Microshift hakkında bilgisi olan?

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
(link)

Sitesinde yeterli bilgi bulamadım. Tabi bunda Ingilizce bilgimin muhteşem:D oluşunun da etkisi vardır diye düşünüyorum. Bu ruble triban 300'e uyar mı? Yani mtb midir, yol mu anlayamadım.

Scudo

justbasicfacts

Aktif Üye
Tepki
263
İsim
ANIL OKAY
Bisiklet
Fuji
microshift shimanoo ile uyumlu setler üretiyor. arsis11 kullanan profesyonel bisiklet takımları da var.

eğer 8li sistemse uyacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah07

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
Benim bisikletimdede var. Pek kaliteli değil gibi ama sen bilirsin.

• Beğen
Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Taiwan menşeili bir marka olduğunu biliyorum, arsis vites kollarını incelemiştim gayet güzel ancak alt seviyelerde bi shimano kalitesi vermiyor. Uygun fiyatından dolayı tercih edilebilir, günlük kullanıcıya problem çıkaracağını sanmam...

• Beğen

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Benim performans yapmak gibi bir derdim yok, hatta triban 300'ün en büyük dişlisinin 25 olması (30/25 dişli oranı) beni yokuşlarda zorluyor. 90-100 km'lik turlara çıkmak istiyorum. Yokuşları daha rahat çıkabilmek için(30/32 dişli oranı) bu rubleyi takmak istiyorum. Bu rubleyi takarsam zincir uzunluğunda ya da arka aktarıcıda problem Yaşar mıyım?

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zincir uzunluğuna bakmak gerekli, belki 1-2 bakla daha zincir eklemek gerekebilir. Eğer arka aktarıcınız uzun bacaksa problem olmaz, bildiğim kadarıyla kısa bacak aktarıcılar rublede en fazla 30 dişe kadar destekliyor. Ancak yine de denedikten sonra karar vermek daha sağlıklı olacaktır.

Uzun - orta - kısa bacak aktarıcılar
(link)

Birkaç örnek tablo...

(link)

(link)

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rica ederim efendim, ne demek :) paylaştıkça öğreniyoruz işte

• Beğen

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Abdllh Triban'ın üzerindeki ruble sizi yokuşlarda zorluyor mu? Aynakol 3lü zaten 1x1 yaptığın zaman çok hafif oluyor emin misiniz, bence ruble değiştirmek yerine biraz daha kendinizi geliştiren zira baya küçük bir vites zaten üstündeki...

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
@taner07

Kondisyon konusunun farkındayım ama buradaki konu bu değil. Rubleyi günlük kullanım için değil, yukarıda da belirttiğim gibi turlarda karşılaşacağım uzun ve dik yokuşlar için değiştirmek istiyorum. Günlük kullanımda da yardımlarına hayır demem.:p