Merida Scultura 300 Bahrain Team 2017 Model

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muhammet_3M
Bu tarz yüksek fiyatlı lastikler Wiggle,Merlin Cycles gibi yurtdışı sitelerinden alınır.Türkiye'den almak pahalıya gelir.

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Scudo
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Teşekkür ederim, şuan ki kurla 207 TL ye geliyor fiyatı peki kargo fiyatı ve süresi nedir aceba biraz bahseder misiniz

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muhammet_3M
Wiggle'dan alırsan;
1 çifti için 65,36 dolar + 11,76 dolar (%18 gümrük vergisi)+4,74 dolar kargo=81,86 dolar=500,00 tl + 5,00 tl gümrüğe sunma ücreti Toplam 505,00 tl

Merlin Cycles'tan alırsan;
1 çift için 312,54 tl+56,25 tl(%18 vergi)+60,50 tl kargo=430,00tl + 5,00 tl gümrüğe sunma ücreti Toplam=435,00 tl(1 çift iç lastik hediye)

Hangisinden alırsan al İkisi de 1 hafta veya 10 günde kapına gelir.Gümrük vergisini kapıda postacıya ödersin.

n11 veya gittigidiyor'dan ürün almak kadar kolaydır.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Güzel aydınlatma oldu teşekkür edrrim tekrar

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muhammet_3M Hatta Merlinden 504,15 tl (gümrük vergisisiz fiyat) üzeri alışveriş yaparsan 60,50 tllik kargoyu da ödemezsin.

@hamlet2006

• Beğen
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
LASTİK cortlamış dün patladığında, muhtemelen cam kesmiş. Lastik tavsiyesi alabilir miyim
170499 dosyayı görüntüle

Bu lastiği böyle 10 gün kullanabilir miyim yolda yarılır diye endişem var

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@hamlet2006
Merlinden aldığımız bir ürün için tl cinsinden yazan fiyatı ödüyoruz değil mi? Euronun o günki güncel kuruyla ödemiyoruz?
(link)
(link)
Bu ikisinden birini almayı düşünüyorum önerir misiniz bu lastikleri?

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 gün idare edebilirsin.
Şu konuyu okumanı tavsiye ederim.
(link)

@Muhammet_3M

@Emert20

Merlinden alış veriş yapmadım.
Ama mantığı şu şekilde olabilir:Türk lirası cinsinden fiyatlar kaba taslak bilgi verme amaçlı olabilir.Merlin ödemeyi paund veya Euro üzerinden alıyordur.Sizin bankanızın da insafına göre istediği kurdan tl ye çevirir.
Bunu merlin uzmanlarına bir sor.

Lastikleri kullanmadığım için birşey diyemiyorum

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 dış lastık yarılmasıyla ilgili paylaştığın konu çok işime yaradı :harika: IMG_20180822_121518.jpg güven verdi en azından içten yama yapıp çıkıp 15km sürdüm bisikleti 200km olmadan dışlastiği çöpe atıcaktık o_O
Screenshot_20180822-145219.jpg

Başka bişey dikkatimi çekti bunun için ayrı konu açmaya gerek yok sanırım

Gidonu sağa çevirdiğimde arka aktarıcıyı kasıyor tık diye bi ses geliyor aktarıcı hareket ediyor vites atmıyor ama bana anormal geldi çözümünü bilen var mıdır vitesler normal geçiyor tel gerginliği iyi gibi

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@torquehp
Teşekkür ederim dostum senin bisikletin nedir.

torquehp

Üye
Tepki
52
İsim
Muhammet d.
@Muhammet_3M

Yol bisikleti demeye bin şahit gerektiren shimano tourney sti setli salcano xrs060 yol(!) bisikleti :)

Ha tabii ikici elde spd pedal ve cube marka kablolu yol bilgisayarı dahil 550 ₺ ye aldım :) (sizin sele borusunun parasıdır heralde ) ama 6 ayda 4 bin km yaptık beraber :D

• Beğen
Tepkiler: DogukanKyn
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@torquehp
İnşallah daha iyileri nasip olur sana da kardeşim, çok verimli kullanmışsın helal olsun

IMG_20180824_145349.jpg
Az önce bitirdiğim kısa parkurdan

torquehp

Üye
Tepki
52
İsim
Muhammet d.
@Muhammet_3M

Çok teşekkürler hocam ancak. En son bisikletle bursadan istanbula gittim (feribit kullanarak) amcak dönüşü istanbulda tam yola çıktım, 2 kilometre sonra lastik patladı. Maalesef uğraşacak vaktim yoktu ve koşa koşa akrabalarıma bırakıp gelmek zorunda kaldım 10 gün evvel. Bisikleti günlük ulaşımda kullanıyordum. Her gün20 kilometre yol katediyordum en az. O yüzden böyle oldu :) antremandan değil yani. Ama gerçekten bedeni, vücudu geliştiriyor. Psikolojik olarak da etkisi yadsınamayacak derecede büyük. Şimdilerde gözüm katlanır 16/20 inch bisikletlerde. Toplu taşıma ile beraber kullanmayı düşünüyorum.

Bu arada hocam acaba bisikletinizi şeffaf film ile kaplasanız mı acaba ? Facebookta birisi giant fastroad bisikletine yapmıştı.

• Beğen

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
bir yerde lastiklere 80psi bastım yazmışsınız. yol bisikleti lastiklerine genelde 100-120psi civarı basılır. düşük basınç daha çok patlamaya yol açar. tabi en doğrusu lastik üzerinde yazan değerleri baz almak.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@torquehp

Ben de senin gibi kullanıyordum 6 yıldır. bu bisikleti alınca bi heves çıkıyorum bakalım ne olucak kilo vermek istiyorum, şuan 84.3 oldum ramazan ayında 92 kilo idim, bakalım inşallah 70 kilo altını görmek hedefim. bisikleti de bana spor için bi heyecan katsın diye değiştirdim.

Kaplama işine gelince, haklısın, düşünmüyor değilim çünkü artık bu kadroyu kullanıcam

@Ahmet Ayaz
Hakılsın hocam ancak o kadar basabildim kol durdu resmen bi de patladıktan sonra o kadar bastım 100 psi vardı patlamadan önce

Cam geldi sanırım birden indi havası arka frene bastım ama hemen geri çektim çünkü hava kalmadı aniden ön frenle durdum

Arkadaşlar bisikleti bir aydır kullanıyorum. Uzun kullanım deneyimlerimi yazıp konuya düzgün bi şekilde virgül koymak istiyorum.
Bisikleti düşünen arkadaş olursa bu konuyu okuyunca faydalansın isterim konu çok yarım kalmış.

Öncelikle, 14 kg lik şehir/tur bisikletinden 9.02 kg lik (pedalsız ve aksesuarsız) yol bisikletine geçtiğinizde gerçekten fark çok bariz hissediliyor. Çabuk hızlanması ve hızlı devam edilebilmesi, manevra kabiliyeti, yokuşlardaki performansı gerçekten güzel. (Henüz 11'li ruble olsaydı daha iyi mi olurdu diyeceğim bi yokuşa vurmadım makineyi kondisyon arttıkça hedef önce Alidağı sonra Erciyes o zaman belki daha doğru yorumlarım bu yokuş olayını, bir aylık intiba olarak yokuş sıkıntısı yok diyebilirim.

Bisikleti alıp spor maksadı ile ilk çıktığım gün, lastiği cam şişe kırığına denk getirip ufak bi façayla mühürlemeyi başardım :) , @hamlet2006 arkadaşımızın önerdiği konudan faydalanarak dışlastiği yamadım ve hala kullanıyorum. Bu olaydan sonra da Maxxis dolomites lastikler beni üzmeye devam etti, sanki yoldaki dikenleri toplama görevi kendisine verilmiş bir aktivist gibi dikenleri topladı, yama seti ve pompa elimden düşmüyordu. Dış lastik alsam güzel bi lastik almalıydım ama fiyatlar ateş pahasıydı bisikleti aldığım yerden mitas marka kendinden sıvılı iç lastik aldım ve çok şükür o gün bugündür patlak yamamadım yaklaşık 3 hafta oldu ve 500 km kadar yol yaptım.

Bisikletten keyif alıyorum her fırsatta çıkıp bisiklet sürmeye çalışıyorum. Kadro çok güzel, scultura heykel demekmiş gerçekten sanat eseri gibi :) Tiagra vites sistemi benim için fazlasıyla başarılı geçişler güzel, fren bacakları tiagra ile muadil meridanın kendi üretimi, bana güven verdi hiç sıkıntı yaşatmadı . Jantlar da merida, akort sorunu yok henüz ilerde de olmaz umarım.

İyi hoş güzel de bisikleti alınca bitmiyor iş, eğer spor yapıcaksak başka harcamalar da oluyor. Aldıklarımın küçük bi listesini yaptım;

Pedal / shimano pd r540
Far /Quartz
GPS ve nabız ölçerli saat / xiaomi stratos ( Bunun yerine igs618 alsaydım keşke)
Askılı yol bisikleti taytı / btwin (hemen alıştım :) )
Yağmurluk /btwin
Matara kafesi matara 2 şer adet /zefal
Zincir altı kadro koruyucu/ 3M
Psi ölçer pompa / giyo
Bisikletçi gözlüğü / 5 camlı idare eder
Bisikletçi çantası / 2 li zixtro 20+10 lt (Çin malı ama çok iyi iş görüyor)

İncik boncuk bir sürü harcama

Daha almadıkları da var
Spd ayakkabısı (Keyfe Keder)
forma merida bahrain team olması lazım :)
Lastik (Keyfe Keder)
Jant seti (Keyfe Keder)
Gidon boğazı (vücudumun üst kısmı uzun olduğundan kollar biraz daha ileri gitse iyi olur) bu da (Keyfe Keder)

Vel hasıl güzel bi bir ay geçirdim. Hedef kiloma da hızla düşmeye devam ediyordum ki kilo azaldıkça kalan yağları yakmak zorlaşıyor sanırım.

Bana merida markasını tavsiye eder misin diye soran arkadaşlar için cevabım evet olurdu. Genelde kıyaslandığı markalar Scott giant gibi markalar, onlar da güzel, zevk mezelesi, şunu da unutmamak gerekir ki merida da, specializet markasının %49 hissesine sahip güçlü bi şirket yani algıda dandik olduğunu düşünenlere kapak olsun diye söylüyorum. Markanın fanatiği değilim ama hakkını yememek lazım.

Şimdilik bu kadar :harika:
IMG_20181008_221721.jpg

Jant seti geliyor

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yoldaki SoloTürk

Aliexpreste var forması tabiiki orjinal değil ama görünüşe göre idare eder kalitede.

(link)

Ben orjinal istiyorum paramda çok diyorsan :)

(link)

• Beğen
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron

Bakalım zaman ne göstericek petkime yatırdık parayı bekliyoruz verdiği karlar da eridi ama yine de umutluyum borsadan vurucam voleyi :)

Aliexpress teki de fena değilmiş aslında orjianal formayı alınca bahrain takımına almıycaklar ya beni :)

YENİ 11.10.2018

İki hafta önce bugün internetten deli gibi aradığım jant setini sahibinden de bulmuştum fulcrum racing quattro hem de kırmızı beyaz stickerlı...
Screenshot_20180926-124339.jpg

Sahibini aradım fiyatta anlaştık. Adana'daki bi arkadaşıma teslim etti, arkadaşımın işlerinden dolayı bana ulaşması bugünü buldu.

Bugün jantı teslim aldım gittim taktırdım. Bi çifte yeni lastik taktık hutchinson atom kevlar pro 700x21
IMG_20181011_143544.jpg
Bisikletin hafiflediğini hissettim getçekten yarım kilo kadar hafifledi.

Eve geldiğimde bi güzel temizledim
IMG_20181011_232040.jpg
Hub sesi de çok güzel :)

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Deniz A
Bisiklet 47 kadro benim boy 172 bacak boyum biraz kısa o yüzden bu kadro iyi bana biraz gidon boğazı kısa kalıyor vücudumun üst kısmı daha uzun olduğundan idare ediyorum şimdilik pedal sele boyu bikefit kriterlerine uygun diyelim

Resimde ben yokum haa ona göre biri ramazan abi Youtuber falan olsam ne hikayeler çıkar ondan çok saygıdeğer bi abi eski yarışçı şimdilerde bazen hakemlik yapıyormuş yarışlarda. genç arkadaşın ismini unuttum o da çok iyi bi usta valla jant setine akort ayarı falan yaptı çıkmayan hub sesini çıkarttı daha ne yapsın o çocukta bisiklet akrobasisi ile ilgileniyormuş :)

IMG_20181015_173509.jpg IMG_20181015_202458.jpg