Maşa yağ sızdırıyor.

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Aylardir kapali balkonda yatan bisikletimin sagina soluna bakmaya ciktigimda yerde kalin bi yag tabakasi gordum nerden geldigine bakinirken masanim altindaki vidanin yagli oldugunu fark ettim buradan siziyormus. Sizce normal bi durum mudur ? Sikinti yaratir mi ? Bisikletim salcano city sport 40 yanilmiyorsam masam suntour nex p mlo

Dosyalar

Scudo

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
benim maşada da aynı sıkıntı olmuştu ilk bakıma gittiğimde fark etmiştim bakım sırasında vida sıkıldı şimdi ciddi bi sıkıntı yok en son baktığımda temizdi. Sıkıntı olur mu daha tecrübeli arkadaşlar yazarlarsa bende memnun olurum.

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
@BAHADIR AKTAŞ Maşa bakımını ortalama ne kadara yapiyorlar fiyat olarak bir bilginiz var mi ? Birde zor bir iş midir acaba her bisikletçi altından kalkabilir mi ?

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
bi bilgim yok ama delta vb yerlerde yaptırmak daa garanti olur.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Yağ kaçırdıysa, yağın tekrar doldurulması icap eder. Mümkünse işçiliğinden emin olduğun yerlerde yaptırınız. Maşa önemli bir parçadır. yolda arızalanırsa tamiri oldukça zor hatta imkansıza yakın bir alettir.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Darke o sızan yağ maşanın hidrolik kilitleme sisteminin yağı. Yağ eklemek için servise gitmelisiniz. O şekilde de kullanılır ancak bir süre sonra oradan akan yağa ihtiyaç duyacaktır. Büyük olasılıkla kilitleme sistemini çok etkilemez ancak kesilen yağ mutlaka tamamlanmalıdır. Civatayı da sıkmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Aktaş

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
@SerkanH bu süreçte kilitli mi yoksa kilitsiz mi kullanmalıyım acaba ?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Darke Kilitsiz kullanmak daha garantili. Kilitlemeniz gereken yerde yine kilitleyebilirsiniz ancak kilit mekanizması maşayı az bir bölüm içeri kaçırabilir..

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
serkan ın tespitine göre çok etkileyecek bir durum yok ben normal kullanmaya devam ediyorum ama ne kadar yağ sızdırdığı önemli resimde görüğüm çok büyük bir sızdırma yok gibi.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
yağ içeriden borulardan bacaklar içerisine akıyorda olabilir , ana çözüm için belkide içeridei yıpranmış conta ( o - ring ) i değiştirip öyle yağ eklettirmek gerekiyor olabilir