Matara ve tutucu önerisi

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@M Manus

Benim koyduğum Kafes&suluk almayı düşür, bulamazsanız ben size alıp kargolayabilirim.
Suluğun şeffaf ve şefaf olmayan modeli kafesinde beyaz ve siyah modeli var. Haberiniz olsun.

@Mustafa T.

Benim kullandığım zefal z2o'nun üzerinde sıvıyla, yiyecek içecek le teması uygundur ibaresi var. alıcağınız üründe böyle bir ibare olmasına dikkat ederseniz bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Scudo

B. Cagta

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
@Mustafa T.

tekrar tekra söylüyorum, kesinlikle uzun süreli kullanımlarda zararlı, tabii ki hepsini incelemedim, ama bazıları zaten bırak suyu boşken bile berbat kokuyor, sağlığınıza yazık arkadaşlar dikkat edin.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@B. Cagta

Kokunun sebebi zaten yanlış kullanım değil mi? Karton yerine plastik bardakla çay-kahve içersen de aynı şey oluyor. Zararlı olmayan şey kaldı mı ayrıca? Aluminyum bence plastikten daha zararlı suluk konusunda.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@M Manus

hala almadığınıza şaşırdım, hem de vaktinizin olmadığını söylediğiniz halde... 1-4 hafta arasında teslim edildi benim siparişlerim şimdiye kadar, sizin konu üçüncü haftasını dolduracak yakında :)

şuan kullandığım matara "elite scalatore" türkiye'de bulunabiliyor. elite markası profesyonel bisiklet yarışçılarının tamamına yakınının kullandığı marka.

500ml (link)
750ml (link)
1000ml (link) (fotoğrafı hatalı, gelen ürün bu: Fotoğraf bulunamadı. ben de erdoğanlar bisikletten aldım.)

toz koruması için ek kapakları var, istendiğinde çıkarılıp takılabiliyor. hem en güvenilir matara markalarından, hem de şeffaf olduğundan suyun ısınması koyu renk mataralara göre daha fazla sürüyor ve içindeki suyu görebiliyorsunuz. bence plastik alacaksanız mutlaka şeffaf alın. siyah gibi koyu renklere yaklaşmayın.

matara kafesinin önü açık olmasın derim, matarayı çıkarmak kolay oluyor ancak sarsıntı sebebiyle düşebiliyor gevşek tuttuklarından.
bunun kırmızısından aldım: (link) zefal fiberglass kafesten daha iyi tutuyor. ağırlık pek önemli değildir belki sizin için ama onu da belirteyim, zefal kafesten daha hafif.

bahsettiğim termal nanojel matara da var ancak biraz pahalı tabiki normallere göre: (link)

ikisinden de memnunum:
http://i.imgur.com/ui8fLXcl.jpg
http://i.imgur.com/qsdxQ95.jpg

B. Cagta

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
@Emre Tekinarslan

Kokunun sebebi yanlış kullanım değil plastik malzemesinden kaynaklanıyor, Denemek için hiç kullanılmamış bazı mataraların kapağını açıp koklayabilirsiniz tabii dediğim gibi her markayıda denemedim. ayrıca ben zaten alüminyum değil içi cam kaplama olanları önerdim.
Genede sağlık sizin sağlığınız karar sizin..

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@B. Cagta

Ben siz aluminyum önerdiniz diye öyle demedim, kendi fikrimi söylemiştim orada

• Beğen
Tepkiler: B. Cagta

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@B. Cagta

İçinde ki kaplama kalitesi önemli sağlık sertifikalı ürünlerde bişey olmaz.Ben alüminyum kullanıyorum :in:

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Emre Tekinarslan

ben bu matarayı kullanıyorum, her kuruşunu hakeden bir ürün.
internetten satın almıştım, bir günde elime geçmişti..

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Daha önce attığım mesajda yalnız kafes koymuşum. Doğru kafes aşağıdakinin kırmızısı.

@Mert E.

@M Manus

Manus bey, ben zaten yanlış kafesi koymuşum ilk mesajda. Doğrusu bu şekilde olacak.

Yalnız sonuçta bunlar plastik matara kafesleri. Çok da atla deve değil, hemen hemen hepsi (belirli bir kalite üstündekiler) üç aşağı beş yukarı aynıdır.

Ben Giant logolu olmasını kozmetik açıdan önemsediğim için bu şekilde almıştım.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@türkay yılmaz

Kesinlikle, bende lokal bi bisikletçiden aldım. Gayet memnunum. O tıpa benzeri üst kapağı zamanla kopuyor dediler, sizde bi problem oldu mu o şekilde?
Kopunca da çok problem oluşturacağını sanmadığımdan aldım.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Emre Tekinarslan

geçen yaz almıştım nerdeyse 1 yıl olacak en ufak bir bozulma kopma olmadı..
tabi ben su içeceğim zaman o tıpayı askısından çekerek hiç açmadım, her seferinde alışkanlık olsa gerek tıpanın ucundan başparmağımla iterek açtım

https://i.hizliresim.com/VpNpAv.jpg

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@türkay yılmaz

fotoğrafı göremedim ofisde oldugumdan herhalde. Bencede dogru kullanımla yasanacak bir problem değil gibi, kullanan bi kaç kişiden öyle duyunca sorayım dedim bende

Tepki
23
Bisiklet
Salcano
(link) kullanıyorum ve çok memnunum 4 saat soğuk tutuyor

4 saat az derseniz de; http://www.evanscycles.com/products/elite/deboyso-stainless-steel-vacuum-bottle-ec035492
12 saat soğuk tutan.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
blackburn. Ağırlığını kendim ölçtüm geçen gün, 74 gr.
Matara kullanıyorum.
Yalnız suluğun renginde kafese girip çıkmasından dolayı siyahlaşma oldu. Kendisi termal bu arada.

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
Selam arkadaşlar. Konu kirliliği yerine buradan sorayım. Bisikletimde tek suluk yeri var ve ben 1 tane daha takmak istiyorum. netten baktım, 2 tür var; kafes için takma aparatı ve suluk kafesiyle beraber. kullanan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?

Loading %61..

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
@Hakan Genç

Bende de bir tane var. Dechatlon'dan takma aparatı aldım. Kadroya taksam fren kablolarını engelliyordu.Sele borusuna taktım. Gayet güzel oldu kullanım zorluğu da yok.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
(link) marka var fiyatı da çok uygun,

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.357
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Arkadaşlar yeni bir yol bisikleti aldım, carraro 062 bu bisiklete uygun renklerde matara almak istiyorum. Bana uygun bir marka tavsiye edermisiniz? Birde dechatlon matara ve matara kafeslerini tavsiye edermisiniz?
Hoşçakalın.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) ya da (link) ikilisi içinde her hangi birisini Türkiye'den bulma ihtimalim var mı? Baya aradım ama ben bulamadım,Bike 24'e de 20 Euro kargo vermeyi hiç istemiyorum,malumunuz ,Bike 24 fiyatları X 8.5 oldu.