Metro turizm ile bisiklet taşımak (tavsiye etmiyorum)

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@ozy87

evet trende bisiklet için extra bir bilet ücreti daha ödeniyor.

bir defasında trendeki memur bisikletin sahibinin kim olduğu sordu ve sahibinden bir bilet ücreti daha almıştı. bisiklet komple halde idi, sökülmüş ve paketli değildi.

Scudo

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@ozy87

anahat trenlerini bilmem ama banliyö bir bilet alıyor. ayrıca akşam 16:00 ile 20:00 arası sabahta 09:00 a akadar bisikletleri almıyorlar. trenler dolu olduğu için. -ben bunu bilmiyorum , nerede yazıyor? diye görevliye sorduğundada -bize yazı geldi çekmecede diyor :)

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@serkan hilal

Haklısınız, çok kaliteli bir seyahat firmasıdır. :in:

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu kadar eleştiriden sonra Metro firmasının üzerine bende kırmızı çizgiyi çektim.

arda22

Aktif Üye
Tepki
80
bisikletle gideceklere tavsiyem zaman sınırını atacaksınız yani sizin değil onların istediği zaman olacak şöyle ki otobüslerin en az yolcuyla gittiği saate yakın bilet almadan kalkış yerine gidin ve muavine sorup öyle hemen bilet alın, bu yolla kalabalık, bilet bulunmayan zamanlarda bile bisikleti bagaja rahatça soktuğum oldu

neoplanlara yatmadan girmesi baya zor bisikletin rahatça bi köşede dik durması için travego olanları tercih edin

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

Oğuz Kara

Aktif Üye
Tepki
175
Sadece adı olan Metro Turizm'i kullanmak baştan bir hatadır kesinlikle. Kamil Koç, Pamukkale gibi iki firmadan oldukça memnun kalmıştım hiçbir sorun çıkartmadan ve güleryüzleriyle bisikletimi yerleştirip ve koydukları şekilde bana geri çıkartmışlardı. Ayrıca Aksakal adlı sadece Kastamonu iline sefer yapan bir şirket bile bisiklet taşırken bana hiç bir sorun çıkartmadı ve gayette memnun kaldım. Metro'yu kullanmak kesinlikle bir hata yani.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Sende tam otobüsüne denk gelmişsin neoplan bagaj hacmi en düşük otobüs. diğer otobüslerin bagaj hacmi büyük olduğundan böyle problem olmazdı. Otobüs şirketlerinden birinde muavinlik yaptım ordan biliyorum (metro değil metroda çalışan arkadaşlarım var onlar bile tavsiye etmiyor.)

Metro şirketini sevmiyorum.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisiklet öylece gitti sattım onu. artık kullanmıyorum metro'yu

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Ne yazık ki Metro'da bisikletle ciddi bir sıkıntı da ben yaşadım. İsviçre'den Vietnam'a giden bisiklet turcusu aileyi misafir ettim. Kayseri-Kars arasını otobüs ile giden arkadaşım daha önce Metro turizm ile bisikletlerini ücretsiz taşıdıklarını söylemesine rağmen, 2 bisiklet için 100 lira talep ettiler ve aşırı derecede kaba davranış sergilediler. Durumu Metro'ya bildirdim ama pek birşey değiştiğini zannetmiyorum. Ne diyelim, mecburiyet olmasa Metro'ya sağlam dersler verilir...

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Hasan Kılınç

Malesef metro kaliteye önem veren bir firma değil otobüsünü alıp şöförünü kiralayan herkes metroda otobüs çalıştırabiliyor.Yani kararı şöför veriyor bisikleti alıp almamakla ilgili olarak.Firmanın hiç bir yaptırımı yok şöförler üzerinde :( . O yüzden metro dan uzak durun.Bir kere beni bisikletimle otogarda bırakmışlardı bilet iadesi bile yapmadılar.Çok iyi firma çok severiz bu yüzden her aklıma geldikçe sevgiyle anıyorum firmayı daaaa şöförü deeee...

emin palaz

Daimi Üye
Tepki
97
geçmiş olsun ben bisikletsizken metroyu hiç sewmiyordum şimdi bisikletimde sewmiyor :) bisiklete değer veren firmanın öncüsü Kamil Koç şuanda otobüsteyim ve bisikletimde bagajda gidiyor. Travego geldiği için tek parçasını bile sökmedim :)

Tepki
70
Bisiklet konusunda Kamil Koç iyidir.2 hafta önce İzmir'den Altınoluk'a geldim bisikletimi rahat bir şekilde bagaja yerleştirdim.Bilet alırken adam demişti her türlü eşyanız sigortalıdır diye. :in:

• Beğen
Tepkiler: Halitkin

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Bende geçen ay Kamil Koç ile taşıdım bisikleti, hiç sorunsuz taşıdılar.

mzerenoglu

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
mehmet
Bisiklet
Salcano
konuyu hortlatmak istemezdim ama metro turizm le ilgili sadece bu konu başlığını bulabildim.

Daha dün bisikletimi bu firmayla taşıdım. Açıkcası çok korkuyodum virajlarda sağa sola kayar, çizilir, vs diye ama saolasun muavin arkadaş çok yardımcı oldu. Otobüsünde boş olmasıyla bagaj kısmından da da bi hayli yer vardı, normalde pedalları söküp yan yatırıp sabitlemekti niyetim ama bagajda oldukça uzun süngerimsi bi halı vardı. (Tahmin ediyorum , otobüsün içindeki eski halı.) Muavin arkadaş bi güzel sardı benim bisikleti o halıya, dışarda gözüken bi pedalları vardı :) içerdeki bi iki kutunun yardımıyla da bir güzel sabitledi. Aklım kalmadan çok rahat bi şekilde şehirlerarası taşımış oldum bisikletimi. Muavin arkadaş saolsun varolsun.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Adamlar aylık adam öldürme istihkaklarını kullanıyor ne var yani bunda. Ben böyle bakıyorum sevgili dostlar bu işe. Yani ne bir kara mizah ne bir istiare ne bir tecahülü arif. Atarlı arkadaşların pek hoşuna gitmeyecek ama durum böyle. Yani ne bir eksik ne bir fazla. Çok zorunlu sebeblerle bu turizm ile son iki ayda 2 kez seyahat etmek zorunda kalmış biri olarak görüşüm bu yönde.
Birinci seyahatte turizm şirketinin prensiplerini !!! çok iyi bilmeme ve defalarca servisle beni şu noktadan alın diye uyarmama o noktaya istenilen zamandan bir yarım saat önce gitmeme vede ayrıca yazıhaneyi yine aramama rağmen servis gelmedi. Sonrasında gecenin bir saati taksiyle otogara ulaştık. İlgili firmanın telefonlarını aradım. Ama şikayetimle telefonları kapattılar. Beterin beteride olduğunu otobüs içinde öğrendim. İlgili firma yolcu az olduğunda o yöndeki seferini iptal ediyor yolcularda bunu otogara geldiğinde öğreniyorlarmış.
Bir diğer yolculukta bu sefer servis geldi. Gelen servis eski bir pejo minibüstü ve daha çok zaman olmasına rağmen şehiriçinde arabanın km ibresi 120 ye evet yanlış okumadınız 120 ye vurdu. Yolcular minibüsten inerken şoföre ne dediler dersiniz. Teşekkür ettiler evet yanlış okumadınız teşekkür ettiler. Böylece gerçek hayatta bir milgram testinide test etmiş oldum. Bence servis şoförü o anda büyük bir ihtimalle geçim sıkıntısı nedeniyle şu geçenlerde bilmem kaç yolcusu ile intihar eden alman pilot gibi hayata küsmüştü. İntihar etme ile etmeme arasında tereddütdeydi.
Şimdi bu yazdıklarım içinde birileri gelir vay ne politik şeyler yazıyorsun filan derler veya takdiri ilahiden kaçılmaz şeklinde tirat atıp asabımı bozarlar. Sadece sizi şehirlerarası yollarda bisiklet sürerken yanınızdan geçen otobüsün bu firmadan olup olmadığına biraz daha dikkat edin diye uyarıyorum. Neyse daha fazla sinir olmadan bana eyvallah.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
son 12 yılda 1658 kişinin firmanın otobüslerinin karıştığı kazalarda hayatını kaybettiği söyleniyor. her bir ölümü noktalarla ifade etmeye çalışırsak şöyle oluyor..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bundan yıllar yıllar önce sene 1989 babam çok kez anlatmıştır.olay aynen şöyle.

abim yeni evli yaklaşık 6-7 aylık.yengem İstanbul'dan geldi yani ailesi İstanbul'da yaşıyor.neyse babam da yengemi ailesinin yanına İstanbul'a götürmek için Ankara o zamanlar AŞTİ yok tabi eski terminale gidiyorlar saat gecenin 12'si babam hep Kamil Koç ile seyahat ederdi acele ile bileti başka bir firmadan almış çok anlattı ama firmanın adını sormak hiç aklıma gelmedi bilsem adını buradan yazardım neyse.babam bileti diğer firmadan alıyor bileti aldıktan yaklaşık 10-15 dakika sonra yanlışının farkına varıyor ve hemen firmanın yanına gidip bileti yanlış aldığını ve biletini geri iade etmek istediğini söylüyor.adamlar hemen itiraz edip amcacım sen bu firmayla gideceksin diyorlar babam ise ben Kamil Koç'tan başka firma ile gitmem diyor oradaki gençten bir arkadaş gidersin amca gidersin hemde kuzu kuzu gidersin diyor.babam bu söze çok kızıyor adamlardan aldığı bileti adamların gözü önünde yırtıp yere atıp oradan uzaklaşıyor adamlar da çıt yok tabi.uzun lafın kısası demem o ki 1989 yılından bu yana değişen pek bir şey yok otobüs firmalarında.

DoganGunes

Üye
Tepki
6
İsim
Doğan Güneş
Bisiklet
Salcano
Ben de bu ay sonunda bisikletimle beraber İstanbul-Edirne yolculuğu yapacağım.Tek alternatifim metro turizm çünkü oturduğum yerde otogara servisi olan başka firma yok. Yorumlarda metro turizm ile ilgili iyi bir şey yok ama mecburum artık bakıcaz nasıl olacaksa artık :(

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Bence otobüste bisiklet taşıma işi firmadan ziyade otobüsün durumu bir de daha önemlisi muavin işi gibi geliyor. Muavin ikna edilirse (ufak bir bahşiş, belki bir paket sigara vs.) bence güzelce taşınır o bisiklet.

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Kamil koç ta sıkıntı arkadaşlar. Şöför bisikleti görür görmez ben bu bisikleti almam deyince kamil koç un kanunlarında var nasıl almazsın dedim beyfen hemen olayı kişisel meseleye dönüştürdü. Bana ne el kol hareketi filan yapıyosun diye tersleyince burun buruna geldik gitti bagajdan koltuğa oturdu, muavinede dedi bu bisiklet bu otobüse alınmayacak dedi. Saat 22.15 arabası 22.30 olmuş halen bekliyor. Muavin abi alamam kusura bakma dedi. Dedim nasıl alamazsın napcaz yani dedim ben bunu koyarım dedim yandaki bagajları ortaya çektim köşeye koydum kimseye de sıkıntı çıkmadı halen daha boş yerde vardı. Yol boyu şöför ters ters baktı, indikten sonra kamil koçun önünde berberle sohbet ettik olayı anlattım hemen içerden sorumlu geldi, dedi kimle oldu bu olay filan biliyorum sizin bisiklet hakkınız var filan dedi şöförü tarif ettim. Şöför gg. Tüy gibi hafifim. Yaşasın içimdeki kavgacı çocuk.