merida 29

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
hepinize teşekkür ederim gidonu tutan gidon boynundan bahsetmişisniz evet onu dün düzeltim kendim söküp ters çevirdim,evet daha güzel oldu daha rahat etim vala çok teşekkür ederim hepinize,başka yanlış bişeyler var ise paylaşırsanız çok sevinrim,mükmel oldu bu gün sürdüm tekrar,gidon çok fark etirdi,çok daha rahat etim,şimdi sırada biraz daha ince lastik arıyorum,hem köy yolu hem asfalt yolda kulanabiliceğim,bir lastik önerirmsiniz,bunun için konumu açsam acaba ?

Scudo

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@murat cömez

hocam teşekkür ederim döndürdüm gidon boynunu,mükmel daha rahat etim çok iyi oldu teşekkür ederim,şimdi lastik arıyorum köy yolu ve asfalta kulanabiliceğim tavsyeniz varmı acaba az daha ince lastikler olsa iyi olur yada ne önerirseniz ?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Tabiki önerebilecegim lastik tarzlari var.
Isin icine köy yolu girince fazla ince lastik iyi olmaz benim sana önerecegim lastik schwalbe racin ralph pacestar evolution (Katlanir telsiz lastik) 29x2.25 bu biraz kalin, sanirim suanki üzerinde olanlarda 29x2.25. Rocket ron yada rob dan 10 kat daha rahat, eger cok rahat olsun diyorsaniz 29x2.1 olani. Racing ralphla kesin pisman olmasiniz ve farkida hisedersiniz. Ben senelerdir kullaniyorum ve hic bir sorun yasamadim simdiye kadar. Kolay kolayda patlamaz ve normal lastiklere ragmen hafifdir. Eger (benim bisikletlerimde bunlar) sayfasina bakarsanniz görürsünüz hangi tercübelere dayanarak konustugumu. :in: Tüm bisikletlerimde racing ralph göreceksiniz downhill haric. Umarim önerim sizi memnun eder. :)

NOT: Ögrenmek yada bilmek istediginiz baska bir sey varsa memnuniyetle sorabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: emre özgür

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Birde ön masa kilit telini kisaltmak gerekiyor, kilit daha hizli kilitlenir ve daha saglikli olur. (Frenborularinin seviyesine kadar kisalt)

Resimler baktimda baska bir hata göremedim. :)

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@murat cömez

çok teşekkür ederim,bisikletlerinize evet baktım,sadece asfalt yol için lastik ne önerirsiniz ?

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
racing ralph 29x2.1 asfalt icin önermistim ve ayrica köy yolundada kullanabilirsin. Asfalt icin bunu tercih ederim ve kesin al derim.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
tfs 900 çok güzel hayırlı olsun 29 olarak yeni kullanıyorsanız hoş geldiniz sizde :)

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Tanesi 16 eurodan 2 adet Continental Tour Plus siparişi verdim asfalt için, fiyat olarak da uygun. 700 x 47c aldım. Ayrıca Schwalbe Marathon Mondial'in 28 x 2.00'ını bulabilirsen öneririm.

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
700x47c ve 28x2.00 29 inch jantlara olmuyor. o dediyin lastikler trecking/yol bisikletlerine uygun MTB'ye degil.

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Ben kullanıyorum, nasıl olmuyor? Ayrıca arkadaşın jantı bildiğim kadarı ile 29" değilki, 29er, yani 28", lastik ölçülerinin ebadı zaten. Bir yanlışlık olmalı. Tekrar bir gözden geçirin. Ayrıca arkadaş asfalt yol için bir lastik önerisi istemiş, MTB için değil, dikkat. Benim önerdiğim ile bozuk yollara da girebilir aynı zamanda.

• Beğen
Tepki
10
Bisiklet
Giant
Emre kardes beni yanlis anlama ama az önce murat cömez beyin resimlerine baktim, resimlerine ve bilgilerine bakilirasa hicde yanlis bir bilgi verecegini sanmiyorum. Adam resmen hayatini bisikletlere adamis gibi görünüyor.

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
arkadaşlar işden fırsat bulup yazdıklarınıza yanıt veremedim,kusura bakamyın,hepinizin önerilerini dikate alıyorum vede bu sayede bişeyler öğreniyorum,teşekür ederim herkese.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
hayırlı uğurlu olsun..
acaba sizin boyunuz ve bisikletin bedenini öğrenebilirmiyim ??

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@burak özgüng

teşekkür ederim Allah razı olsun,kardeşim boyum 1.89 kilom 94 biraz kilom fazla vericem inşa,bisikletim ise 19 inch olarak geçiyor sanırım L demek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gayet güzel bir bisiklet. Kazasız belasız kullanın. Gidon boğazının yönünü değiştirdiğiniz iyi olmuş. Ama çoğu mağaza da montaj böyle yapılıyor. Sanırım yerden kazanmak için yapılıyor. Bu haliyle daha rahat edeceksiniz. At binmiş gibi ilerlediğinizi hissedeceksiniz. Yüksek ve keyifli sürüş olacak. Tekrar hayırlı olsun.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
@emre özgür

teşekkürler.
bunu sordum çünkü bende sipariş verdim 29er.benm boyum 1.82 bende L 19 kadro söyledim.sıkıntı çıkmaz umarım..
bu arada bende 28' janta 29 lastik takılıyor diye duydum..28city bike var gelince en azından ön tekeri denicem..
kazasız belasız günlerde kullanın..

• Beğen