Merida reacto 300 mü scultura 400 mü?

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
şu anda 2014 merida bisiklet var yol bisikletine başlangıç için alt seviye bir model almıştım.

sadece maşa karbon vs..

(link) bu model endurance kadro şu anki bisikletim gibi tabi ama bunda 105 set var

(link) bu model ise tamamen yarış kadrosu sanırım. yalnız bunda tiagra set var fiyatları neredeyse aynı

birinde 105 set endurance kadro diğerinde tiagra set yarış kadrosu

yarış kadrosu daha önce kullanmadım şu anki kullandığımda endurance çok rahat yalnız tiagra olması da eksi hiç değilse 105 setli olsun diyorum

siz olsanız hangisini alırdınız

yanlış bakmışım ikiside full karbon değilmiş ayrıca tiagra set de çok düşük

2014 model alırken keşke alsaydım full karbon 3.500 liraya düşmüştü 105 setli o modellerden kalmamış

şimdi full karbon 105 ultegralı tek bu var (link)

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Lenora Nora benim bisikletten 1 kilo ağırmış yahu 9.65 pedalsız 2015 modeller neden bu kadar ağırlaşmış :kötü:

• Beğen
Tepkiler: Lenora Nora

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Cem Ç. Merhaba Hocam;
Bende anlamıyorum.Canımı sıkan olaysa bakın '' Gecen Sene ile fiyatlar aynı 2014-2015 ama Kalite Parca daha düsük daha uyduruk'' Yani bu tür sebepler neden oluyordur hocam.Fiyatı aynı tutmak icin kalite ile oynanıyor coğu üründe var bu.Sinir bozucu bi durum gercekten.
İyi Forumlar Dilerim.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Lenora Nora dolar üzerinden satılıyor. dolar aşırı yukseldi. ben eylul ekım arası 2014 scultra 904'ü 3.400 liraya kadar indirmiştim. ilk defa yol bisikleti alıcağım için sadece maşa karbon olan ride serisine yöneldim. şimdi full karbon 2015 model 105 setli olanlar 7 binden başlıyor. ben de hiç anlamış değilim doların yükselmesi daha düşük modellerin (parça olarak) geçen sene ki üst seviye modellerden daha pahalı olması. daha ağır olması vs.. euro 2.60 dolar 2 lira civarındaydı tabi. şimdi 3 lirayı zorluyor dolar euro

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Ç. Reacto nun ağır olmasının sebebi aero kadro olması yani o kadro aerodinamik özellikleri barındırıyor. Aero kadrolar diğerlerine göre havayı daha rahat yardıkları için boru şeklindeki kadrolara göre daha hızlıdırlar. Ama bunun yanında daha ağırdırlar. Yarışçılar genelde yokuş etaplarında aero kadro tercih etmezler düz etaplarda tercih ederler. Aero kadronun daha ağır olmasının neticesinde de hızlı giderken daha stabil olmasıdır ağırlık fazlalığı sebebiyle.

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Cem Ç.

Reacto'nun kadrosu aero olduğu için ağır biraz. Hoş bisiklet reacto 400'ü bende düşünmüştüm ama sadece görüntüsü hoş.Jant seti,aynakol vs hiç tatminkar gelmediği için vazgeçtim,ayrıca kadroda aluminyum ve aero olunca bir hayli ağır oluyor.Fiyatına göre yetersiz gördüğüm bir model.

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Şuan ki kullandığınız yol bisikleti ile kadro olarak bariz fark olduğunu düşünmüyorum, 'Ben olsam' diye başlayan cümleleri hiç sevmesemde empati kurarak diyorum ki, sanırım mevcut bisikletimin donanımını yükseltmeye dönük harcama yapardım (Linkte ki iki bisikletle bana aman aman gelmedi, ağırlık konusu özellikle)

Ekleme: Şimdi bir yorumunuzdan gördüm 'ride' kadro kullanıyormuşsunuz, meridanın kullanımı en güzel serisi olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ben full karbon olanlara bakıcaktım yanlış bakmışım 2. yol bisikletim ile arasında biraz fark olsun istiyorum. tiagradan 105 e geçmek gibi fark olucak yoksa. kadroda aynı ağırlık daha fazla sadece modeli bir sene yeni olucak. full karbon yokmu şöyle düzgün bir modeli meridanın yahu

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Cem Ç. Hocam dolar benide delitiyor.Bir önceki Salcanoda zarar ettim o yüzden.Velasıl bende anlamıyorum dedigim gibi fiyat koruyup malzeme düsürmeleri.Dolar Euro üzerinden alım yaptığımız icinse gecen sene keske alsaydım su fiyata dedigim cok oldu.
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen
Tepkiler: yusuf tunçer

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu gün scultra 300 alırken reacto arasında kaldım. 2sinide kullandım. Halen yokuş çıkmak üzerine kullanıyorsanız bisikletinizi scultura ama uzun yol performans istiyorsanız reacto almanızda fayda var.

Scultura bariz şekilde daha atak ve daha konforsuz :) ama aşırı seri.
Reacto bariz çok rahat fakat sculturada gördüğüm atiklikden hiiiç haber yok..

Secultura 300 alarak noktayı koydum..

Bu da az önce bisikletçi ile beraber çektirdiğim fotoğraf.

11415306_10204634500207711_1214463964101189680_n.jpg

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Yanlış biliyor olabilirim siz bir araştırın lakin merida da 3 basamaklı modeller (scultra 300-400 gibi) kadrolar alü, 4 basamaklı modeller (reacto 4000-5000 gibi) karbon diye biliyorum.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Selami53 Merhaba;
Görüntü konusunda hem fikiriz :) Görsel benim icin önemlidir.2. Planda Performans beni cezbetti o yüzden 300ü sectim.Aerodinamik konusunda haklısınız ölcüm olarak diger kadroya göre 300ün kadrosu büyük sebep bu olabilir.Siz KTM almıstınız sanırım öyle hatırlıyorum.
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
@Yavuz SOYLU

Yavuz bey hayırlı olsun iyi günlerde kullanın, geçenlerde bir arkadaşımın bisikletinde deneme amaçlı binme fırsatım oldu , ata binmiş gibi sektim durdum üstünde seleyle yekpare olmak çok zor :) Atiklik konusunda hemfikiriz merida iyidir iyi :)

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç ve Yavuz S.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cem bana sorarsan hiç birini alma. Kullandığın bisikleti biliyorum, bahsettiğin modellere de şahsım adına söylüyorum beş kuruş vermem. O fiyatlara çok daha iyi bisikletler var piyasada.

İstersen benim kullandığım Cube'ü vereyim sana, bu ara satmayı düşünüyorum. :D

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal YILMAZ Taş biraz bana gelmiş gibi oldu üstüme alınıp cevap vereyim. Bencede Gereğinden pahalı evet. Ortak paydadayız. Lakin , Ben KKTC'de ikametgah ediyorum ve burada satılan bisiklet markaları sıkıntılı salcano bile yok. Piyasada trek corratech Ghost bianchi reilegh ve mossodan başka hiç bir markayı "0" olarak bulamıyoruz. Benimde değerlendirmelerim arasından fiyatı olabildiğince bütçeme denk (RACE kadro özellikle) bisiklet olarak bunu seçtim. Türkiye'de yaşayan biri olsaydım elbet diğer markalar ve fiyatlarınıda araştırıp ona göre alım yapardım.

Saygılarımla ;
Yavuz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yavuz SOYLU

Merhaba, sizi veya bir başkasını hedef alarak yazmadım. Hatta sizin hangi bisikleti aldığınıza bile dikkat etmedim. Yazdıklarım tamamen şahsi düşüncemdir. :)

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Lenora Nora

Evet doğru hatırlıyorsunuz,teşekkürler size de iyi forumlar.

@(link) , katılıyorum. F/P olarak sınıfta kalır bu modeller.
Şahsen ben alacak olsaydım sadece ''amaaan banane tipi çok hoşuma gitti sevdiğimden alıyorum,özellikleri umrumda değil'' deyip Reacto'yu alırdım.
@(link) KKTC'den Türkiye'ye geçmek kolay diye biliyorum.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selami53 Selamlar;
Muz cumhuriyetimizde gümrük diye kocaman bir sorunumuz; üstüne uçak bileti ve bisiklet taşıma ücreti sorunumuz var.