İnceleme Merida Scultura 300

mustafa üzümcü

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
ÜZÜMCÜ
Bisiklet
Merida
@Bartu Bilgi teşekkür ederim aslı bisiklet ile görüştüm fren kablolarından geldiğini ve sıkıştırılınca düzeleceğini söylemişlerdi
şimdi hiç bir problem yok.

Scudo

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
Bi sorum olucak oncelikle adim yasin yasim 22 isyerim ile evim arasinda 7 km var minibus dolana dolana gidiyor eskiden mtb kullandim mustang adinda 870 tl ye almistim 1 yaz boyu kullndim disk frenler filan gorunusu guzeldi ama surerken canim cikiyordu ne selesi rahat ne amortisoru sattim yillar gecti o 7 km yol bana iskence geldi simdi para biriktiriyorum bisiklet bakiyodum yol yaris bisikleti daha uygun olucak dedim merida aklimda dahi yoktu merida 100 e butcem uygun pesin alicam merida 200 dersenizde 1 ay erteyip alabilirim aklima takilan kilolu bir insanim boyum 1.83 kilom 97 acaba tasirmi sorun cikartirmi specializedden cubadan iyimi cevap vericeklere simdiden cok tesekkur ederim iyi forumlar

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, Ben 127 kilo ile başladım bisiklet sporuna. Hiç bişi olmaz sizin kilonuzla zamanla da verirsiniz zaten. 7 km de gayet kısa bir yol.

300 alamıyorsaniz 100 yeterlidir.. Genel. Manada kadro olarak aynı bisikletler. Sizin işinizi fazlası ile yapacaktır.

Spe nin kadrosunu zaten merida üretiyor. (üst seviye karbon kadrolar hariç) kısaca marka konusunda gayet iyidir. :)

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
yavuz bey yorumunuz için teşekkür ederim 100 benim içinde iyi olucaktır geri kalan miktara kask vb eşyalar alırım benim en çok kafaya taktığım şey zaman içerisinde upgradeleri kabul edermi bisiklet mesela 1 ay sonra üst segment bir fren sistemi sele vites sistemi uygun olurmu bilmem ama disk fren bunlar düşüncemin en başında 100 almayı ciddi ciddi planlıyorum varmı onericeğiniz fren teker sele yol bilgisayarı vb aksesuarlar , çünkü o bisikleti aksesuarsız bırakmak olmaz birde bisiklete başladığınızda ki kilonuza hayret ettim bana söylenen bilgilere göre yol bisikleti seni taşımaz git mtb al dediler zoruma gitmişti vallaha çok insan görüyorum öyle yarış bisikletiyle işe gidiyorlar imreniyodum bende onlardan olucağım inşallah :)

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ysnakblt Türkiye'nin en büyük sorunu. Sana olmaz bu bak bunu al. İhtiyaç doğrultusunda alınan bütün ürünler parasını hak eder. 100 için size sadece 2 upgrade söyleyebilirim. Gerisi fazla olur. 1) frenler. Onları en kötü 105 seviyesi ile değiştirin. 2) zamanı gelince jant ve lastikler.
Yol bilgisayarı ise alacaksanız 1 seferde en kötü Sigma rox 5 alın.
Şuan bile benim arkadaş grubunda 110 kilo üstü arkadaşlar karbon bisiklete çatır çatır biniyor. O konuyu dert etmeyin. Düzenli kullanımda ve düzenli beslenirseniz sorununuz çözülür.

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt

yigity

Üye
Tepki
1
İsim
Yiğit
arkadaşlar merhaba şehir bisikletinden yola geçmeyi düşünüyorum scott speedster 30 ve merida scultura 300 arasında kaldım karar vermemde yardımcı olabilirmisiniz. SCOTT un özellikleri aşağıda. teşekkür ederim şimdiden

EKİPMANLAR
Frame:Speedster Aero / D.Butted 6061 Alloy / Road geometry / Integrated Headtube
Fork:Speedster Carbon/Alloy1 1/8" Alloy steerer
Headset:Integrated Steel Cup
Rear Derailleur:Shimano Tiagra RD-4700-GS20 Speed
Front Derailleur:Shimano Tiagra FD-4700
Shifters:Shimano Tiagra ST-4700Dual control 20 Speed
Brakes:Tektro SCBR-525Catridge Pads
Crankset:Shimano Tiagra CompactFC-4700 Hyperdrive 50x34 T
BB-Set:Shimano BB - RS500
Handlebar:Syncros RR2.0Anatomic 31.8mm
H'stem:JD ST92A Alloy1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost:Syncros RR2.5 31.6/300mm
Seat:Syncros FL2.5
Hub (Front):Formula Team 20 H
Hub (Rear):Formula Team 24 H
Chain:KMC X10
Cassette:Shimano CS-HG 50010 Speed 11-32 T
Spokes:HTI - StandardBlack 2mm
Rims:Syncros Race 27 Aero Profile20 Front / 24 Rear
Tires:Kenda Kontender700x25C
Approx weights in KG:9,16
Approx weights in LBS:20,19

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sucultura 400 var. tipi ve sağlamlığı çok hoşuma gidiyo, tavsiye ediyorum :kyfmyrn:

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Bahsettiğiniz kablo sorunu bende de başladı, bisikleti alalı daha 2 ay oldu 200 km yapmamışımdır, geçenlerde üst borudan geçen arka fren kablosu en ufak çukura girdiğimde ses yapıyordu ,elimle iki ileri bir geri hareket ettirdim ses kesildi, ama bozuk yollara girdikten sonra tekrarlamaya başladı, ne yapmalıyım sizce ?

mfrk

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Merida
merhabalar. Bu bisiklette orjinal jantlara700x25 lik bir lastik takabilirmiyim ? Ara ara köy yollarına giriyorum ve 4 kere teker patladı (3 ayda). Amacım bu yollarda daha fazla dayanıklılık. Yoksa ben de tavsiye edildiği gibi uğraşmadan bir michelin pro4

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
28'e kadar takılabiliyor. @mfrk

• Beğen
Tepkiler: mfrk

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Hangi fotoğrafı? Genelde Hepsi KKTC / Muhtelif bölgeler :)

Berke C.

Üye
Tepki
6
İsim
Berke C.
merhabalar, konudan 2 yil en son yorumdan 1 yil 7 gun sonra yaziyorum. kucuklugumden beri tekeri olan her seyi surmusumdur oaten scooter bisiklet bmx ama simdi bir hevesdir yol bisikleti istiyorum her sey tamam kas bilgisayar spd pedal ayakkabi amazondan aldim 1 aylik arastirmalarim sonucu rakipsiz fiyatlarla ama turkiyeye donecegim ve bisiklet bulamiyorum :( mosso reborn 105 de aklim kaldi baktim bisiklet bitmis satilmiyor merida scultura 400 diyorum eeh bu sefer de karbon alayim 1 kere alayim diyorum eeh bu sefer de fiyat 7000 tl lere cikiyor (en az) benim butcem 5000 siz bilgilisiniz bana gore ve merida da kullanmissiniz bir de diyorum ki topliyim 2000 tl ye FULL shimano 105 set var erdiganlar bisiklet de sonra 1000 tl shimano sr11 jant teker felan alirim geriye 2 bin kaldi kadro ,gidon ,sele ,sele borusu vidalar ve kurulum nasil bitiririm bu isi bilmiyorum sizce ne yapmaliyim merida scultura 400 un jantlari nasil bir bilginiz var mi ? tesekkurler.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke C. Türkiye fiyatları hakkında fikrim yok. Türkiye'de yaşamıyorum. Oralarda ne satılıyor bilmiyorum. Ama her zaman 2. el az kullanılmış parçalardan toplamak ucuz olur. Sabır ise bu işin anahtarıdır. 5000 Civarında çok güzel karbon bisikletler toplanabilir. Bu merida'dan sonra kullandığım diğer bisikletler aşağıda. Focus komple 2. el toplandı. Merida ise "0" alınıp üstündeki parçaları "0" olarak satıp gene 2. el parçalarla toplandı. Ben her zaman kendi istediğim bisikleti toplama taraftarıyım. Çünkü hiç bir bisiklet tam olarak istenilen konfigürasyonda satışa sunulmaz.

Nedense Merida markasından vazgeçemiyorum.

Berke C.

Üye
Tepki
6
İsim
Berke C.
vay be tekrardan meridaya donmussunuz(kadro olarak) yeni bisikletinz de cok guzel tekerinize tas gelmesin tesekkurler hayirli olsun

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
@Umut AKANKabloyu kısalttırmayı dener misin bende biraz kesildi o ses. Ama bu bir kronik sorun galiba hepsinde çıkıyor ve sinir bozucu bir ses

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sabit

Üye
Tepki
62
İsim
numan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yigity 2017 ben kullanıyorum mükemmel sadece kondisyon dan dolayı 11.32 rubleyi 11.40yapmayı düşünüyorum akıcılığı süper meridayı kötülemiyorum oda güzel bir ürün scoot u tavsiye ederim