Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

aga17

Üye
Tepki
23
İsim
Mesut Uçar
İyi akşamlar bu balata crossway 100 e uyumlu mu ? Değil ise tektro auriga-t balata olarak arıyorum nette bulamıyorum. Teşekkürler

Dosyalar

Scudo

alpergoren

Üye
Tepki
19
@adrenalinizm
Uyumludur kullanbilirsiniz
@aga17

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: aga17

fbacker

Üye
Tepki
0
@Hakan Balıkçı

Mesaj baya geçmiş bir zamandan kalma ama konuyu güncellemek için yazıyorum. Artık Botox tedavisi ile diz ağrılarının giderilebilmesi söz konusu olacak. Amerika' da yapılan araştırmalar ve çalışmalar bu yönde olumlu sinyaller veriyor.

whale

Üye
Tepki
5
Merhaba foruma yeni üye oldum. Merida crossway xt edition almayı düşünyorum. daha önceki bisikletim geotech life idi. Merida xt edition kullanan ya da bu bisiklet hakkında yorum yapabilecek olan var mı?

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@whale bütçeniz elveriyosa hüç düşünmeyin alın

Tepki
30
İsim
Alkan
Bisiklet
Diğer
@whale Merhaba yaklaşık 2 yıldır 2014 crossway 900 modelini kullanıyorum bisikletten çok memnunum şu ana kadar lastik dahi patlatmadı. Xt serisi ben bisikleti alırken daha üst seviye donanıma sahipti muhtemelen daha iyidir.(2016 modellerinde xt 2 numarada 900 en üst seviyede) Gerçi artık yol bisikletine geçme zamanı geldi diye düşünüyorum bu bisikleti satıp yol bisikletine geçmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar merhaba, T2D modeline sahibim. Bisikletimden bir ses geliyor, orta göbekten geldiğini düşünüyorum. İnternetten yaptığım araştırma sonucunda göbeğim pek de iyi bir göbek olmadığını gördüm (Shimano Cartridge). Önümüzdeki günlerde de yaklaşık 20 kg yüklü bir şekilde tur yapmak istiyorum. Sizce göbeği değiştirmeli miyim? Uzun yolda bu göbeğe güvenebilir miyim?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Speeder 200 kullanıcısı arkadaşlar, bisiklette kullanılan şu OV alloy dedikleri göbekler sizce akıcılık açısından nasıl?
Benim bir değiştirme planım var da, sanki göbeklerden çok memnun değil gibiyim. Rulmanlı novatec düşünüyorum.

Baris Yuce

Üye
Tepki
20
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
@Ogulcandaan

Ses olayını gevşeklikten olabilir açılıp bakım yapılması kurtarabilir. Pedalları, sele borusunu ve gidonu da kontrol edin. Kurtarırsaniz o göbek seni uzun süre idare eder. Üst seviye bir göbek esnemeyi ve ağırlığı azaltır ancak aynakol değişimi de gerektirir. Verim almak için çekiş sistemini yükseltmek gerekir ardından. Aynakol eskiyene kadar yüksek ağırlık ile kullandım ben.

• Beğen
Tepkiler: Ogulcandaan

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Baris Yuce Pedalları vs çıkartıp yağladık ama fayda etmedi :( Tekrar bisikletçi yolu göründü artık... Teşekkür ederim.

Tepki
33
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar merida 100 crossway 2016 (2400 tl), merida 500 crossway 2015 model (2900tl)
Cumartesi kısmetse alacağım arkadaşlar fakat karar veremedim. Kullanıcı arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

merida crossway 500 ile kulübe dahil oldum.
Yakında fotolarını atarım.

ers35

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Mosso
Arkadaslar, Yazlıkta kullanma amaçlı (deniz-gezinti) bir bisiklet bakıyorum. Öncelikle MTB baktım, ancak bulunduğum yer her ne kadar tozlu asfalt , çukur barındırsa da amortisörlü bir şehir bisikleti bakıyorum. Önce baktığım bisiklet Carraro sportive 224 dü, fakat bu bisikletin small bedeni bile bana büyük geliyor. boyum 1.67 ; dedim daha iyi bişy alabilir miyim? Merida nın crossway 20-V si çok hoşuma gitti,
(link)

Fiyatı 1500 TL civarında ( bu bisiklet öncesi Specialized Crosstrail bisikleti beğenmiştim onun da fiyatı 1700 TL, ben fazla fark olduğunu düşünmüyorum 2 bisiklet arasında)

Fakat crosstrail in lastikleri çok iyi, bu lastikleri eğer merida alırsam takabilir miyim? ( cross lastikler)
(link)

Merida 20-V Kullananlar bu bisikletten memnunlar mı? Tavsiye eder misiniz?

Not: Bisikleti yazlıkta kullanıcam ama hoşuma giderse, şehirde de kış için kullanabilirim. O yusden hibrit düşünüyorum.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Ben Crossway 100 kullandım, kullanıyorum. Memnunum. Specialized da iyi bisiklettir. Her iki bisikletten de memnun kalırsınız. Yukarda bahsetmişsiniz, kadro boyuna dikkat edin, doğru kadro boyunu alın.

ers35

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Mosso
çok teşekkür ederim. bütçem 1000-1250 tl idi ama ben de inceledim kadro yapıları ve mühendislikleri crossway ve crosstail de bariz belli. Crosstail için en son 1700 dediler. Merida 20-v için ise 1500 TL , fakat bu paralara çıktıktan sonra başka alternatifim var mı? ayrıca dediğiniz gibi kadro boyu farklılık gösteriyor bisikletten bisiklete, carraro deniyorum satıcı M beden olucak diyor, biniyorum hassas bölgeler üst boruya fazlasıyla değiyor.
En son baktım bedenim kesinlikle small, ama gene de şu kadro olayını çözemedim.
Diğer problem bulunduğum yer, yazlık mekan ve tozlu asfalt bir yol var (bağlantı yolu) ana yol zaten asfalt. O yusden üzerindeki lastikler beni orda götürür mü bilmiyorum, cross lastik gerekli bana( specialized crosstraildeki lastikler gibi).

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Lastik konusunda endişe duyacak birşey yok. Her ikisinin de kalitesi aşağı yukarı aynıdır. Ve cross lastikleridir. Asfalt ve toprak yolda patlamazlar. Lastikler genellikle içne batan diken gibi sivri şeylerle patlar. Kadro ölçünüz kesinlikle M değil. S almalısınız. Merida için 50-52 olmalı. Bence 50 size uygun.
(link)

whale

Üye
Tepki
5
Merhaba bu lastik konusunda benimde birkac sikintim var. yeni merida xt edition aldim. Yalniz lastiklerin yuvarlanma direncleri biraz fazla gibi geldi. Bana onerebileceginiz dusuk yuvarlanma direncli bir lastik var mi?daha onceki bisikletimde scwalbe maraton kullaniyordum 700 * 35c

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
Merhabalar arkadaslar merida crossway 100 almayi dusunuyorum ama hd fren cogu v fren bulma olasiligim var mi ya da fabrikadan v fren seklinde istetebilir miyim ya da sizin bildiginiz baska bir yontem var mi ? Saygilar ... bol pedallar