Maxxis Overdrive Excel 26*2.00 Dış Lastik

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@yaboga

Bende öyle okudum lakin değiştirdikten sonra hissedilir derecede hafifledi bisiklet.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba,

Bu konudaki acemiliğime sığınarak sizden bir tavsiye istiyorum. Patlamaya karşı korumalı bir lastik arıyorum. Marathon lastikler bütçemi aşıyor. Maxxis Overdrive düşünüyorum. Genel olarak herkes memnun anladığım kadarıyla. Bisikletim Merida Crossway 40V. Her gün işe gidip gelmenin dışında ayrıca hafta sonları günübirlik 100 km üzerinde turlarda ve 1 gecelik kamplı 200 km'lik turlar yapıyorum. Vaktim olursa eğer daha da uzun süreli turlar düşünüyorum. Genel olarak asfaltta kullanıyorum. Ancak eğer fırsatını bulursam zaman zaman bozuk yollara (zor da olsa sürmesi) araziye, orman yollarına giriyorum.

Aşağıda iki tane model var. Excel olan modeli daha mantıklı gibi geldi ama sizin tavsiyeniz nedir? Excel olan modeli 28x1.4, diğer model ise 28x1.60. 1.4 ve 1.6 lastiğin kalınlığını mı ifade ediyor? Mevcut lastiğim aldığımda üzerinde gelen Kenda. Açıkçası 1.4 , 1.6 ya da 2.00 olup olmadığını bilmiyorum.

(link)

(link)

Bisikletimin fotoğrafını ve mevcut lastiğin üzerinde yazanlarını göstermek için lastiğin fotoğraflarını paylaşıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

Önerebileceğiniz bu fiyatlar civarında başka marka ve modeli de değerlendirebilirim. Ayrıca İstanbul'da Maxxis lastik satan yer bulamadım internette. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sorularımın yanıtlarını aldım. Sadece sizlerin tavsiyesi hangisi olur? Kullanım amacımı yazmıştım bir önceki mesajımda.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Excel kullanıcısı olarak Excel diyorum. :) Bendeki 2.00 olanından, neden böyle kalın aldığımı sorarsanız dağ bisikleti kullanıyorum ve çok sırıtmasını da istemediğimdem dolayı tercihim bu yönde oldu.. Performans olarak hissedilir derecede fark oldu. Çok memnunum henüz patlama olayı yaşamadım ( Allah korusun :D ) Onun dışında yağmur, toprak zeminde yol tutuşu mükemmel. :harika:

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hüseyin Külcüoğlu

@Hüseyin Külcüoğlu teşekkürler. Excel'in koruması Maxx Protect'e göre daha iyi sanırım değil mi? Orman yollarında ya da bozuk yollarda Maxx Protect mi avantajlı? Excel daha çok asfalta yönelik gibi sanırım. Aslında benimde gönlümden geçen Excel :)

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@Murat Ü.

Daha incesi size daha fazla sürat kazandırır. Ben dediğim gibi dişliden geçtim bu Maxxis'e benim için hissedilir derecede fark yarattı. Siz daha incesini alırsanız size daha büyük bir "+" kazandırıcaktır. :harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hüseyin Külcüoğlu

Sanırım linkte ilettiğim benim bisiklete uygun. Çok ince de olsun istemiyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hüseyin Külcüoğlu lastikler cuma günü geldi. Dün deneme şansım oldu. Linkteki rotada yaklaşık 115 km sürdüm.

(link)

Özellikle virajlarda daha güvenli hissettim. Patlamaya karşı dayanıklı olması da ayrıca bir güven hissi veriyor. Umarım gerçekten dayanaklıdır. Teşekkürler tekrardan.

Tamer67

Üye
Tepki
0
İsim
Tamerkose
Bisiklet
Kron
Merhaba değerli biikletforum üyesi olan abilerim, kardeşlerim. Bahsetti bu maxsıs overdrive Excel 2 lik modelini arazide kullanabilir miyim? sıkıntı oluşturur mu? Kullnmış olan var mı? Varsa tecrübelerini aktarırsa memnun olurum. Herkese esenlik diler teşekkür ederim.