Meilan X6 Stop Lambası

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
@therkut
Sağa ve sola dönüşte ışıklarının algılanma sorunu yaşıyor musun ? Sanki biraz ufak gibi ve döneceğini anlamayabilir arkanda gelen sürücü ?

Scudo

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
@EroserosÇok özür dilerim çünkü ben X6 kullanıyorum. Yanlış yazmışım. Düzelttim önceki postumu. Bende sizin gibi düşündüğüm için X6 aldım. Sinyaller küçük geldiği ve arkadan gelen sürücülere gözükmeyeceğini düşündüğümden dolayı X6 yı tercih ettim.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BunyoMayn

Üye
Tepki
1
İsim
Bünyamin
Bisiklet
b'Twin
Almak isteyenler için halen devam etmektedir. Bende sipariş verdim ve 10 günde geldi.
Link bu. Çokta iyi bilginiz olsun
(link)
şarja taktığnızda yanıp sönüyor şarj dolunca sürekli yanıyor. şarjdan çıkarınca 3 saniye boyunca basılı tutunca açılıyor kapatmasıda aynı şekilde. çok fonksiyonlu ve ilgi çekici.

• Beğen
Tepkiler: Aykuttasdelen

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@BunyoMayn

Şarjı uzun süre giden bi alet ve hafif
Hareket sensörü var 2DK sonra otomatik kapanıyor ve ufak bi sarsıntı ile geri çalışmaya başlamakta
En son kaldığı modu hatırlamakta ve açtığınız da kaldığı yerden devam etmekte

tavsiye edilir !

Tepki
65
Bisiklet
Salcano
bende aldım ama sensörü mü bozuldu nolduysa hareket halindeyken de sönüyor karanlıkta. daha 2 kere şarj ettim geceleri çok karanlık noktalarda 1-2 dk da bir tuşuna basmak zorunda kalıyorum

sedatergun

Üye
Tepki
44
İsim
Sedat Ergün
Bisiklet
Cannondale
4 aydır kullanıyorum ışık ve hareket sensörü olduğundan şüpheliyim. Şarj ederek kullanılıyor ama şarjı bir sürüşü bitiremiyor. Şarj ettikten sonra da bir süre kullanmasan da bir bakıyorsun şarjı yok..

• Beğen
Tepkiler: Eroseros

cuska

Üye
Tepki
25
İsim
ilker
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar bu aleti yaklaşık 2 ay önce aldım toplam 3 kere sarj ettim etmedim şu an sarj almıyor. sarj olduğu zaman sadece yanıp sönüyordu şu an sadece sarj da yanık duruyor. sarj aletini çıkartınca hiç yanmıyor yapabileceğim bir şey var mı acaba?

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
Şarjlı asla kullanmam hep boyle sıkıntılar oluyor, solar olanlar var 15 tl civari ya da cell battery ile çalışanlar var, yanınızda pilini taşımak çok kolay oluyor

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
Bazı olumsuz yorumlar var ama sonuçta bu elektronik alet ve biraz da şans meselesi ben alalı 2 aydan fazla oldu ve ne sensörlerinde bir sıkıntı yaşadım ne de şarjında bir sıkıntı yaşadım. Son derece memnun kaldım. Gayet başarılı, hafif, şarjı ortalama 3 gün civarı gidiyor.

SAM_0527.JPG

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar benim ışık dün bozuldu. Yere düşürdüğümü hatırlamıyorum ama içinde ki pil sallanıyordu. İçini açıp baktığım da pilin ve devrelerin pas olduğunu fark ettim. Yani ürün bir yerlerden su almış ve devreler gitmiş. Kullanırken aklınız da bulunsun çok ıslatmamaya çalışın.

• Beğen
Tepkiler: mahmutbaki

serkan6901

Üye
Tepki
0
İsim
Serkan
Bisiklet
Diğer
Merhaba

Bisiklet işine yeni başladım bir hevesle forumda meilan x6 duydum ve aldım taktım akşam şürüş esnasında 2-3 dk sonra kapanıyor önündeki düğmeye sürekli basmam gerekiyor sabit şekilde yanmasını sağlamanın bir yolu var mı (hareket sensorunu &ışık sensorunu devredışı bırakma)
Yardımcı olacak veya yorum yapan herkese teşekkür ederim...

Not : yukarda bilgisi verilen 3otuz.com sitesinden aldim iletişim kurulamıyorr..

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alper 76
Teşekkürler.
Önde ve arkada Moon kullanıyorum.
Ancak 3 seviye aydınlatmanın en düşüğünde ve arkada "çakar" pozisyonda kullanmama rağmen 3-4 saat anca gidiyor.
Şarj ömrü haricinde başarılı bir ürün.
Bu tarz Ürün satın alırken aydınlatma süresini iyi incelemenizi öneririm.
Böyle bir ürün en az 15-20 saat gitmeli bence.:)
50 gr daha ağır olurdu ..sorun değil.:)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@anti panik ben de moon comet ve meteor kullanıyorum ancak böyle az değil bendeki şarj suresi... sürekli yanma modu ile çok çabuk bitebilecegini tahmin ediyorum zaten ona pil dayanmaz ancak şaşırtıcı...

Ben her gün 20km lik suruste ve çakar modunda yaklaşık 10gun kadar kullanıyorum, süreye vurursam yaklaşık 18 saat yapıyor v

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
BU X5'ten grupta birinde görmüştüm. Şık duruyor ve kesinlikle diğer ışıklara göre daha dikkat çekici. Bu aletin keşke Selle Royal'lerin altındaki sokete montaj imkanı da olsaymış, işte o zaman gerçekten çok şık olabilirmiş.

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alper 76

Ben de Önde Moon Meteor kullanıyorum.
Paket üstündeki verilere göre 1 küsur(overdrive) ile 8 saat arası (çakar) veriyor.
4-5 saat normal hocam.:)
(link)

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
Olumlu kadar olumsuzda yorum almış bugun elime ulaştı. Kardan dolayı sanırım bir kaç gün daha deneyemeyeceğim.
15785122_826994217442740_1463062636_o.jpg 15782393_826996377442524_1355009892_n.jpg

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
bende ki çok iyi çalışıyordu.. suya dayanamayıp bozuldu. su geçirmezliğinde bi terslik,var alttaki delikten su alıyor ve içine su giriyor.. su geçirmezlik contasıda var... :/ üzücü

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar bu konuda şanslı çıkan ender kişilerden biri miyim yoksa bir yerde mi hata var anlamadım ama ben alalı 6 ay falan oldu hala çatır çatır çalışıyor bendeki ve anlatılan sorunların hiç birini yaşamadım daha şimdiye kadar...

@alper 76 bende moon'un comet ve meteor serisinden birer tane var önce comet'i aldım yeterli gelmedi aydınlatması sonra meteor'u aldım onun da şarj süresi çok problemli orta seviyede kullandığımda maksimum 1.5 saat civarı yetiyor şarjı. biz bazen arkadaşlarla akşamüstü çıkıp 70-80 km lik turlar yapıyoruz ve bu turlarda da maalesef bana kullanım süresi olarak yetmediği için daha uzun süre gidecek şekilde harici bataryalı olanını alayım dedim moon'un ama o da dünya para 850 lümenlik moon x power 850 modeli bile 120 pound civarı bir paraya satılıyor ki tl olarak 600 tl ye yakın bir rakam.

çözümü de ali express ten solar storm marka 10.000 mah bataryalı 5.000 lümenlik lambada buldum ki onun da bana gelişi moon un meteor serisindeki lambadan çok daha ucuza oldu yanlış hatırlamıyorsam 19 - 20 dolar civarı bir paraya aldım aliexpress'ten ve son derece de memnunum.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
X6'nın kare şeklinde olan modelini kullanıyorum. Altındaki deliğe kasıtlı olarak musluktan su döküp bozmuştum :) Tekrar kurutunca çalıştı ve 1 aydan uzun süredir sorunsuz kullanıyorum yağmur ve son 1-2 gün karda. Kasıtlı olarak su dökmediğiniz sürece problem yaratmıyor. Ve ışık kuvveti gündüz için olmasa da akşam için fazla fazlasıyla yeterli.

Bu fiyata bu tasarıma sahip bu kadar şık bir şarj edilebilir çakar bulup şu yanı kötü demek çok da doğru değil bence :) Yemek almaya girdiğim dönercide ışığın kendi kendine söndüğünü görmek güzel cidden :)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@mirzaberk amac onemli, ben onumu görebildiğim saatlerde vve karanlıkta ise çok uzun olmayan süre kullanıyorum. Yaklaşık 40 dk flaş modu veya yarım saatlik açık olması bana yetiyor.
Kaldı ki bende de aliexpress ten aldığım kafa lambası var karanlıkta onu da taktigim oluyor.
Ancak yol bisikleti ile böyle yol alınmıyor. Söylediğiniz bazı noktalara katılıyorum
Ne için kullandığınız önemli, pahalı evet maalesef her şey çok pahalı