Merida Matts TFS 200-D İSTİYORUM GÖRÜŞLERİNİZ? :)

denizdeniz

Üye
Tepki
8
BU BİSİKLETİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞLAR NE DERSİNİZ?
1.300TL ALTERNATİF VAR MIDIR SİZCE ?
ÇOK HOŞ BİR BİSİKLET ...

http://www.velopiter.ru/preview/velo/velopiter/2000/merida1081.jpg

Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
DenizDeniz,

Fazla düşünme derim. Git al bisikleti şimdiden hayırlı olsun diyeyim.
Ben 14 Mayıs'da aldım elime 17 Mayıs'ta geçti ve gerçekten çok güzel ve kaliteli bir bisiklettir kendisi. Sürmeye başladığın gibi farkını hissettiriyor.

• Beğen
Tepkiler: denizdeniz

denizdeniz

Üye
Tepki
8
bugün test ettim çok rahat hemen hızlanıyor kadro ömür boyu garantili dediler doğru mudur ?
onun yerine bir alternatif var mıdır fiyatı 1300tl siz kaça aldınız ?
çok beğendim ...

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@denizdeniz

Evet kadro ömürboyu garantilidir. Doğrudur. Alternatif diyorsunuz iyice içine girip iyice formu okusanız , piyasayı araştırsanız yine varacağınız 2 en fazla 3 seçenek olacaktır. Ama ben size Derim ki Merida. Ben çok memnunum. Bi fren sorunu yaşadım ses gelmesi gibi onu da yarın hallederim gün ışıgında. Sanırım ki disk kaydı :) ses yapıyor.

Ben 1270 Tl ye almıştım.

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
kardeşim bi arkadaşım da şuan bu bisikleti almak istiyo ve aşık olmuş durumda bu alete. Sana da hayırlı olsun şimdiden. Al derim :)

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@çağrı ilter

şu kadarını söyliyim ben de bgün aşık oldum çok güzel bir bisiklet ..
zaten fiyat performans açısından alternatifi yokmuş sanırım çünkü emsalleri daha pahalı
bu gayet iyi ve yormuyormuş sürerken :)

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@psychologicalmaniac

hmm ben full aksesuar dahil 1400tlye indirttim 8 ay taksitli bnce gayet iyi bu fiyata bu kadro (Y) donanım da bana göre harika :)
emsalleri daha pahalı scott falan bu fiyat/performans açısından en uygunu ki alternatif bulabileceğimi sanmıyorum var mıdır ki ?

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@denizdeniz

Hayır yoktur. Ne güzel işte full aksesuar diyorsun. Taksitl ide alıyorsun. kaçırma derim. Fazla kurcalamaya kalkarsan da aklın çok gidip gelir. Ben de aylarca araştırdım ve sonunda Merida Matts Tfs 200-D aldım işte. Aklım oynuyo da artık. alırken bile şüphe ettim acaba 300-d mi 200-d mi alsam diye sonra 200-D de karar kıldım ve aldım :)

Gönül rahatlığı ile alabilirsin.

• Beğen

denizdeniz

Üye
Tepki
8
2-3 haftaya alıcam inş bakalım ama hala önerilere eleştirilere açığım :)

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@psychologicalmaniac

bi müşteri ya bu bisiklet beni hiç yormuyor demiş sizce doğrumudur :)
hız,performans bakımından nasıl ?

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Bende 200 D almaya gittim 300 D aldım çıktım. Memnunum. Fazla karıştırma kafanı. Test sürüşü de yapmışsın. O zaman Kadro boyu senin boyuna uyuyor diye kabul edelim. O zaman hayırlısı de ve al

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@emre gülaydın

size de hayırlı olsun 300d 1600 tl falan sanırım ?
karıştırmak istemiyorum zaten 10 numara bisiklet :)

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
yardım için aceleye gerek yok zaten forumun değerli üyeleri ellerinden geldiğince bisiklet seçimi konusunda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Diğer açtığın konuda da yazdığım gibi, donanım olarak yüksek toplam ağırlık olarak düşük bisikletler performans olarak yüksektir fakat bu bisiklet beni yormuyor ya da mtb üzerinde az pedal çevireyim ama 35km ortalama süratle 50km yol alayım gibi şeyler diğer konuda da yazdığım üzere hayal...

bisiklet engebe ve fiziki koşullara göre değişir fakat yorucu bir spor ki yorulmadan spor yapmak olmuyor malesef. eğer hiç yorulmak istemiyorsanız tavsiyem elektrikli bisiklet almanız yönünde.

Merida kaliteli bir marka ve ömür boyu kadro garantisi mevcut ve 1300tlye alınabilecek güzel bir bisiklet. bazı arkadaşların aksine araştırmaya devam et alana kadar forumları okumayada devam et son ana kadar.

Kadro boyu önemli hatta en önemli şeydir. bacak arası boyunu ölçüp ağırlıklı kullanım amacına göre kadro boyu hesaplamalısın ki kadro boyunun ne olması gerektiği forumda var.

• Beğen

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@Alper Yıldırım

evet kadro boyu önemli az önce okudum uygun bisiklet nasıl seçilir konusunu okudum .. baya aydınlatıcı ki profesyonel seçimleri pek algılayamadım iş yorgunluğu olsa gerek .. sadece kitap olayını ve seleye oturup yere ayağın tam değmesini anladım :)
bu arada benim hala bisiklet tipi konsunda şüphem var ki bu konuyu okumam iyice şüpheye düşürdü ve ilk önce bunu arartırmam gerekli gerçi araştırdım şimdiye kadar hep dağ bisikleti sürdüm ama bilmiyorum şuan
foruma hangi bisiklet tipini seçsem diye bir konu açayım diyorum ...
ve dediğiniz gibi araştırmaya devam ..
bir bisiklet her zaman alınmıyor sonuçta yıllarca kullanmak istiyorum :)