Merlin Cycles rezilliği

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.808
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Yaklaşık 2 hafta önce Merlin'den bir çift lastik sipariş verdim, yanılmıyorsam günlerden yine perşembe idi. Gönderilen takip numarası çalışmadığı için biraz beklemeye karar verdim. Ben takip numarasının aktive olmasını beklerken çarşamba günü kargom teslim edildi. :eek:

Daha 1 hafta olmadan da gelebiliyor demek ki kargolar. PTT'deki görevlinin keyfine bağlı.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Çetin Güzel İlginç, bir o kadar da can sıkıcı bir durum, geçmiş olsun. Bende yakın zamanda jant seti almayı planlıyordum şuan biraz duraksadım. Wiggle reizin indirimi bekleyeceğiz demek ki.
-
Merlin çalıştığı kargo firmalarını değiştirdi sanırım, Merlin Cycles konusunda da bahsi geçti, bu sorunlar hep ondan dolayı hatta kargo ücretleri de değişti.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Hakan Bahrilli Türkiye'den geri gönderilmiş, diye biliyorum.

@Sefa01 şanssızlık olmuş ama bende bir daha tercih etmeyeceğim. Şuan sadece hızlı bir şekilde paramın iadesini almak istiyorum. Benim anlamadığım şaçmalık ise; kargo firması ürünün geri gönderildiğini onaylamasına ragmen ürünün geri gelmesini beklemek istiyorlar benim anlamadığım bu nasıl bir saçmalıktır.

@Osman Tuğrul Bence biraz daha bekle wiggle'dan al, kargo takipsiz al yine kafan rahat olur.

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Biraz da şans sanırım bende merlinden geçen gün yari maşa aldım çok hızlı geldi ve tracking numbar veriyor. Daha önce wiggledan alışverişlerim oldu takip numarası verdiler sorun olmadı ama ayın 1 inde 110 dolarlık bir alışverişim oldu ona takip numarası vermedi bekliyorum can sıkıcı bir durum. chainreaction en hızlı gönderen bu arada

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
Ben de bir keresinde merlin takipsiz kargoda sorun yaşamıştım. Para iadesi yaptılar. Rezillik olarak adlandırmak bence yanlış, merlin ile ilgili bir durum yok çükü. Tamamen kargo kaynaklı. Ucuz ve takipsiz bir kargoyla yolladıkları için merlin'ın elinde zaten hiçbir takip numarası olmuyor. Size iletememeleri normal. Takipsiz kargoda yapmanız gereken tek şey beklemek. Bazen gelmeyebiliyorda ve problemin nerede olduğunu anlayamıyorsunuz bile. merlin'de değil ama problem, buna eminim.
Bu stresi yaşamamak adına 20 dolar kargo parası verilebilir bu tip pahalı siparişlerde. o_O

(düzenleme: merlin yerine wiggle yazmışım :D)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.474
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merlin işi sihirbazlığa abrakadabracılığa vurmuş, stajını büyücülük okulunda yapmış, sarumandan takdir belgesi kapmış banada vakti zamanında yapmış olduğum bir alışverişin ardından dolaylıda olsa 1000 eyro geçirmeye kalkmış bir alicengiz işletmesidir.

gokhankoc

Aktif Üye
Tepki
469
İsim
Gökhan Koç
Bisiklet
Specialized
@amoush00
@amoush00 enteresanmış iletişim bilgilerini rica edebilir miyiz mümkünse

Tepki
82
İsim
Baran D.
Bisiklet
Kron
Size tavsiyem, firmanın yaşattığı zorlukları bikeradar ve bikeforums.net forumlarında konuyu bizimle paylaştığınız şekilde tüm detaylarıyla paylaşın.

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Geri iade süreci böyle uzuyor yurt dışı alışverişinde. Size 2 haftada gelebilecekken size gelmeden iade açılırsa 2 ayda geri gidebiliyor,
garip olsa da böyle olabiliyor. Ürün kolisi yolda iken hasar almış olabilir, gönderici iade talebi açmış olabilir, gümrükte sorun çıkmış olabilir. Ürün size gelmediği için para iadesini anında alabilirsiniz, para iadesini alınca da aldığınız üründen tekrar alabilirsiniz. 1 ay önce benzer durum başıma geldi, iade alıp siparişi tekrar geçtim ilk iade ürünüm hala geri gitmedi yeni aldıklarım geldi.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Başlığa Merlin sonuca wiggle yazmış siniz... Kafa karışıklığı oldu...

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Sorun firma değil kargo sorunu... bu yüzden firmaya boşuna saydirmişsiniz...
Chainreactioncycles ve Merlin bence en sikintisiz firmalar. Nereden alırsanız alın kargo geri dönmeden iade ve geri mal gönderimi hiç bir firma yapmıyor.
Bazen her şey çok hızlı gelirken bazen aşırı yavaş olabiliyor. Ben bu kadar para verdikten sonra takipsiz kargo almazdim. Takipsiz kargo alışveriş lerim 50euroyu geçmez geçen yıl wiggle deli etmişti ancak paramı geri alabildim.
Şimdi yine bekliyorum göreceğiz. Bu kez de olursa asla takipsiz almam. Zaten vergi korkusuyla aldık o her şeyi bitirir yakında böyle dertlerimiz de kalmaz.
Yine de geçmiş olsun

B

BF Okuru

Misafir
@Çetin Güzel

Kendini bu kadar harap etmene gerek yok. Bankana itiraz yazısı gönder hemen paran iade edilir. Merlin'le yazışmana gerek yok. Şu harcamam tarafıma teslim edilmemiştir paramı kartıma iade edin gibi bir metin yazacaksın.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@clubber Maalesef bankalar bunu dikkate almıyor. En azından İş Bankası almıyor. Getirdikleri gerekçe ise 3d bankacılık ile özgür iradeniz doğrultusunda alım yapmanız. Başıma geldi ve başımda patladı.

• Beğen
Tepkiler: Groims
B

BF Okuru

Misafir
@Boran06

3d ile alakası yok. Teslim edilmediyse iade ederler. Onlarca defa iade aldım.

B

BF Okuru

Misafir
@Boran06

3d kart doğrulama yöntemidir. Teslimattan bahsediyorum. Bütün bankalar iade eder.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@alper 76 Sanırım yazıyı dikkatli okumamışsınız!..

@clubber Senin dediğin gibi bir olay yok; yukarıda arkadaşın dediği gibi özgür iradenle alış veriş yaptığın için banka hiçbir şey yapamaz; bundan dolayı insanlara yanlış bilgi verme