Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@xeqepex anladım hocam cok saolun 2700 tl gibi bir fiyatı var bakalim peşin ne kadara vericekler ... ramazan sonu almayı dusunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: xeqepex
Scudo

xeqepex

Üye
Tepki
40
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
@myasins
Nakitte 2500 yaptılar bana.

Pedalbaz

Üye
Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
Merida
Arkadaslar merhaba 2016 fistik yesili crossvay 20 v ile araniza osmaniyeden katiliyorum.
Benim acil cevap aradigim bir sorum olacak kelebek gidon almak istiyorum bisikletime ama kaç mm almaliyim bilemedim bilen bir arkadastan acil cevam alabilirsem dunyanin en mutlu insani olacağım. 25,4 mü 31.8 mi?

xeqepex

Üye
Tepki
40
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
@Pedalbaz
25,4 diye biliyorum hocam.

(link)

Pedalbaz

Üye
Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
Merida
Hocam sanırım haklısınız saolun baska bilen varsa da emin olmak icin bilgi verirse sevinirim.
Bayrama siparisini vereceğim insallah.

teocuit

Üye
Tepki
2
Bütçeyi yükselte yükselte Crossway 40d mi yoksa crossway 100'mü sorunsalına geldim. Kullanan arkadaşlar bu ikisi arasındaki 1 kg fark haricinde başka birşey var mı? Arada 550 lira oynuyor, crossway 100 bu farka değer mi?

teocuit

Üye
Tepki
2
@eray.hayta ankarada yaşıyorum, esat-dikmen arası spor salonuna gidip gelirken kullanacağım genelde. ilk başta speeder 100 düşünmüştüm ama o da fazla yol bisikleti, hibrid seçmem daha mantıklı olur diye düşünmüştüm

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@teocuit
hocam yol bisikleti kadrolarindan korkmayin , bu kadrolar diyer sehir ve mtb kadrolarina gore cok daha atik bir yapiya sahiptir cabuk hizlanirlar pedala verdiginiz kuvveti tamamen yola yansitir kisacasi daha az eforla daha hizli gidebilirsiniz.Eyer gideceginiz yollarda atlama ziplama taş kayalık yol engebeli arazi kosullari vs yok ise asla on masasi amositorlu bisiklet onermem.

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

roncul33

Üye
Tepki
70
İsim
Riza ONCUL
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhabalar Merida Crossway 500 var bende 2016 model. Orta göbeğin tipinin ne olduğunu bilen var mi? Forumda baktık bulamadım. Aynakol FSA Dynadrive 48-36-26 CG diye geçiyor.

Yenisini almam gerekiyor bunda sorun oldu.135 kilo olunca iyi bile dayandı. :))

2016 model merida crossway 500 için orta göbek tavsiyesi olursa çok sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.

xeqepex

Üye
Tepki
40
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
Merhabalar, Speeder 100 üzerinde gelen Maxxis Detonator 700x32 lastikleri Rubena Flash 700x35 Stop Thorn Longway Ultimate ile değiştirmek istiyorum. 32 den 35 e geçince kadro boşlukları sorun olur mu merak ediyorum. Bana lastik yuvası dar gibi geldi de.

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
merhabalar,
speeder 200 almayı düşünüyorum. boy 1.83, iç bacak 83. 54 Kadro uygun değil mi?

uzun yol için uygun değil mi bu bisiklet? hafifinden bikepacking'e özeniyorum.
Herhangi bir geliştirme düşünmeli miyim?

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
52 kadroymuş zaten alacağım bisikletçideki. Dün de 52'sinin üstüne çıkmışım :)
Ellerindeki son bisiklet olduğundan (kadro seçeneği olmadığından yani) biraz şüphelenmiştim her ne kadar onlar uydu bu sana dese de. Çünkü internette birçok çizelge ve sabit oran var bunlarda 183 boya direkt 56 önereninden tut, daha spesifik geometri seçimi yapılabilenlerde 53 gider sana diyenlere kadar bir sürü hesap kitap yaptım, bir yandan aman küçük olmasın kadro korkusu bir yandan da bir an önce bisiklet alma heyecanı derken... Bugün tekrar tepesine çıktım bisikletin, uyumlu geldi ve bisikletçiye de güvenmek istedim. Biraz da kendimi doktora gitmeden önce hastalık araştırıp doktorun canını sıkacakmış gibi hissettim hani, tüm boy kadro muhabbetlerinde farklı sonuçlar çıkabiliyor çünkü ve tüm bisikletlerin geometrileri aslında farklı. Tabi bir de @trabzonlu ozan 'ın mesajını gördüm tuzu biberi oldu :)

52 kadro speeder 200 aldım sonuç olarak

Öte yandan sedona 711'i yanlış pozisyonda kullanmaya alışmış olabilirim. Pedala ayağınızın neresiyle basıyorsunuz? Seleyi çok yükseltip parmak uçlarına yakın bir yerden basıyordum genel olarak daha konforluymuş gibi geliyordu o bisiklet ile o şekilde gitmek.

Neyse ben bi deneme turuna çıkayım. Kısa bir süre sürdüm henüz, geometri ve 2'li aynakol farkı biraz değişik geldi zira. Güzel bişey de var bisiklette ama birbirimizi daha iyi tanımamız gerekiyor illa ki :))

• Beğen
Tepkiler: trabzonlu ozan

xeqepex

Üye
Tepki
40
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
184/82 cm boy oranı için 54 kadro Speeder 100 aldım ben. 52 kadro biraz küçük geldi. Seleyi yükseltmek teoride doğru pedal basmanızı sağlıyor ama, gidon aşağıda kaldığı için flat bar bisikletlerde duruş açınız daralıyor. Bu da 50+km turlarda sırtta ağrılara sebep oluyor. Tercih yapılmış artık hayırlı olsun.

@yavz0r

Lastikleri çöp direk değiştirin. Türkiye şartlarında yollara uygun değil. 3 haftada sadece asfaltta 4 defa patladı. Giren dikenleri görseniz bu kadar da olmaz dersiniz. İncecik dikenleri bile geçiriyor. Kevlar olması kocaman bir yalan :cool:

• Beğen
Tepkiler: velespit7

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@xeqepex
Giant Escape Air imde de Maxiss Detanatör var 700x28 beton gibi sert bastım şu ana kadar bi sorun yaşamadım ama kış başında Schwalbe Marathon 700x32-35 takabilirim ...

xeqepex

Üye
Tepki
40
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
@historiyst
Rubena Flash 700*35c STU taktım. Detonator dan incelik olarak hiç fark göremedim. Yapısı Rubena nın sert olduğu için ince duruyor. Detonator ne kadar basarsam basayım hep yola yapışıyordu. Zaten kağıt gibi ince bir lastik.

emrhyldrm

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Emrah Y.
Bisiklet
Sedona
@ahmetd79 hocam merhaba. çamurluklarınızın markası,modeli nedir ? ya da satın alabileceğimiz bir link paylaşabilir misiniz?