metro ve bısıklet

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
arkadaslar otobusler ıcın acılmıs konuyu okudum bugun benım basıma gelen olay ızmır metroda gerceklestı konaktan ucyola gıtmek ıstedım görevlıye sordum bıran tereddut ettı sonra keyfı olarak olmaz dedı bende varyantı tırmanmak zorunda kaldım ama ıyıkı de kalmısım fotolarını yolluyacam sız bu konu hakkında bırsey bılıyor musunuz metro ya bısıklet ıle bınıleblır mı?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu yönde bir kural var mıdır bilmiyorum ancak en azından İstanbul Metro'sundaki hiç bir vagon bisiklet taşımaya uygun olarak üretilmemiş. Açık bir şekilde belli bu.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
istanbul daki durumu bilmiyorum ama bence metro da koca bebek arabalarından daha az yer kaplarız herhalde diye düşünüyorum neyse fotoları koydum zaten bir daha da kullanmam metro falan:)cevap için sağolasın

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bende bi hikayemi anlatıyim konu açılmışken geçenlerde 3 mtb 1 bmx trene binip bakırkoye gitçektik ve daha önce bi çok kez gittik ve bisiklete para almamışlarda ve geçenlerde istasyona gittiğimizde jetonlarımız aldık 4 tane geçtik gittik sora 3 dakika sonra görevli geldi bisikletler içinde jeton alıyosunuz dedi bizim bmx li arkadaş biz 4-5 defa gittik ve bole bi sorunla karşılamıştık dedi görevli sonra fikir değiştirdi yani bazen keyiflerine göre hareket ediyorlar

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
bencede bedo sana katılıyorum tamamen keyfi haraket ediyorlar

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
keyfi hareket ettikleri doğru. metroya bisiklet sokmanın en kolay yolu bir kolinin içine koymak. o zaman kimse anlamıyor içinde ne olduğunu :) (birçok defa denenmiştir :p )

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Ben de eklemede bulunayım.

Gemiye binerseniz ek para vermiyorsunuz, ama birkaç sene evvel veriliyordu. Artık değişti. Biri bir gün kıl çıkar ister, ozaman bu dediğim aklınızda bulunsun, hakkınızı arayın.

Deniz otobüsüne binerken ise bir jeton da bisiklet için alıyorsunuz.

Diğer toplu taşıma araçlarını da başka arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@Selim Çam

deniz otobüsleri bisiklet alıyor mu ??? benim bildiğim sadece vapurlar alıyor denizde.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Evet, aynen dediğim gibi;) Tecrübelerle de sabit:)@sinto

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@Selim Çam

dışarıda mı kalıyor bisiklet ??

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
ewet wapur olayınıda bız yasadık haata vapurda hareket yapmaya bıle ızın werıyolar:D

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
valla ben izmir de vapura da arabalı vapura da (feribot) ayrı bir ücret talep ettiklerine şahit olmadım arkadaşlar her ikisini de kullanıyorum

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Yalova dan Yenikapıya geçerken para alıyorlar. Mesela bebek arabasına veya tekerlekli sandalyeye alınmıyor.
Zihniyet meselesi işte; bisikletin de bebeğin arabası engellinin aracı gibi bizim de vazgeçilmezimiz olduğunu bir gün anlayacaklar.

Hatta ido nun "akıllı güvenlikleri" bisikleti xr den geçirmenizi bile isteyebiliyorlar.
Başıma geldi. Hır gür çıkarmadan da ikna olmuyorlar.