
http://i1280.photobucket.com/albums/a486/pck0pat/20151103_231000%201_zps2dzfg2h9.jpg
http://i1280.photobucket.com/albums/a486/pck0pat/20151103_230937_zpsgop57o4g.jpg

Scudo

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Güzel fiyat hayırlı olsun. Fakat siyah renk ve biraz daha lastiğe yakın olanlar daha hoş duruyor kendi zevkimce. Yaklaştırma gibi ayarı var mı?

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
@tolga akyol
Teşekkürler . Siyah rengi ülkemizde yok sanırım veya ben bulamadım. istenildiği gibi ayar yapılabiliyor kadro bağlantı aparatlarını biraz daha aşağı çeksem lastiğe daha yakın durabilir evet onu bende düşündüm ama uğraşmadım .:)

• Beğen
Tepkiler: tolga akyol

BF Okuru

Üye
Tepki
2
saçmaymış o_O

önde çamurluğun olduğu bölgenin çok daha altı ve çok daha üstünden frenlerin ön tarafına kadar olan bölgeden deli gibi su kaldırması söz konusu. arkada ki yine bi nebze idare edebilir de öndeki at gözünde kelebek olmuş.

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
Umarım işe yarar beklentilerinizi karsilar bu camurluklar

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol Bisikleti için en uygun çözüm bu çamurluk. Ülkemizde yok.
(link)

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
çokta güzel olmuş Türkiye deki arkadaşların kuruntusu çamurluk,yurtdışında en üst seviye yol bisikletinde bile kullanılıyorlar.

şuan ass saver ile idare etsemde en tercih edilen ve bana göre en güzeli yavuz un paylaştığı çamurluk

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

ozguven

Üye
Tepki
3
İsim
AYKAN
Bisiklet
Carraro
Dağ bisikleti için bisikletin dizaynını çok bozmayan çamurluk önerisi var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Oğuz han T Kim o prolar??? ben merak ettim yol bisikletine ayak olmaz,çamurluk olmaz,bagaj olmaz olmaz,olmaz,olmaz pardonda kimene ne takar takarım.

Tepki
22
Bisiklet
Sedona
@Yavuz S.
Bu çamurlukda güzel ama kadroya cırt bant yapıştırma fikri pek hoşuma gitmedi :D