İnceleme Merida Cyclocross 500 (Canlı video içerir)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.621
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Hasan Ç.

Geçtim sayılır artık :) Dişli tekeri takıp ormana da dalmam lazım ormanı bırakamam...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ç.
Scudo

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.605
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ÇaNakkaLeRuHu bisikleti bırakmamana sevindim.
Tek tek hepsi hayırlı olsun seni takip ettiğim kadarıyla hakkını verip en verimli şekilde kullanacağını düşünüyorum. Haddimi mazur görürsen :) şunu da belirtmeden geçemeyeceğim yine seni takip ettiğim kadarıyla beden ölçülerine göre alabileceğin en küçük boy bir Fuji Touring de senin kullanım amacına bence çok iyi hizmet ederdi.. Ne dersin?

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.621
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Yusuf'san

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Biraz hızı seven biriyim Fuji ihtiyaçlarımı karşılamaz :) Şu an İstanbul yollarında hızlı ve sağlam bir makina yaptım gibi. Bakalım yarın belli olacak İnşaAllah. SPD pedal da ilk defa kullanacağım bayağı bir faydası olacak gibi duruyor. Ayrıca 46 büyük dişten 52 dişe, birden atlamam da neler götürecek (alışana kadar performans olarak) onu da göreceğiz. Yokuşlarda 11/32T rublenin getirisi olacağı kesin gibi. Uzun süredir de sürmüyor oluşum herşeyi etkileyecek tabi. Bakalım hayırlısı.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ÇaNakkaLeRuHu bisikleti bırakmamanız sevindirici :) İnşallah bu ürünleri birkaç hafta sonra markette görmeyiz de kullanırsınız ;)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.621
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@mfurkan

Yok İnşaAllah bu sefer devam. Birazdan eski 1000 küsür km kullandığım sistemi koyacağım markete :) Yalnız yeni sistemde bir yanlışlık oldu. 5800 arka aktarıcı yerine 5700 yollamış Erdoğanlar Bisiklet 2-3 gün gecikecek toplamam sanırım. Neyse hayırlısı olsun İnşaAllah. Vardır bir hayır bunda da. Bisiklet felan herşey bisikletçide kaldı bugün. Yarın gezecektim hayallerim vardı hepsi yattı :(:uzgnm:

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.621
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@mfurkan

Maalesef bisikletçide farkettim. Gerçi orda da farketmeseydik yine bugün işi bitirmemiz mümkün olmayacaktı zaten. :(

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.148
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇaNakkaLeRuHu
Hangi bisikletçide toplatıyorsun dostum
Benim benzeri bir durumdan sıkıntı yaşamışlığım var onun için sordum

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.148
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağlam yermiş hakkikaten :) bende başka bir yerde toplatmaya başlamıştım ama adam toparlayamayınca ahmet saolsun halletmişti

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.621
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Deniz A

Aynen Ahmet aga işini bilir :harika:

İşlemi tamamlayamasakta Merida nın 2035 lerde çıkartacağı yeni Cyclocross modelinin görüntülerini basına sızdıralım. 2035 de Cyclocross larda Merida bu sistemi standart hale getirecekmiş :D

Videoyu çekerken hatanın arka aktarıcıda olduğunun hala farkında değildik. Ahmet kulakçığı değiştirdi, zincirden bir bakla aldı yine olmadı kafayı yiyordu adam :) En sonunda aktarıcıya bakmayı düşündü ve birde ne görelim Erdoğanlar bisiklet 5800 yerine 5700 göndermiş...o_O Tabi bende de hata var geldiği zaman kontrol etmeden bir heyecan hemen Ahmet ağaya koştuk.

• Beğen
Tepkiler: Deniz A

xormot

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Merida
Öncelikle selamlar.
Ben de merida cyclocross 300 alacam artık kesinleşti :)
Boyunuz kaç ve bu bisiklette hangi kadro boyunu tercih ettiniz.
Benim boyum 1.85 .kadro boyunu bu bisiklette kaç tercih etmeliyim.
İnternet üzerinden sipariş vereceğimden soruyorum.yardımcı olursanız sevinirim

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.621
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Aerobar montajı ve sistem değişimi tamamlandı ve bugün işe yeni hali ile geldim. Bir şeyi öğrendim. Kilitli pedal şehiriçi büyük tehlike. Bana göre tabi. İlk defa kullandım çünkü. Alışmam zaman alacak gibi gözüküyor. Sistemin getirisi hakkında birşey söylemek için henüz erken. Yalnız 5800 sistem akıyor onu söyleyebilirim.
IMG_20170711_110101.jpg IMG_20170711_110047.jpg IMG_20170711_100051.jpg IMG_20170711_100044.jpg IMG_20170711_100035.jpg IMG_20170711_100030.jpg

@xormot

Ve Aleyküm Selam. Hayırlı olur İnşaAllah. Benim boyum 1.75. 52 kadro. Siz 54 almanız lazım sanırsam. Beden ölçü hesaplaması olan bir konu vardı. Bulursam atarım onu size. Bknz. (link)

İlk defa kilitli pedal kullanmam ve sistemin değişmesine rağmen iyi gelmişim işe bugün yine. Maximum hıza dikkat korka korka geldiğim halde 70 km/h :komik:

(link)

94.PNG

Benim bisiklet artık bir cyclocross değil. :)

IMG_20170712_110224.jpg IMG_20170712_110205.jpg IMG_20170712_110213.jpg IMG_20170712_110254.jpg

Air Zound havalı korna ve Roswheel kadro üstü çanta ile ilgili düzgün bir konu bulamadığımdan, bisikletimde yaptığım bu değişiklikleri de kendi konusundan buradan yayınlayayım. Bu ürünler ile ilgili sorusu olan var ise de kullanımı hakkında buradan sorabilir. Bunlar ile ilgili görüşlerimide biraz kullandıktan sonra buradan yazmaya çalışırım. Halihazırda biraz önce taktım bisiklete. ( 26.08.2017 23:00 ) Bakalım memnun kalacakmıyım. İlk izlenim ve çıkardığı ses ile tatminkar gözüküyor korna. Dışarda ne derece etkili olur göreceğiz İnşaAllah. Çantayı öncelikli olarak renginden dolayı tercih etmiştim. Şu an için tek eksi yönü cırtlarının benim bisiklete uymamış olması. Yani MTB kadroya göre cırtları ayarlamışlar sanırsam. Esas takılması gerektiği şekilde bisiklete takamadım ama bir şekilde uydurup sağlamlaştırdım. Şu an için gayet iyi. Çanta gayet kaliteli ve iyi duruyor. Kulaklık girişi var. Telefonu koyduğunuz ekran dokunmatik. Fiyatı makul. Aynı özellikte diğer çantaların yarı fiyatı. Bence yeterli.